ANNAP
06.03.07,14:09
Nahlásila sa kontrola z ÚP ohľadom dotácie na zamestnanca.
Ako mám postupovať z hľadiska ochrany osobných údajov? Aj poprosím všeobecne pri kontrolach týkajúcich sa osobných záznamov ako postupovať?
jozef21
07.03.07,14:17
Rada je jednoducha, ale uz tazsie vykonatelna :( .
Kazdy kontrolny urad ma narok len na osobne udaje (vseobecne udaje) v rozsahu, ktory mu ustanovuje prislusny zakon. Takze je potrebne si dat dokopy zakony, kde sa definuje rozsah kontroly Uradu prace a podla toho treba postupovat.
Takze ako som povedal, je to jednoduche. Treba si nastudovat zakony, co uz jednoduche nemusi byt.


S kontrolou z UP nemam skusenost ale uvadzam iny priklad z praxe: tety z nazho danoveho uradu chceli po nas ofotene rodne listy deti nasich zamestnancov. Tak sme sa ich slusne opytali, ze kde sa to spomina v zakone (predtym sme si ho pozorne precitali!!!). Samozrejme, ze nikde. Staci nam prehlasenie podpisane zamestnancom. Keby on nemal dieta, je to uz jeho problem a nie nas (my mame podpisane prehlasenie = preukazatelne sme dolozili, ze ma dieta ;) )
SilviaS
03.04.07,13:29
Dobrý den prajem všetkým!!!
Včera sme mali kontrolu z úradu práce nelegálna práca!!!
Vôbec som to nečakala prišli dve pani a chceli hned odo mňa občiansky a pracovnú zmluvu všetko som im dala potom chceli výpis z obch.registra a niečo si zapisovali pýali sa ma ako dlho vo firme pracujem a ja že 5.rokov a to bolo všetko!!!
Potom išli všade celú našu ulicu prekontrolovali a aj suseda oproti z firmy máte neaké skúsenosti s takýmito kontrolami z úradu práce - Nelegálna práca?????????????
:) :) :) :) :)
ZuzkaT
03.04.07,14:13
Dobrý den prajem všetkým!!!
Včera sme mali kontrolu z úradu práce nelegálna práca!!!
Vôbec som to nečakala prišli dve pani a chceli hned odo mňa občiansky a pracovnú zmluvu všetko som im dala potom chceli výpis z obch.registra a niečo si zapisovali pýali sa ma ako dlho vo firme pracujem a ja že 5.rokov a to bolo všetko!!!
Potom išli všade celú našu ulicu prekontrolovali a aj suseda oproti z firmy máte neaké skúsenosti s takýmito kontrolami z úradu práce - Nelegálna práca?????????????
:) :) :) :) :)


Ano, stretla som sa už, asi pred 5 rokmi k nám prišli na kontrolu v čase striedania zmien, boli dve spolu s dvoma príslušníkmi PZ. Jeden stál na vrátnici a kontroloval, aby nikto neodišiel predtým než si ho pani na základe občianskeho preukazu nezapíše. Druhý akože dohliadal nad bezproblémovou kontrolou. Vzhľadom k tomu, že vo firme bolo v čase kontroly cca 40 zamestnancov, zapísali si ich údaje, nechali kópiu zápisnice. Na základe tej zápisnice sme potom šli na úrad s prac. zmluvami.
Martina12345
04.04.07,08:32
My sme mali minulý týžden kontrolu z inšpektorátu práce - kontrolovali čiernu prácu - naše zamestnankyne v kancelárii: prac. zmluvu, prihlášku do Sociálnej poisťovne a občiansky preukaz. Akurát nám vytkli, že v pracovných zmluvách máme výmeru dovolenky: viď Zákonník práce. Musia tam byť presne paragrafy ! A taktiež kontrolovali poverenie pre zamestnankyne od majiteľky firmy na podpisovanie prac. zmlúc, výpovedi, prihlášok do SP, ZP.., a dochádzku. Ináč v pohode.