martina2006
06.03.07,13:26
Prosím Vás o radu. SZČO ukončila živnosť v júli 2006. Potom pracoval
ako zamestnanec v CR. Posledné dva mesiace pracoval v Anglicku.
Na potvrdení z Anglicka má uvedenú iba priemernú mzdu a uvedené
obdobie. Nedá príjem podľa tohto potvrdenia zahrnuť do DP.
Aké potvrdenie by mal mať z Anglicka? Kedy ho v Anglicku vystavujú?
Chava
06.03.07,12:44
Ja som v UK pracovala dva mesiace a po skoncení práce mi poslali doklad o mzde, počte hodín a o vyplatenej dani. Je to formulár aj pre ich daňové úrady. Ak ti ho nedali, tak si to vypýtaj, že to potrebuješ na daňové účely.
A určite tento príjem je potrebné zahrnúť do daňového priznania.
Johanka
06.03.07,12:47
V Anglicku je iné zdáňovacie obdobie ako u nás ( od 6.4 do 5.4.).
Nakoľko príjmy zo zdrojov v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska sú zo zdanenia vyňaté, využila by som nasledovné ustanovenie Zákona o dani z príjmov:

§45
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
DanielaSL
06.03.07,12:47
Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.
Ella
06.03.07,12:59
Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
Veronika Gabrielova
06.03.07,13:03
oprava.......
Velettka
06.03.07,13:06
budú to akceptovat, ja som tak davala kazdemu aj minuly rok a vsetko bolo v poriadku, len som okopirovala vyplatne pasky :-))


Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.
Velettka
06.03.07,13:07
Ako to myslíš?


Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
DanielaSL
06.03.07,13:10
Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
Keď mal príjmy len v Anglicku, a keďže ide o vyňaté príjmy, tak daň by mala byť 0,-
martina2006
08.03.07,12:53
V DP B pretože predtým bol SZCo uvediem na r. 79 príjmy z Anglicka naratané
z výplatných pások v hrubom alebo v čistom /vyplatene/? Keďže r. 77 je 0
tak potom r. 80 a 81 budú tiež 0? Daň zaplatenú v Anglicku nebudem uvádzať nikde? Takéto Dp robím prvykrát. Ďakujem
DanielaSL
08.03.07,13:02
V DP B pretože predtým bol SZCo uvediem na r. 79 príjmy z Anglicka naratané
z výplatných pások v hrubom alebo v čistom /vyplatene/? Keďže r. 77 je 0
tak potom r. 80 a 81 budú tiež 0? Daň zaplatenú v Anglicku nebudem uvádzať nikde? Takéto Dp robím prvykrát. Ďakujem

Príjmy z výplatných pások z Anglicka si prerátaš kurzom a najprv ich uvedieš do r. 33 v hrubom. Tak isto prerátaš kurzom poistné. Skús si tu na porade zadať v okienku Hľadaj príjem z Anglicka a nájdeš aj príklady.
matokubo
08.03.07,13:05
Prijmy z Anglicka v DP B uvedieš aj na riadku 33 Dp zo závislej činnosti a rátaš klasicky danove priznanie. Ked prideš na r. 80 vyjde ti 0. Anglickú dan nebudes nikde uvadzať. Danova povinnost v SR bude nulová.
Chava
08.03.07,15:33
Čo napisať v tom prípade, keď viem, že poistenie som v anglicku platila, ale neviem jeho výšku. Na doklade pre daňový úrad (tlačivo, ktoré som dostala na konci práce) nie je a mám len poslednú výplatnú pásku. Môžem toto poistenie percentuálne podľa poslednej pásky rozrátať aj na ostatné obdobia?

Stačí pre daňový úrad v SR aj fotokópia (originálom si chcem dane z UK pýtať v UK)?
kira
13.03.07,17:25
Prosím Vás dnes mi prišlo potvrdenie z Anglicka kde je uvedený len príjem,žiadne poistné ani nič iné.( He has earned approximately 9000 last yers), toto je znenie a keďže anglicky neviem, predpokladám, že je to ročný zárobok. Ako mám v tomto prípade vyplaniť DP-A? Prosím poradíte mi?
Johanka
13.03.07,17:45
Je vôbec povinný podať DP v SR?
" Last year" je kalendárny alebo anglické zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4. nasl.roka?
Mal daňovník príjmy len z Anglicka?
kira
13.03.07,17:56
Je vôbec povinný podať DP v SR?
" Last year" je kalendárny alebo anglické zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4. nasl.roka?
Mal daňovník príjmy len z Anglicka?

