jozo23
07.03.07,08:30
som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent dakujem
katarina.j
07.03.07,12:56
čo je to SHR?
Zoltán Kovács
07.03.07,12:57
čo je to SHR?


Samostatne hospodariaci rolník
Zoltán Kovács
07.03.07,12:59
som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent dakujem

Nafta nakupovana na prevádzku predmetného auta je prevádzková réžia. Treba vies evidenciu jázd a na konci roka porovnať pomer služobných a súkromných najazdených kilometrov. Potom podľa tohto pomeru dať do nákladov aj naftu.
fosius
07.03.07,15:29
Samostatne hospodáriaci roľník (SHR)
fosius
07.03.07,15:32
Potom treba vypočítať aj pomer k cestnej dani (Storno výdavok)
susana28
07.03.07,16:38
Potom treba vypočítať aj pomer k cestnej dani (Storno výdavok)

Pred pár dňami som tu riešila podobný problém, keď szčo používa auto zaradené v majetku firmy na súkromné aj firemné účely. A zhodli sme sa na tom, že všetky náklady (PHM, opravy a údržba, zák.poistenie) sa dávajú do VOZD v takom pomere v akom bolo auto používané na účely podnikania (teda podľa počtu najaz.km). Ale cestná daň je VOZD v plnej výške, pretože cestná daň sa platí len na účely podnikania a nie na súkromné jazdy.