stanuss
07.03.07,09:10
Ahoj poraďáci.
Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.
jankasm
07.03.07,08:15
Ahoj poraďáci.
Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.

Bol to príjem na základe dohody? Potom mala byť z neho zrazená zrážková daň a taký príjem si zamestnanec nemusí priznať. V tom prípade mu môžeš kľudne urobiť RZD a na druhý príjem zdanený zrážkovou daňou neprihliadať. Ak by si chcel priznať aj príjem z dohody, tak si musí podať sám DP. Do RZD sa nesmie započítať zrážková daň.
silvia
07.03.07,10:09
Prosím Vás, keď chceme požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania, aké doklady im treba poslať?
jankasm
07.03.07,10:09
Prosím Vás, keď chceme požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania, aké doklady im treba poslať?

Žiadne doklady, len žiadosť o vrátenie preplatku, ktorý vznikol pri RZD.
Jozef Mihál
07.03.07,10:12
Ahoj poraďáci.
Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.
Ak šlo o príjem posudzovaný podľa § 8 ods.1 písm. a) zákona ako príležitostný príjem, potom šlo o príjem oslobodený od dane. A v takom prípade mu môžete ako zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie dane.
silvia
08.03.07,08:11
Žiadne doklady, len žiadosť o vrátenie preplatku, ktorý vznikol pri RZD.

Vďaka za odpoveď, no na DÚ som sa dozvedela, že k žiadosti o vrátenie preplatku treba doložiť kópie Žiadosti o vykonanie RZ+Ročné zúčtovanie za každého zamestnanca, ktorý mal preplatok, a tiež sumarizaciu za všetkých zamestnancov.