Áno.Príjmy len v Anglicku.
Johanka
13.03.07,17:58
A to zdaňovacie obdobie? Pýtam sa preto, lebo anglické nie je totožné zo slovenským ...
kira
13.03.07,18:00
Posielam celé znenie potvrdenia. Budem rada ak sa mi nato pozriete.
I am writing to confirm that.......meno..... is in full-time employment for the ....firma..... as a Deli Counter Assistant. He has earned approximately 90000 last years.
kira
13.03.07,18:03
A to zdaňovacie obdobie? Pýtam sa preto, lebo anglické nie je totožné zo slovenským ...

Tak ako som citovala list, lebo si myslím že to nieje riadne potvrdenie- čítala som snáď všetky príspevky týkajúce sa DP z Anglicka- no môj prípad tam veru nieje. Preto sa na vás obraciam s prosbou, lebo idem to robiť 1x a hneď toto. Na nové potvrdenie nieje čas.Čo robiť?
Johanka
13.03.07,18:11
No , to si mi pomohla ....:---
Rada do života - ak Ti klient nevie preložiť potvrdenie, nech si ho dá preložiť ... najmä pri príjmoch z krajín, s ktorými máme v z mluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane.
Aby sme to skrátili - s Anglickom máme v zmluve vyňatie príjmov. Keď to zoberieme s marcovým "nadhľadom" - ak má daňovník príjmy iba z Anglicka, nech napíšeš do DP akýkoľvek príjem , aj tak bude na konci nula.
Zober si tlačivo a vypĺňaj podľa pretlače a nezabudni čítať odkazy k jednotlivým riadkom. Na prepočet cudzej meny použi priemerný kurz NBS za rok 2006.
kira
13.03.07,18:15
No , to si mi pomohla ....:---
Rada do života - ak Ti klient nevie preložiť potvrdenie, nech si ho dá preložiť ... najmä pri príjmoch z krajín, s ktorými máme v z mluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane.
Aby sme to skrátili - s Anglickom máme v zmluve vyňatie príjmov. Keď to zoberieme s marcovým "nadhľadom" - ak má daňovník príjmy iba z Anglicka, nech napíšeš do DP akýkoľvek príjem , aj tak bude na konci nula.
Zober si tlačivo a vypĺňaj podľa pretlače a nezabudni čítať odkazy k jednotlivým riadkom. Na prepočet cudzej meny použi priemerný kurz NBS za rok 2006.

Nič to - je to švagor. Hurá do roboty, keď príde, ja mu to zrátam. Ale si zlatá, že si sa mi venovala.:o :o :o :o :o :o
Monika Kováčová
13.03.07,18:18
Posielam celé znenie potvrdenia. Budem rada ak sa mi nato pozriete.
I am writing to confirm that.......meno..... is in full-time employment for the ....firma..... as a Deli Counter Assistant. He has earned approximately 90000 last years.

Neviem po anglicky ale myslím si:
Podpísaním potvrdzujem, že meno je zamestnaný na plný úväzok vo firma ako DCAsistent. Zarobil približne 90.000,- v minulom roku.

Takže z tohto nič nepriznáš. Nie je to žiadne potvrdenie o príjme na účely podania DP na Slovensku.
kira
13.03.07,18:20
Neviem po anglicky ale myslím si:
Podpísaním potvrdzujem, že meno je zamestnaný na plný úväzok vo firma ako DCAsistent. Zarobil približne 90.000,- v minulom roku.

Takže z tohto nič nepriznáš. Nie je to žiadne potvrdenie o príjme na účely podania DP na Slovensku.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Vyzerám presne takto!

A čo teraz?
Monika Kováčová
13.03.07,18:23
Požiadaj Daňový úrad o odklad podania DP do 30.9.2007, a švagor, nech prinesie riadne potvrdenie o príjme. Mal by ho v apríli normálne dostať.
Johanka
13.03.07,18:24
:D Ak by napriek tomu mal záujem splniť si povinnosť voči SR, môže využiť § 45 Zákonu o dani z príjmov:

(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie ;) .
Johanka
13.03.07,18:25
Požiadaj Daňový úrad o odklad podania DP do 30.9.2007, a švagor, nech prinesie riadne potvrdenie o príjme. Mal by ho v apríli normálne dostať.
Dnes som mala v rukách povolenie predĺženia lehoty na podanie DP do 2.10.2007 - do žiadosti som šalamúnsky napísala, že žiademe o predĺženie o 6 mesiacov :--- .
Monika Kováčová
13.03.07,18:26
Áno aj tak sa dá. Ale ani predpoklad z toho potvrdenia nevyčítaš... O dani môžeš len tresnúť číslo...
Johanka
13.03.07,18:28
Však pri príjmoch z Anglicka sa žiadna daň nepíše :--- .
kira
13.03.07,18:29
Tak Vám obom ďakujem, zajtra bežím na DÚ, ale na odklad som asi po termíne. Uvidím zajtra.
Monika Kováčová
13.03.07,18:30
Nie si po termíne. Podaj žiadosť do 15. steho.
kira
13.03.07,18:32
Ja som zabudla, že je dnes len 13.! Som v predstihu a toľko toho ešte postíhať. Ďakujem
Johanka
13.03.07,18:47
mimotemy LEN 13-teho? Mne sa to javí ako UŽ ...
chovankova.jana
14.03.07,12:09
Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.


