ivetkavrb
06.03.07,18:32
Ahojte. Viem, že už je asi čas na oddych ale chcela by som Vás poprosiť o radu pri uplatnení DPH pri leasingu. Neviem či si mám DPH pri leas. užit. automobilu uplatniť podľa splát. kalendára kde je určený deň splatnosti ako deň dodania aj keď leasing zaplatím až v nasledujúcom mesiaci kedže mi neprešla platba cez BU.
A ešte som sa chcela spýtať, že keď dostanem od SPP vyučtovaciu faktúru s dátumom dodania 25.2.2007 a prefakturujem túto spotrebu nájomcovi, ktorý nehnuteľnosť užíva s dátumom 04.03.2007 ako dátum dodania, či je to nesprávne a mám to dať s dátumom februárovým????
A taktiež pri fakturovanom nájomnom vopred napr. fakturujem vo februári za marec tak DPH odvediem vo februari? Uvažujem správne.
Ďakujem za všetky odpovede. Ste SUPERhttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Paula
06.03.07,17:40
Ahojte. Viem, že už je asi čas na oddych ale chcela by som Vás poprosiť o radu pri uplatnení DPH pri leasingu. Neviem či si mám DPH pri leas. užit. automobilu uplatniť podľa splát. kalendára


áno, nárok na odpočet je deň ,určený v ňom pre splátku.
apo
07.03.07,20:13
áno, nárok na odpočet je deň ,určený v ňom pre splátku.

Nie vždy.
Mám prípad, že splátkový kalendár na lízing je v Euro a deň dodania je vždy 1. v mesiaci. Môj klient zaplatí skôr, aby nebol v omeškaní. V takom prípade lízingovka pošle faktúru na ktorej je deň dodania deň keď prijala úhradu a hodnota DPH sa mení podľa kurzu dňa prijatej úhrady.

Okrem toho táto lízingovka vždy pošle faktúru s vyjadrenou hodnotou DPH v Sk podľa kurzu.

Výnimka potvrdzuje pravidlo a platba určená na 1.1.2007 nešla v roku 2006 ale až po sviatkoch a lízingovka poslala faktúru s dňom dodania 1.1.2007 a DPH prepočítané kurzom z 29.12.2006.

Budem tam telefonovať prečo zmenili postup, alebo sa ZMENILO NEJAKÉ USTANOVENIE V ZÁKONE O DPH, ktoré uniklo mojej pozornosti?

apo