Laura1
07.03.07,10:29
Zdravím Vás,
mám nasledovný problém:
Moja firma má oddelenie - ktoré nie je nikde zaregistrované - nie je to prevádzka - ale určitá činnosť vrámci eseročky, ktorú chce chce fakturovať a evidovať zvlásť.Z toho dôvodu vo faktúre by som mala uviesť názov oddelenia.
Moja otázka: môže figurovať vo vystavenej faktúre oddelenie - ktoré nie je zaregistrované na DÚ - nemá pridelené vlastné IČO?
Ďakujem za pomoc,
Laura1
07.03.07,11:28
Posúvam a ďakujem
liba2
07.03.07,12:10
Zdravím Vás,
mám nasledovný problém:
Moja firma má oddelenie - ktoré nie je nikde zaregistrované - nie je to prevádzka - ale určitá činnosť vrámci eseročky, ktorú chce chce fakturovať a evidovať zvlásť.Z toho dôvodu vo faktúre by som mala uviesť názov oddelenia.
Moja otázka: môže figurovať vo vystavenej faktúre oddelenie - ktoré nie je zaregistrované na DÚ - nemá pridelené vlastné IČO?
Ďakujem za pomoc,Otázka je trošku málo zrozumiteľná (aspoň pre mňa:D ).
To čo je zvýraznené v otázke - je pointa? nejakú činnosť s.r.o. chce firma faktúrovať inej firme - áno? a súčasne chce evidovať zvlášť - asi výnosy a náklady na túto činnosť - áno?
Potom by som to riešila len interne. Faktúry bude vystavovať s.r.o. v svojom mene (teda žiadne odd. vo faktúre uvedené nebude). Ak chcete tieto faktúry oddeliť od ostatných faktúr , môže sa za tým účelom vytvoriť osobitný rad (číslovanie fa, napr. číselný rad bude začínať iným číslom než ostatné faktúry). Náklady a výnosy z tejto činnosti - na to stačí založiť v účtovnom programe nové stredisko , ale to je len interne. Navonok bude všetko pod hlavičkou s.r.o.
Každý slušný účt. program umožňuje sledovať náklady a výnosy podľa viacerých stredísk.
Môj názor na vec.
Laura1
07.03.07,13:50
Ďakujem za odpoveď,
ja som v účtovnom programe POHODA vytvorila iný číselný rad a zvlášť stredisko - konateľ vo firme ale chce vystaviť faktúry sám - vo firme - v programe OPTIVUS - nie je to účtovný program, ale faktúry sa tam môžu vystaviť - je tam možnosť vytvorenia nového oddelenia. Zatiaľ to skúšame, ja hlavne potrebujem vedieť, či môže figurovať vo vydanej faktúre firmy JANKO s.r.o. oddelenie JANÍČKO - bez toho, že by JANÍČKO bol niekde evidovaný./Klienti ale toho JANÍČKA poznajú - aj preto by to tam malo byť/
Aj mne to trvalo, kým som ako tak pochopila súvislosti - tržby potrebujeme zvlášť sledovať aj z toho dôvodu, že výnosy z JANKA idú dvom konateľom /napoly/, a výnos firmy JANÍČEK - je záležitosť jedného konateľa.
Neviem, či som to zase nedomotala.
liba2
07.03.07,14:01
Ďakujem za odpoveď,
ja som v účtovnom programe POHODA vytvorila iný číselný rad a zvlášť stredisko - konateľ vo firme ale chce vystaviť faktúry sám - vo firme - v programe OPTIVUS - nie je to účtovný program, ale faktúry sa tam môžu vystaviť - je tam možnosť vytvorenia nového oddelenia. Zatiaľ to skúšame, ja hlavne potrebujem vedieť, či môže figurovať vo vydanej faktúre firmy JANKO s.r.o. oddelenie JANÍČKO - bez toho, že by JANÍČKO bol niekde evidovaný./Klienti ale toho JANÍČKA poznajú - aj preto by to tam malo byť/
Aj mne to trvalo, kým som ako tak pochopila súvislosti - tržby potrebujeme zvlášť sledovať aj z toho dôvodu, že výnosy z JANKA idú dvom konateľom /napoly/, a výnos firmy JANÍČEK - je záležitosť jedného konateľa.
Neviem, či som to zase nedomotala.Len nechápem, prečo silou-mocou chcete mať vo faktúre uvedené JANÍČKO, veď číslo tej faktúry vyjadruje, že bola vystavená Janíčkom. Je to dôležité pre odberateľov ? - veď aj oni vedia, že nakupujú u JANKO sro.
liba2
07.03.07,14:02
Ak ste platiteľom DPH, zákon vám určuje čo musí fa obsahovať.
Laura1
07.03.07,14:06
Nooo, konateľ má vždy pravdu - a to je jeho názor,
JANÍČKO má www. stránku - niektorí zákazníci JANKA nepoznajú
liba2
07.03.07,14:10
Nooo, konateľ má vždy pravdu - a to je jeho názor,
JANÍČKO má www. stránku - niektorý zákazníci JANKA nepoznajú
Ale faktúru musí vystaviť JANKO sro v každom prípade.