Mali by to akceptovať, mne na DÚ povedali, že stačí, ak napočítam výšky jednotlivých súm z výplatných pások a bude to v poriadku
alba24
13.02.08,20:24
ahojte, ano prijmy sa sice vynimaju, ale ako je to s dodanenim? V Anglicku je progresivna dan, nie celkom chapem, ako si vypocitam percento, ktorym som mala zdanovane prijmy. Existuje nejaky formular na dodanenie prijmov? Alebo sa prijmy proste vyjmu? Ake naklady mi mozu znizit zaklad dane ak pracujem v Anglicku a mam len prijmy zo zavislej cinnosti? Dakujem za radu.. Sasa
Johanka
13.02.08,20:49
lulecko
05.01.09,23:39
Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro :confused::confused::confused:
arizona
06.01.09,08:48
Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro :confused::confused::confused:

S Taxbackom mám zlé skúsenosti!!!
Komunikácia trvala pol roka, stále "strácali" doklady, stále sa vyhovárali, stále sme komunikovali s niekym iným-menili sa zamestnanci a výsledok bol taký, že vrátili o polovicu menej,ako mali vyplatiť. Ani sťažnosť na ich centrálu v Írsku nepomohla-stále rovnaká odpoveď-zistia a ozvú sa...
Aj ich info o poplatkoch je klamlivé-po vybavení ešte prirátavali za všetko možné.:mee::mad:
Marína
06.01.09,10:10
Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro :confused::confused::confused:
Janka, tvoj priateľ si podá DP typ A. Vrátená daň z UK nie je rozhodujúca, pretože sa v DP neuvádza(nezapočítava sa). SR s UK má podpísanú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie, v ktorej je dohodnuté, že príjmy dosiahnuté v druhom štáte sú vyňaté zo zdaňovania.
Ako príklad DP si môžeš pozrieť tu(klikni na) http://www.porada.sk/435133-post13.html Je to DP za r. 2006, preto ho nemôžeš doslovne použiť pre r.2008, lebo nesedia č. riadkov a nezdaniteľná časť základu dane.
Upozornenie: V UK, na rozdiel od SR, je zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4 nasl. roka. Tvoj priateľ dostane potvrdenie P60, na ktorom bude uvedený príjem a odvody práve z tohto obdobia. Príjem si musí rozdeliť na obdobie do 31.12.2008 a od 1.1.2009. Do DP za r.2008 zahrnie príjem dosiahnutý v r.2008. Najvhodnejšie sa príjem a odvody rozdeľujú z výplatných pások. Príjem od 1.1.2009 uvedie v DP, ktorý bude podávať za r.2009. Keďže potvrdenie mu zamestnávateľ vydá až po 5.4.2009, doporučujem mu požiadať príslušný DÚ o predĺženie lehoty(do 30.9.2009) na podanie DP z dôvodu poberania príjmov zo zahraničia. DÚ mu zo zákona vyhovie.


