nextone
06.03.07,18:30
Takúto výpoveď som dnes dostala....čítajte pozorne, opisujem text, ktorý v nej stál....prosím....je to platná výpoveď????????????

Vec: Dohoda o skončení pracovného pomeru

Týmto sa zamestnávateľ a zamestnanec vzájomne dohodli o rozviazaní pracovného pomeru ku dňu 31.03.2007 na základe dohody o ukončení pracovného pomeru pod+a par. 60 ZP.

Posledným pracovným dňom zamestnanca bude 16.03.2007 a následne bude čerpať dovolenku do 31.03.2007 a teda v rozsahu 10 pracovných dní. Dovolenka, ktorá vyplýva zamestnancovi z pracovného pomeru a to vo počte 17 dní bude zamestnancovi preplatená vo mzde za marec 2007.
Zamestnancovi bude vyplatené odstupné vo výške 16 000,- Sk a to vo mzde za marec 2007.


To je znenie výpovede....ešte drobnosť môj priemerný mes. plat za 4Q je 27500,- Skk brutto!!
Prosím o radu, čo s tým????
ĎAkujem
Tweety
06.03.07,17:34
Takúto výpoveď som dnes dostala....čítajte pozorne, opisujem text, ktorý v nej stál....prosím....je to platná výpoveď????????????

Vec: Dohoda o skončení pracovného pomeru

Týmto sa zamestnávateľ a zamestnanec vzájomne dohodli o rozviazaní pracovného pomeru ku dňu 31.03.2007 na základe dohody o ukončení pracovného pomeru pod+a par. 60 ZP.

Posledným pracovným dňom zamestnanca bude 16.03.2007 a následne bude čerpať dovolenku do 31.03.2007 a teda v rozsahu 10 pracovných dní. Dovolenka, ktorá vyplýva zamestnancovi z pracovného pomeru a to vo počte 17 dní bude zamestnancovi preplatená vo mzde za marec 2007.
Zamestnancovi bude vyplatené odstupné vo výške 16 000,- Sk a to vo mzde za marec 2007.


To je znenie výpovede....ešte drobnosť môj priemerný mes. plat za 4Q je 27500,- Skk brutto!!
Prosím o radu, čo s tým????
ĎAkujem
Nie je to výpoveď, ale podľa uvedeného dohoda, iba je neisté, kto sa dohodol s kým., pri takejto dohode na odstupné nie je nárok.
Ak s dohodou nesúhlasíš, nepodpíš a finito.
Monika Kováčová
06.03.07,17:37
Pri dohode o skončení PP nie je povinnosť počítať odstupné podľa priemernej mzdy, rovnako nie je povinnosť odstupné (ak nie je dohodnuté) vyplatiť.
Je to podľa môjho názoru len "odškodnenie"...
nextone
06.03.07,17:43
Pri dohode o skončení PP nie je povinnosť počítať odstupné podľa priemernej mzdy, rovnako nie je povinnosť odstupné (ak nie je dohodnuté) vyplatiť.
Je to podľa môjho názoru len "odškodnenie"...

Takže s touto dohodou nesúhlasím a ani nikdy nebudem! Ešte včera som dostala ústnu výpoveď z org. dôvodov, dnes je to niečo iné. Uvidíme, čo príde zajtra.

Toto bol návrh zamestnávateľa, ktorý vyžadoval odo mňa podpísať!!!!
endrju
06.03.07,17:47
Pre nextone:

Asi si nečítala dosť pozorne odpovede na Tvoje staršie otázky k rovnakému "problému" v týchto témach:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=45322
http://www.porada.sk/showthread.php?t=45791

Pred niekoľkými dňami bol tento problém dosť podrobne prediskutovaný.
Opäť sa tu objavuje nezmyselné slovné spojenie "výpoveď dohodou".

Pritom v citovanom texte sa takéto slovné spojenie nevyskytuje.
O ukončení pracovného pomeru dohodou sme Ti už tiež viacerí radili.
Prestávam už rozumieť neustálemu zakladaniu nových tém o jednom a tom istom probléme, ktorý sme už prediskutovali.

Keďže podľa citovaného textu nejde o výpoveď, nemá ani zmysel otázka o (ne)platnosti výpovede.
nextone
06.03.07,18:34
Pre nextone:

Asi si nečítala dosť pozorne odpovede na Tvoje staršie otázky k rovnakému "problému" v týchto témach:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=45322
http://www.porada.sk/showthread.php?t=45791

Pred niekoľkými dňami bol tento problém dosť podrobne prediskutovaný.
Opäť sa tu objavuje nezmyselné slovné spojenie "výpoveď dohodou".

Pritom v citovanom texte sa takéto slovné spojenie nevyskytuje.
O ukončení pracovného pomeru dohodou sme Ti už tiež viacerí radili.
Prestávam už rozumieť neustálemu zakladaniu nových tém o jednom a tom istom probléme, ktorý sme už prediskutovali.

