džino
06.03.07,20:16
pekný deň
prosím o radu. Dcéra obdržala potvrdenie o prímoch z ČR za rok 2006 a vôbec tomu nerozumiem. - je študentka
1.úhrn zúčtovaných prímov zo zav. činnosti .............. 7700
2.Z r. 1 prímy vyplatené do 31.1.2007 ......................7700
3.Zúčtované v mesiacoch 12 č.označenie xxxxxxxxxxxxxxxx
8.Základ dane ( r 2,4,6,7) ........................7700

12.Úhrn vyplatených mesačných daňových bonusov . ...308
otázky:
1.V podstate rozumiem tomu čo je základ dane, ale čo ten bonus?
2.Na Kč mám použiť kurz kč - sk , alebo bankový výpis, pretože peniaze jej prišli z čiech do slovenskej banky už v sl.korunách.
3.Je povinnosť vôbec takéto nízke prímy z ČR priznať? ak mala príjem ešte na slovensku, ktoré mala zdanené zrážkovou daňou.? a ktorú by rada dostala naspäť.
DDD.
Majkas
06.03.07,19:31
Kurz je 1,314 ,záleží aké mala príjmy na Slovensku, ak základ dane (slovenský +český) nepresiahne 90816, aj tak jej nevyjde platiť daň a zrážkovú daň jej vrátia ako preplatok
Johanka
06.03.07,19:35
Ak suma jej príjmov zo SR a ČR presahuje 45.408 Sk, je povinná podať DP. Do DP musí zahrnúť príjmy aj zo zdrojov v zahraničí ...
K bodu 12.potvrednia - čo sú tie bonusy by mohla prezradiť Tvoja dcéra ;) .
džino
06.03.07,20:20
keď ani ona nevie za čo ten bonus má, či je to tiež príjem alebo nie
Johanka
06.03.07,20:23
Hmmm, to sa ťažko potom radí ...
džino
06.03.07,20:34
Ja viem čítal som zmluvu a tam sa o bonusoch nič nehovorí a nieje tam ani číslo zákona podľa ktorého ju spísali je to len "dohoda o provedení práce" (hosteska)
mimotemy - možno keby sa viac usmievala na šéfa bol by bonus väčší -:D
Johanka
06.03.07,20:45
Vo mne slovo bonus evokuje určitý druh príjmu. "Bolelo" by to moc, keby si to zahrnul do príjmov?
džino
06.03.07,21:20
ani nie, veď keď si uplatní odpočitateľnú položku aj tak bude mať preplatok;)
endrju
06.03.07,21:51
Odoprúčal by som preštudovať si český zákon o daniach z príjmov.
V ČR sú namiesto niektorých nezdaniteľných častí zavedené daňové bonusy. Bonus 308 Kč mi vychádza na nejakú časť bonusu na daňovníka, ktorý je 600 Kč mesačne alebo 7200 Kč ročne.
Pravdepodobne z dosiahnutého príjmu nebolo možné uplatniť celý bonus. Podľa českého zákona prechod do mínusu je možný iba za presne vymedzených podmienok.
Podstatných informácií v úvodnom príspevku je príliš máílo na to, aby sa dalo zodpovedne poradiť. Preto berte túto informáciu len ako usmernenie pred ďalším osobným štúdiom českých zákonov.
Vopred upozorňujem, že nemám dostatok voľného času, ktorý by som mohol venovať podrobnému výkladu českej daňovej legislatívy a preto neočakávajte odo mňa ďalšie a najmä nie podrobnejšie odpovede k tomuto problému :cool:
džino
08.03.07,15:02
čítaj ak nemáš ešte kompletné potvrdenia o prímoch zo zahraničia
termín sa blíži
džino
09.03.07,21:48
pekný deň
prosím o radu. Dcéra obdržala potvrdenie o prímoch z ČR za rok 2006 a vôbec tomu nerozumiem. - je študentka
1.úhrn zúčtovaných prímov zo zav. činnosti .............. 7700
2.Z r. 1 prímy vyplatené do 31.1.2007 ......................7700
3.Zúčtované v mesiacoch 12 č.označenie xxxxxxxxxxxxxxxx
8.Základ dane ( r 2,4,6,7) ........................7700