S Taxbackom mám zlé skúsenosti!!!
Komunikácia trvala pol roka, stále "strácali" doklady, stále sa vyhovárali, stále sme komunikovali s niekym iným-menili sa zamestnanci a výsledok bol taký, že vrátili o polovicu menej,ako mali vyplatiť. Ani sťažnosť na ich centrálu v Írsku nepomohla-stále rovnaká odpoveď-zistia a ozvú sa...
Aj ich info o poplatkoch je klamlivé-po vybavení ešte prirátavali za všetko možné.:mee::mad:
Ja práve naopak. S Taxbackom mám dobré skúsenosti!!!:)
A teraz babo raď.:D
lulecko
06.01.09,19:30
Dakujem Marina,
za skoru a perfektnu odpoved. Hned som mudrejsia ohladom DP za r. 2008. No este jedna malickost. Refundacia dani sa robi po ukonceni prace v zahranici alebo po ukonceni zdanovanieho obdobia v danej krajine, ci ako to vlastne funguje???
Esteraz moc diky. :)
JANKA
Marína
07.01.09,12:57
Dakujem Marina,
za skoru a perfektnu odpoved. Hned som mudrejsia ohladom DP za r. 2008. No este jedna malickost. Refundacia dani sa robi po ukonceni prace v zahranici alebo po ukonceni zdanovanieho obdobia v danej krajine, ci ako to vlastne funguje???
Esteraz moc diky. :)
JANKA
Ak sa stále nachádza v UK, je vrátenie preplatku dane cez Taxback. Po ukončení zdaňovacieho obdobia v 4/09 požiada o vrátenie dane Inland Revenue (http://www.hmrc.gov.uk/index.htm)(Daňový úrad v UK).
Sadzby dane vrátane nezdaniteľnej časti základu dane((Personal Allowance) nájdeš tu Rates and allowances-Income Tax (http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm)
Výpočet dane si môžeš urobiť tu Tax calculator (http://www.worksmart.org.uk/tools/tax_calc.php)
Témy k vráteniu dane:
Ako to vlastne je s celým taxom? (http://forum.londyn.sk/viewtopic.php?f=38&t=15087)
Vrátenie daní (http://forum.londyn.sk/viewtopic.php?f=38&t=14957)
Ďalšie témy nájdeš v Mzdy(výplaty), dane, odvody (http://forum.londyn.sk/viewforum.php?f=38&sid=8ed0383e5b093775a988c37701d21e17)

K vyššie uvedenému: Má vybavené NINO? Bližšie tu National Insurance Number (http://www.londyn.sk/ivot-vo-vb/16-zdravie-a-soc-starostlivos/209-nino-national-insurance-number)
Evat1
09.03.09,16:50
Dobrý deň,trošku rozvetvím túto tému .Týka sa tiež daň.priznania za r.2008.Manžel pracoval do februára cez slovenskú firmu v ČR a od konca februára v Anglicku (stále trvá).Okrem toho má pridelené DIČ ako sprostredkovateľ poistenia.Predpokladám,že bude podávať B daň.priznanie.Pochopila som zdanenie príjmu z UK,ale čo ma trápi je vec daňového bonusu.Týka sa 4 detí.Som na materskej od 11/2007 a nemala som žiaden iný príjem ako ten,ktorý vyplýva z MD.Je jasné,že ja si daňový bonus neuplatním.Manžel ale v prípade vyňatia príjmu z UK bude mať iba ten z ČR a keďže išlo o necelé dva mesiace nebude jeho výška dostatočná na splnenie pre jeho vyplatenie.Chcela by som len vedieť či je moja domnienka správna a teda znovu bude štát "bohatší"....Neviem aké máte skúsenosti s vybavovaním rodinných prídavkoch v UK ,lebo i tie od tej doby nie su a doteraz sa vybavujú všetko majú,niečo aj 2x a stále nič...Ďakujem za Váš čas ;)
Kelis
20.03.09,09:43
Ak som všetko správne pochopila a ak má niekto príjem v SR aj Anglicku v jednom roku je povinný podať DP. Uplatní si nezdaniteľnú časť na daňovníka za rok 2008, bude robiť DP typ A, kde spočíta príjem zo SR aj Anglicka (po prepočítaní priemerným kurzom libry za r.2008 je to 39,52), odvody a výjde mu základ dane, ktorý potom v dôsledku vyňatia príjmov zníži o ZD z Anglicka. Daň uvedie iba zrazenú v SR podľa § 35, vychádza preplatok.

Prosím, prosím, je to o.k.?????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????
Kelis
20.03.09,10:11
Prosím, prosím, potrebujem to vedieť.
lulecko
23.09.09,05:47
Dobrý deň, chcem sa spýtať už do budúcnosti. Priateľovi som robila daňové za rok 2008. Teraz bude celý rok 2009 robiť v UK, musím mu robiť aj tak daňové i keď bude nulové?

Ďakujem za odpoveď.
jana616
13.02.10,19:18
Príjem si musí rozdeliť na obdobie do 31.12.2008 a od 1.1.2009. Do DP za r.2008 zahrnie príjem dosiahnutý v r.2008. Najvhodnejšie sa príjem a odvody rozdeľujú z výplatných pások. Príjem od 1.1.2009 uvedie v DP, ktorý bude podávať za r.2009.
Ako sa rozdeluje prijem do 31.12.2008 a od 1.1.2009??? Ako je to s prelomovym tyzdnom? Treba to prepocitat pomerne na dni (3 pracovne dni patria do roku 2008 a 2 prac. dni do roku 2009) alebo cely tyzden dat do dp 2009? Precitala som uz vela clankov ...no nikde sa to neuvadza ;o(