Keďže podľa citovaného textu nejde o výpoveď, nemá ani zmysel otázka o (ne)platnosti výpovede.

Dakujem ti za rady.
Ale naskytol sa maly problem.Prave som mala tel.rozohovor so zamestnavatelom. V nom mi povedal, ze aj napriek tej vypovede si to rozmyslel a nechce ma uz zajtra v praci vidiet. Mysli si, ze konal podla zakona a ze ma pravo ma zajtra na pracovisko nevpustit.
Co teraz???
endrju
06.03.07,18:45
...Prave som mala tel.rozohovor so zamestnavatelom. V nom mi povedal, ze aj napriek tej vypovede si to rozmyslel a nechce ma uz zajtra v praci vidiet...
Záhadné správanie zamestnávateľa (aj keď dym bez ohňa málokedy býva).

Pokiaľ Ti také rozhodnutie nedoručil zamestnávateľ aj písomne, ide o informáciu s nulovou závažnosťou.
Treba sa dostaviť do práce ako keby sa tento rozhovor neudial a nechať sa v prítomnosti svedkov "vyhodiť". Odvolávaním sa na nejaký telefonický rozhovor (pravdepodobne sa uskutočnil bez svedkov) na súde nepochodíš (ak si sa rozhodla tento prípad dohnať až pred súd).
Monika Kováčová
06.03.07,18:49
:eek: :eek: :eek: Neviem v čom má vlastne nextone problém. Živnostníci sa nemusia báť výpovede, nedomôžu sa odstupného a nevzťahuje sa na nich výpoveď z organizačných dôvodov....
Povedala by som, že objednávateľ zrušil objednané práce... :cool:
ajobs
06.03.07,18:50
Ak ti nebude zamestnávateľ prideľovať prácu a neumožní ti vstup na pracovisko, máš nárok na náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku.
Johanka
06.03.07,18:53
mimotemy To Ermon ... ale nezabúdaj, že tak ako nie je účtovník ako účtovník, možno nie je ani živnostník ako živnostník :D
endrju
06.03.07,18:56
To Ermon ... ale nezabúdaj, že tak ako nie je účtovník ako účtovník, možno nie je ani živnostník ako živnostník

vrelo súhlasím ...

... a doplním, že nie je ani zamestnanec ako zamestnanec :cool:
nextone
06.03.07,19:07
Záhadné správanie zamestnávateľa (aj keď dym bez ohňa málokedy býva).

Pokiaľ Ti také rozhodnutie nedoručil zamestnávateľ aj písomne, ide o informáciu s nulovou závažnosťou.
Treba sa dostaviť do práce ako keby sa tento rozhovor neudial a nechať sa za prítomnosti svedkov "vyhodiť". Odvolávaním sa na nejaký telefonický rozhovor (pravdepodobne sa uskutočnil bez svedkov) na súde nepochodíš (ak si sa rozhodla tento prípad dohnať až pred súd).

Ked mam pravdu povedat v takejto situacii som este nebola. Moj sef je american a nema potuchy o ZP, o pravach a povinnostiach. Snazila som sa snim dohodnut, ze si rano sadneme a znovu vsetko preberieme. Neustale vsak trval na svojom, ze vypoved je podla ZP a uz ma nikdy vo firme nechce vidiet. Zajtra si pravdepodobne donesie pravnika a bude to riesit cez neho. To znamena, ze ma vyhodi tak ci tak. Naozaj som v spolocnosti nic nespravila...4 1/2 roka som pracovala akoo dusu, ziaden priestupok, dobre vysledky, chut do prace, vykon na 130% ak nie viac. V roku 2006 som nemala dovolenku ani jeden den a pod. Je mnoho aspektov. Nechcem tam zostat na silu, lebo by to nemalo vyznam, skor chcem odist dostojne a podla mojich prav. T.J. v pripade vypovede z org. dovodv s odstupnym....dohodu mu nepodpisem, lebo dovod nema!!!!Len akesi blaboli!!!
Takze co mam spravit, ked rano pridem do prace?spominal si, ze sa mam nechat vyhodit v pritomnosti svedkov....co ak neskor nebude chciet nik potom svedcit, lebo su to vsetko zamestnanci????
nextone
06.03.07,19:14
Záhadné správanie zamestnávateľa (aj keď dym bez ohňa málokedy býva).

