pink038
06.03.07,18:15
prosím o radu ako vyplňovať tlačivo, ďakujem:
01 – tu spočítam za všetky mesiace hrubú mzdu + čo som dostala na príkaznú zmluvu?
03 – tu v prvej časti spočítam sociálne a zdravotné príspevky?
v druhej časti dám len odvody do zdravotného,
05 – tu spočítam peniaze čo som z platu odviedla na daňový úrad?
06- tu dávam odpočítateľnú položku na daňovníka /7568 sk/?
07- tu spočítam kolko krát bola uplatnená suma na dieťa 540 sk, / 1-8 8x540=4320/?
12,13,14 - vypisujem?????
Marína
06.03.07,21:07
Napíš, prosím, o čo konkrétne Ti ide. Daňové priznanie?
džino
06.03.07,21:34
napíš aj či si SZČO, s.r.o., zamestnanec v s.r.o. a konateľ, alebo len zamestnanec
inač na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sa daju získať info,
alebo pozri na porada vpravo hore je tam softvér na DP.
Johanka
06.03.07,21:37
Ja by som tipovala, že ide o potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, len ma mýli tá príkazná zmluva v prvom riadku ....
džino
06.03.07,21:45
Mám dojem , že tipuješ presne
Johanka
06.03.07,21:48
prosím o radu ako vyplňovať tlačivo, ďakujem:
01 – tu spočítam za všetky mesiace hrubú mzdu + čo som dostala na príkaznú zmluvu?
03 – tu v prvej časti spočítam sociálne a zdravotné príspevky?
v druhej časti dám len odvody do zdravotného,
05 – tu spočítam peniaze čo som z platu odviedla na daňový úrad?
06- tu dávam odpočítateľnú položku na daňovníka /7568 sk/?
07- tu spočítam kolko krát bola uplatnená suma na dieťa 540 sk, / 1-8 8x540=4320/?
12,13,14 - vypisujem?????

Platiteľom dane je zamestnávateľ, ešte som sa nestretla s tým , aby si zamestnanec sám odvádzal preddavky na DÚ...;)
Johanka
06.03.07,21:56
Keď sa tu už hrám na jasnovidca - zadávateľ otázky má v profile, že je podnikateľ - konateľ. Asi je zamestnaný v s.r.o., v ktorej je 4 v 1-nom.
Spoločník, konateľ, zamestnanec a mzdár :) . Preto si vypisuje potvrdenie sám a má dojem, že si sám odvádza.
džino
06.03.07,21:59
neviem či uvažujem správne, ale možno by to bolo možné ak
má založenú s.r.o. je v nej konateľ a súčasne aj zamestnanec v podstate si všetko robí sám, takže ako zamestnávateľ samého seba v s.r.o.
Johanka
06.03.07,22:04
Len sa musí odosobniť, jeho zamestnávateľom je PO, v ktorej je on konateľ.
... no teším sa, čo sa dozvieme, ak sa pripojí :)
pink038
11.03.07,13:54
Len sa musí odosobniť, jeho zamestnávateľom je PO, v ktorej je on konateľ.
... no teším sa, čo sa dozvieme, ak sa pripojí :)
No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!
pink038
11.03.07,13:56
Platiteľom dane je zamestnávateľ, ešte som sa nestretla s tým , aby si zamestnanec sám odvádzal preddavky na DÚ...;)
No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!
pink038
11.03.07,13:59
Napíš, prosím, o čo konkrétne Ti ide. Daňové priznanie?
No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!
Ide o:P O T V R D E N I E o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): .2006.......
pink038
11.03.07,14:01
Ja by som tipovala, že ide o potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, len ma mýli tá príkazná zmluva v prvom riadku ....
ano ide o potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, som výkonný riaditeľ občianskeho združenia, a tak robím všetko. som tu na pracovný pomer ale mám aj príjem cez príkaznú zmluvu.Ďakujem