monnica
07.03.07,07:59
Prosím o radu ,
dodávateľ nám poslal k poslednému decembru 2006 inventarizáciu pohľadávok a
zistila som , že máme nuhradené záväzky
jedna faktúra z roku 2004
a jedna faktúra z roku 2005

tie faktúry som vôbec nenašla , ale poslali mi objednávky aj faktúry a už som ich zaplatila.
Čo teraz s tým? Ako to zaradím do učta a čo s DPH?
Dá sa uplatniť DPH teraz ak to teraz zaradím dátumom doručenia? alebo je to blbosť?

Mám to nechať tak a zaradiť to do výdavkov neovplyvňujúci ZD?
Účtujem v JU
Nechcem podávať opravné priznania za dva roky:mee:
monnica
07.03.07,09:05
Prosím, je to veľmi súrne
Katarina
07.03.07,09:08
Ak to nie je vysoká suma a nechcete prerábať DPH a daňové priznania dajte to do VNZD - sumu včetne DPH.
Janinkaaa
07.03.07,09:10
Do účta z r. 2004 a r. 2005 (podľa sumy) ak je to menšia suma tak na 5XX a pripočítateľná položka v daň. priznaní, pretože je to náklad iného účtovného obdobia.


DPH nie som si istá.
Ak máte obálku, kde bude dátum doručenia teraz, tak by som to aj dala na odpočet teraz.
Ale tiež mám v tom pochybnosti.
monnica
07.03.07,09:17
No to práve nieviem. Mám obálku s pečiatkou pošty 01. 03. 2007
Neviem čo by na to povedali daňováci keby som to dala normálne k tomu dátumu. Veľka suma to nie je je to 4080,50 Sk s DPH ale asi to dám do nákladov NZD len to potrebujem urobiť a neviem čo by bolo správnejšie.

Prerábať daňové priznania a DPHčko to asi nie.:confused:
renča1
07.03.07,09:24
Prečo do vNZD? veď hovoríš, že si ich zaplatila...
monnica
07.03.07,09:34
Áno zaplatila normálne cez firemný účet lenže ak nechcem opravovať daňové priznania a DPH za rok 2004 a 2005 tak by som to mohla nezaradiť do účtovníctva a dať to len proste ako výdavok firmy neovplyvňujúci ZD - tú platbu.

A nemôžem to dať do tohto roku dátumom prijatia tých faktúr?

Najradšej by som to urobila tak ale neviem či je to možné
ZuzanaP
07.03.07,09:39
Zaevidovala by som ich s dátumami ako prišli, odložila by som si aj obálku (ako dôkaz, že prišli neskoro), DPH uplatnila v tomto roku (ak prišli v r. 2007) a normálne dala ako VOZD r. 2007.
renča1
07.03.07,09:42
Áno zaplatila normálne cez firemný účet lenže ak nechcem opravovať daňové priznania a DPH za rok 2004 a 2005 tak by som to mohla nezaradiť do účtovníctva a dať to len proste ako výdavok firmy neovplyvňujúci ZD - tú platbu.

A nemôžem to dať do tohto roku dátumom prijatia tých faktúr?

Najradšej by som to urobila tak ale neviem či je to možné

Otázka je zaradená v sekcii jednoduché účtovníctvo. V JÚ podľa § 19 ods.1 platí, že výdavok sa uplatní v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade. Čiže dňom úhrady sa bude účtovať do peňažného denníka ako VOZD.A v tvojom prípade úhrada nastala v r.2007. Účtovanie do daňovo uznaných výdavkov nemá vplyv na staré faktúry. A tak isto ti vzniká aj nárok na odpočet. Bližšie pozri aj:
http://www.porada.sk/t18758-odpoeitanie-dane-51--oneskorena-faktura.html
monnica
07.03.07,10:52
Ste super , ďakujem:)