12.Úhrn vyplatených mesačných daňových bonusov . ...308
otázky:
1.V podstate rozumiem tomu čo je základ dane, ale čo ten bonus?
2.Na Kč mám použiť kurz kč - sk , alebo bankový výpis, pretože peniaze jej prišli z čiech do slovenskej banky už v sl.korunách.
3.Je povinnosť vôbec takéto nízke prímy z ČR priznať? ak mala príjem ešte na slovensku, ktoré mala zdanené zrážkovou daňou.? a ktorú by rada dostala naspäť.
DDD.

novinka - toto potvrdenie ako som ho tu stručne popísal, má dodatok, ktorý prišiel dnes mailom, kde sa píše "potvrzení je vystaveno ve slovenských korunách" prosím o radu je toto potvrdenie platné?
môže byť potvrdenie z Čiech na sl.koruny?
ďakujem
džino
10.03.07,10:11
novinka - toto potvrdenie ako som ho tu stručne popísal, má dodatok, ktorý prišiel dnes mailom, kde sa píše "potvrzení je vystaveno ve slovenských korunách" prosím o radu je toto potvrdenie platné?
môže byť potvrdenie z Čiech na sl.koruny?
ďakujem
posun
môžem ho použiť do DP?
Johanka
10.03.07,10:21
Neviem či dobre chápem ...
Máš potvrdenie v CZK a ešte jedno v SKK ( k tomu istému príjmu)?
džino
10.03.07,10:25
Neviem či dobre chápem ...
Máš potvrdenie v CZK a ešte jedno v SKK ( k tomu istému príjmu)?
presne tak to prvé prišlo pred týždňom a to druhé včera vždy mailom,
to druhé je presne ako prvé, len je tam rukou dopísané, že je to v sk - podpis a razítko
v zmluve má , že odmena je 100sk/hod
Johanka
10.03.07,10:27
Skúšal si prepočítať, akým kurzom je urobený prepočet na slovenskú menu?
Ja by som sa držala potvrdenia v CZK, práve kvôli širokým možnostiam na prepočet príjmov najvýhodnejším kurzom ....
džino
10.03.07,10:33
Skúšal si prepočítať, akým kurzom je urobený prepočet na slovenskú menu?
Ja by som sa držala potvrdenia v CZK, práve kvôli širokým možnostiam na prepočet príjmov najvýhodnejším kurzom ....

V tom mám dilemu, pretože na účet do sl.banky prišlo presne 7768,-sk, teda 2.1.2007 - 3480sk a 26.1.2007 - 4288sk a na potvrdeniach je spolu ak pripočítam ten d.bonus 7700+308 = 8008(sk alebo cz ?)
Johanka
10.03.07,10:37
Neber do úvahy, čo prišlo na účet - tieto príjmy boli prepočítané komerčným kurzom príslušnej banky.
§31 ods.2 nehovorí o žiadnych komerčných kurzoch, iba kurz NBS.
džino
10.03.07,10:55
Neber do úvahy, čo prišlo na účet - tieto príjmy boli prepočítané komerčným kurzom príslušnej banky.
§31 ods.2 nehovorí o žiadnych komerčných kurzoch, iba kurz NBS.

Ďakujem - prajem pekný deň - dnes sa aj ukazuje.
deny27
20.02.08,10:25
Daňový bonus v Čechách je vlastne daňová úľava na dieťa. Používá sa v prípade, keď daň, ktorú ma poplatnik zaplatiť je menšia ako 600,-Kč (samozrejme za splnenia určitých podmienok) To znamená , že pokial by mal zaplatit daň po základnej úľave 200,-Kč a má jedno dieťa, tak mu k čistej mzde vyplatie 400,-Kč. Suma 600,-kč na jedno dieťa platila do 31.12.2007. Teraz je ta suma vyššia. Tato uľava sa však može mesačne uplatňovať iba u daňových rezidentov. U nerezidentou sa úľava uplatňuje iba pri ročnom zúčtovaní dane.
hemaja
23.02.09,13:12
Prosím o radu, aké potvrdenie je potrebné doložiť, ak manželka daňovníka, ktorý si chce na ňu uplatniť odpočet, poberala počas roka 2008 z ČR materskú počas prvých 6 mes. Doložila len potvrdenie od zamestnávateľa, v ktorom sa uvádza, že materskú poberala od -do a denná výška materskej činila 330,- CZK. Môžem to akceptovať a len si to prerátať alebo by mala doložiť iné potvrdenie? Ďakujem.