hana57
06.03.07,18:16
dobry vecer. mam asi takyto problem. prisla za mnou kamoska, ci ma dobre vypocitanu PN.
bola 10 dni PN, ale do prace chodi kazdy druhy den. cize cez PN by mala byt len 5 dni v praci. ma minimalnu mzdu. prosim vas aka jej pripada nahrada za dni kedy bola PN?
vopred dakujem za pomoc.
Tweety
06.03.07,17:21
dobry vecer. mam asi takyto problem. prisla za mnou kamoska, ci ma dobre vypocitanu PN.
bola 10 dni PN, ale do prace chodi kazdy druhy den. cize cez PN by mala byt len 5 dni v praci. ma minimalnu mzdu. prosim vas aka jej pripada nahrada za dni kedy bola PN?
vopred dakujem za pomoc.
Počas Pn je potrebné dodržiavať liečebný režim. Po druhé, za tých 10 dní dostala od zamestnávateľa náhradu príjmu, ktorá je prvé tri dni vo výške 25% DVZ a potom už 55% DVZ.
Velettka
06.03.07,18:24
a ešte PN sa vvypláca za kalendárne dni ...
hana57
07.03.07,06:14
Velmi pekne dakujem. Lebo jej zamestnavatel jej vyplatil PN len za tie dni, co mala byt v praci.
Este raz dakujem a prajem prijemny zvysok dna
Deni
20.03.07,11:04
Ja mám skoro podobný problém s výpočtom PN-ky. Zamestnanec pracuje síce 5 ní v týždni, ale PO až ŠT po 4,5 hodiny a v PIA už len 2 hodiny. Taký je jeho harmonogram práce pri 20 hodinnovom týždennom prac. čase. Čiže ak mu PN začala v stredu, kedy by jeho prac. čas trval 4,5 hodiny, tak potom ja mu za tento deň počítam PN ako za 1,125 dňa? Rozmýšľam o tom správne. Lebo ak mu počítam len ako 1 deň, to je uňho len 4 hodiny a mňe potom chýba tých 0,5 hodiny do celkového počtu hodín za mesiac.
Deni
20.03.07,11:23
Poraďte prosím :confused:. Ešte dodávam, že zamestnanec je platený mesačnou mzdou.
Deni
20.03.07,12:42
Ja mám skoro podobný problém s výpočtom PN-ky. Zamestnanec pracuje síce 5 ní v týždni, ale PO až ŠT po 4,5 hodiny a v PIA už len 2 hodiny. Taký je jeho harmonogram práce pri 20 hodinnovom týždennom prac. čase. Čiže ak mu PN začala v stredu, kedy by jeho prac. čas trval 4,5 hodiny, tak potom ja mu za tento deň počítam PN ako za 1,125 dňa? Rozmýšľam o tom správne. Lebo ak mu počítam len ako 1 deň, to je uňho len 4 hodiny a mňe potom chýba tých 0,5 hodiny do celkového počtu hodín za mesiac.
Prosím skúste pozrieť na môj príspevok, potrebujem uzavrieť mesiac. Ďakujem
Jana Motyčková
20.03.07,13:24
Ja mám skoro podobný problém s výpočtom PN-ky. Zamestnanec pracuje síce 5 ní v týždni, ale PO až ŠT po 4,5 hodiny a v PIA už len 2 hodiny. Taký je jeho harmonogram práce pri 20 hodinnovom týždennom prac. čase. Čiže ak mu PN začala v stredu, kedy by jeho prac. čas trval 4,5 hodiny, tak potom ja mu za tento deň počítam PN ako za 1,125 dňa? Rozmýšľam o tom správne. Lebo ak mu počítam len ako 1 deň, to je uňho len 4 hodiny a mňe potom chýba tých 0,5 hodiny do celkového počtu hodín za mesiac.
PN sa vždy počíta na kalendárne dni, je jedno či a koľko mal v ten deň robiť. T.j. ak je PN napr. od stredy do nedele, dostane náhradu príjmu za 5 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zaplatenie odpracovaného času, to vypočítaš ako Mes.mzda / fond prac. času za celý mesiac x (fond p.č. mínus hodiny ktoré neodpracoval). Fond p.č. počítaš v hodinách.
Deni
20.03.07,15:31
Moc Ďakujem!