monyka
07.03.07,06:45
Nevieam ako mám v JU zaúčtovať (asi) jednorázový príspevok na životné poistenie z podnikateľského účtu. Myslím si že je to ako osobný výber z účtu, ale ak je to inak, poradte.;)
Martin Mocko
07.03.07,05:49
Nevieam ako mám v JU zaúčtovať (asi) jednorázový príspevok na životné poistenie z podnikateľského účtu. Myslím si že je to ako osobný výber z účtu, ale ak je to inak, poradte.;)

Skôr ako osobná spotreba. (pokiaľ bolo platené prevodom z účtu na účet)
monyka
07.03.07,05:56
No chápem, ale idem mi skôr o to, že či ovplyvňuje alebo neovplyvňuje?
bz5
07.03.07,06:01
No, keďže je to osobná spotreba, tak neovplyvňuje základ dane. No životné poistenie (aj DDS) ak spĺňa zákonom stanovené podminky môžeš odpísať do výšky 12 000,- Sk od základu dane, keď budeš zostavovať daňové priznanie.
Anja111
07.03.07,06:03
Nevieam ako mám v JU zaúčtovať (asi) jednorázový príspevok na životné poistenie z podnikateľského účtu. Myslím si že je to ako osobný výber z účtu, ale ak je to inak, poradte.;)
Zaúčtuješ PNZD a ak spĺňa poistenie všetky podmienky, tak je odpočítateľnou položkou v DP, až do výšky 12.000,-- Sk.
monyka
07.03.07,06:04
ďakujem za rýchle odpovede, a prišiel nám aj ten papier, že si môžme uplatniť tú nezd. časť, ale je to jednorázové poistenie, nejde mi to do hlavy ve´d stále sa píše o tom že viazanosť do 55. rokov a také disciplíny.
Anja111
07.03.07,06:08
ďakujem za rýchle odpovede, a prišiel nám aj ten papier, že si môžme uplatniť tú nezd. časť, ale je to jednorázové poistenie, nejde mi to do hlavy ve´d stále sa píše o tom že viazanosť do 55. rokov a také disciplíny.
Podmienky spĺňať môže a jednorázovo je len uhradené... Dôležité je Potvrdenie od poisťovne a prípadne si môžeš prečítať podmienky poistnej zmluvy.