fr.luk
07.03.07,09:49
Chcel by som vas poprosit o pomoc, resp. o podelenie sa so skusenostou. Ako to je s fakturaciou, ked podnikatelsky subjekt doda banke softver spolu so zaskolenim. Fakturuje sa to s DPH alebo nie? Nikde som este nevidel, ze by banky mali IC DPH.

Dakujem
kalkulka
07.03.07,09:04
Ak je dodávateľ softwéru platca DPH, tak áno.
Janinkaaa
07.03.07,09:06
Ak vy ste platca DPH, musíte vystaviť fa s DPH. Vôbec sa nezamýšľate nad tým či partner je, alebo nie je platcom DPH.
fr.luk
07.03.07,09:25
Ak vy ste platca DPH, musíte vystaviť fa s DPH. Vôbec sa nezamýšľate nad tým či partner je, alebo nie je platcom DPH.

Dakujem velmi pekne. Nechcel som to v prvom momente este viac komplikovat. Ide o to, ze ceska firma, ktora je platcom DPH by mala na Slovensko bankam dodavat softver a konzultacie a kedze chcu preniest danovu povinnost na Slovensko, preto potrebujem vediet ze ci banky maju IC DPH.
ALBO
08.03.07,08:36
Dakujem velmi pekne. Nechcel som to v prvom momente este viac komplikovat. Ide o to, ze ceska firma, ktora je platcom DPH by mala na Slovensko bankam dodavat softver a konzultacie a kedze chcu preniest danovu povinnost na Slovensko, preto potrebujem vediet ze ci banky maju IC DPH.
Všetky banky sú platitelia dPH, ich povinnosť registrácie vyplynula z §4/9. obratom je ..s výnimkou § 28-36 a 40-42. § 39 vypadol, takže sa obrat z finančných služieb počíta a každá banka má obrat 1.5.mil.

Keby aj nebola platiteľ , je to jedno, lebo miesto dodania podla § 15/7 a 8 je tuzemsko. Banka je zdaniteľná podnikajúca osoba, keby aj platiteľ nebola musela by odviesť DPH §69/3