Pokiaľ Ti také rozhodnutie nedoručil zamestnávateľ aj písomne, ide o informáciu s nulovou závažnosťou.
Treba sa dostaviť do práce ako keby sa tento rozhovor neudial a nechať sa v prítomnosti svedkov "vyhodiť". Odvolávaním sa na nejaký telefonický rozhovor (pravdepodobne sa uskutočnil bez svedkov) na súde nepochodíš (ak si sa rozhodla tento prípad dohnať až pred súd).
A ešte niečo uskutočnil sa za pritomnosti svedka, mojho priatela,ktory je zainteresovany, pretoze je na tom rovnako, ako ja...pracujeme spolu a spolu sme dostali aj vypoved....takze da sa povazovat za svedka???
nextone
06.03.07,20:01
:eek: :eek: :eek: Neviem v čom má vlastne nextone problém. Živnostníci sa nemusia báť výpovede, nedomôžu sa odstupného a nevzťahuje sa na nich výpoveď z organizačných dôvodov....
Povedala by som, že objednávateľ zrušil objednané práce... :cool:
Firma je s.r.o. a ja som u nich zamestnaná na HPP, takže žiadna živnosť!!!:mad:
Monika Kováčová
06.03.07,20:03
Firma je s.r.o. a ja som u nich zamestnaná na HPP, takže žiadna živnosť!!!:mad:

:mad::mad::mad::mad: čo sa paprčíš! Ty máš v profile ŽIVNOSTNÍK, ja mám skutočnosť, ty potom teda nie. Predpokladala som, že neklameš.
nextone
06.03.07,20:07
:mad::mad::mad::mad: čo sa paprčíš! Ty máš v profile ŽIVNOSTNÍK, ja mám skutočnosť, ty potom teda nie. Predpokladala som, že neklameš.
Sorry, neviem tu tak chodiť, ako ty, len naháňam informácie, lebo môjmu zamestnávateľovi šibe a neviem si rady!! takže nedorozumenie z oboch strán...chcela som z porady,iba radu (priateľ ma prihlasoval na túto stránku)
Tak sa sa nemrač a ani ja nebudem, i keď nemám dôvod sa smiať, lebo to začína u mňa byť veľmi ostré aj na psychiku!!:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Monika Kováčová
06.03.07,20:09
Výpoveď ešte nemáš, keď nesúhlasíš s dohodou, tak normálne nastúp do práce, požiadaj o dovolenku a ... ráno je múdrejšie večera...
Právnici ti určite poradia aj v tejto aj v ostatných témach ktoré si založila ale budú tu až zajtra.
Daj si frťana a choď si lahnúť.
Dovolenku si nečerpala celý rok, tak si pár dní vyber...
nextone
06.03.07,20:14
Výpoveď ešte nemáš, keď nesúhlasíš s dohodou, tak normálne nastúp do práce, požiadaj o dovolenku a ... ráno je múdrejšie večera...
Právnici ti určite poradia aj v tejto aj v ostatných témach ktoré si založila ale budú tu až zajtra.
Daj si frťana a choď si lahnúť.
Dovolenku si nečerpala celý rok, tak si pár dní vyber...
keď čítaš môj základný príspevok, tak som tam spomínala, že dovolenku som dostala nariadenú...lenže stanovisko šéfa sa zmenilo tým, že už zajtra chce, aby som neprišla do práce...proste sa nahneval a stojí si na svojom!!!
poznám ho už dosť dlho, že problémy sa ešte len začínajú a že sa bude chcieť aj on súdiť,i keĎ nemá prečo!!!
:mee:
Monika Kováčová
06.03.07,20:16
Nedostala si žiadnu nariadenú dovolenku. Túto dohodu, kde sa o nariadenej dovolenke píše, si nepodpísala.
Zajtra si ju zober a číhaj tu na právnikov.
A teraz už šup toho frťana a spať! Nemysli! Vypni! HOWGH!
nextone
06.03.07,20:16
Výpoveď ešte nemáš, keď nesúhlasíš s dohodou, tak normálne nastúp do práce, požiadaj o dovolenku a ... ráno je múdrejšie večera...
Právnici ti určite poradia aj v tejto aj v ostatných témach ktoré si založila ale budú tu až zajtra.
Daj si frťana a choď si lahnúť.
Dovolenku si nečerpala celý rok, tak si pár dní vyber...
keď už sme pri tom, tak, by som možno aj právnika potrebovala....všetkých čo poznám sú vlastne spoloční s firmou :O(
máte nejaký dobrý tip!!!!????????:eek:
Monika Kováčová
06.03.07,20:19
Zajtra si ju zober a číhaj tu na právnikov.
A teraz už šup toho frťana a spať! Nemysli! Vypni! HOWGH!

NEXTONE ! ČO SOM POVEDALA??? :D
Zhasni a nech ťa už nevidím zelenú!
Monika Kováčová
06.03.07,20:25
.... ja vidím, že ešte svietiš...
nextone
06.03.07,20:36
.... ja vidím, že ešte svietiš...

ok idem spať, ďakujem za radu, budem Vás informovať....:o)
Dobrú noc:D
nextone
07.03.07,20:01
.... ja vidím, že ešte svietiš...
Ahoj,
Dnes som dostala dalsiu v poradi uz tretiu verziu vypovede. Teraz to bola dohoda s odstupnym....samozrejme nie adekvatnym :o)
Navyse ma pred celou spolocnostou pospinil a zmaril moju pracu :o(