mary1
06.03.07,21:17
Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako je to v prípade SZČO so stravným, ak využíva auto svojho odberateľa na miesto výkonu práce? Stačí, ak si vypíše cestovný príkaz - v ňom sa uvedie stravné 89,- a tým pádom má automaticky nárok na tento daňový výdavok? Alebo mu je cestovný príkaz vlastne zbytočný, pretože jediný spôsob, ako si uplatniť 89,- Sk je nákup stravných lístkov, príp. blok z reštaurácie či nejakých potravín? Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale neviem to nájsť.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.:confused:
Paula
06.03.07,20:28
Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako je to v prípade SZČO so stravným, ak využíva auto svojho odberateľa na miesto výkonu práce? Stačí, ak si vypíše cestovný príkaz - v ňom sa uvedie stravné 89,- a tým pádom má automaticky nárok na tento daňový výdavok? Alebo mu je cestovný príkaz vlastne zbytočný, pretože jediný spôsob, ako si uplatniť 89,- Sk je nákup stravných lístkov, príp. blok z reštaurácie či nejakých potravín? Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale neviem to nájsť.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.:confused:

Na pracovnú cestu môže ísť aj pešo :) ....použitie druhu cestovného prostriedku tu nieje rozhodujúce..
vikinka
06.03.07,20:31
Presne tak ako si napísala,nárok na stravné SZČO zdokladuješ nákupom strav.poukážok,alebo bločkami z reštaurácií,nie potravín,musí sa jednať o stravovanie.
ilona
07.03.07,04:25
Predsa na pracovnú cestu nemusí byť blok z reštaurácii,ani stravná poukážka. Je potrebné zdokladovať ,že je to pracovná cesta a stačí na cestovný príkaz napísať 89,- ako mary1 napísala.
elenka
07.03.07,05:23
Predsa na pracovnú cestu nemusí byť blok z reštaurácii,ani stravná poukážka. Je potrebné zdokladovať ,že je to pracovná cesta a stačí na cestovný príkaz napísať 89,- ako mary1 napísala.

Ak je pracovná cesta, jasné - stačí napísať na cestovný príkaz, ale SZČO má nároík na strasvné na každý odpracovaný deň - ako zamestnanec. Vtedy neviem, či treba zdokladovať, lebo Zákonník práce umožňuje i finančný príspevok.
Ester plus
07.03.07,06:08
Ak nebola vykonaná pracovná cesta potom jediný možný spôsob ako dať stravné do nákladov je kúpiť si stravné lístky. Samozrejme, že spätne to už nie je možné.
mary1
07.03.07,09:01
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu pomoc a ochotu, predsa by som sa ešte spýtala, v cestovnom príkaze aký uvedie druh použitého dopravného prostriedku? A ako je to vtedy, ak ja idem na školenie a autom ma vezie známa? Čo sa vtedy dáva do cesťáku (použitý dopravný prostriedok)?:confused:
Verlag Dashofer má vo svojej ponuky rôzne tlačivá, ktoré majú uľahčiť prácu účtovníčky. Máte niekto prosím Vás s tým skúsenosti? Cena za celý balík je myslím cca 3.00,- Sk, takže či sa oplatí do toho investovať.
Tweety
07.03.07,09:05
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu pomoc a ochotu, predsa by som sa ešte spýtala, v cestovnom príkaze aký uvedie druh použitého dopravného prostriedku? A ako je to vtedy, ak ja idem na školenie a autom ma vezie známa? Čo sa vtedy dáva do cesťáku?:confused:
AK nepoužiješ MV,( nemáš výdavky) tak nepíšeš ani na cesťák, a neúčtuješ o použití MV vôbec. Nárok je potom iba na stravné.