renatka.zem
07.03.07,10:43
Poradí mi niekto, prosím, čo mám uviesť v stĺpci 4 súvahy a stĺpci 6 výkazu ziskov a strát pre s.r.o., ktorá vznikla v máji 2006? (za rok 2006 vykazuje stratu)
Ďakujem
tuta
07.03.07,10:06
Tie stĺpce myslíš bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie? Tak tam neuvádzaš nič. Idú tam údaje z predchádzajúceho roka čiže 2005, čo sa Vás netýka.
renatka.zem
07.03.07,10:12
Ano, predchádzajúce účt.obdobie.
Ďakujem
Johanka
07.03.07,10:56
A toto poznáte?

Opatrenie



Ministerstva financií Slovenskej republiky

z 31. marca 2003,
ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva



Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 2

Súvaha a výkaz ziskov a strát

(1) Obsahové vymedzenie položiek súvahy a položiek výkazu ziskov a strát nadväzuje na príslušné účty z rámcovej účtovej osnovy a účty vytvorené účtovnou jednotkou uvedené v účtovom rozvrhu.1)

(2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
renatka.zem
07.03.07,12:28
Ďakujem, otázku som položila preto, lebo som čítala toto opatrenie, ale mala som info aj také, že netreba uvádzat nic, ako v predošlej odpovedi od "tuta". Je zaujímavé, prečítat si dve uplne odlisné odpovede, ale myslím, že to opatrenie je to, čoho sa treba držat. Ešte raz ďakujem.
Lubkka
07.03.07,14:04
Vo vykaze neuvedies ziadne udaje
V Suvahe v pasivach uvedies zakladne imanie a v aktivach pohladavku voci spravcovi vkladu alebo ak uz bolo zakladne imanie uhradene, tak penazne prostriedky v pokladni alebo na bankovom ucte... aspon my sme to tak robili ...
renatka.zem
07.03.07,16:45
Ďakujem, Lubkka
zita007
09.03.07,10:45
A aká je to tá otváracia súvaha?

Ďakujem.
renatka.zem
09.03.07,11:03
zita007:
Som len začiatočník v účtovníctve, ale skusim ti odpovedat:
pozri si zákon o účtovníctve č.431/2002Z.z. paragraf 17, odstavec 7
a tam je:
účtovná jednotka zostavuje otváraciu súvahu ku:
a, dňu svojho vzniku
b, vstupu do likvidácie
c, účinnosti vyhlásenia konkurzu alebo vyrovnania

Ja som v nej mala iba základné imanie a pohľadávku za upísané ZI.

Ak som nepostupovala správne, opravte ma niekto, prosím a hneď aj ďakujem.
zita007
09.03.07,19:07
ďakujem Renatka,
skúsim si to naštudovať. Ani som nevedela, že také niečo musím urobiť.
ivo_b
17.11.07,15:45
https://www.drsr.sk/priznania/uvpod1-2007/uvpod1-2007poucenie.html

Vysvetlivky k súvahe

Písmeno „X“ v označení účtu uvedené v riadku súvahy vyjadruje účet doplnený do účtového rozvrhu podľa potrieb účtovnej jednotky.
Ak je v riadku súvahy účet označený písmenom „A“ za číslom účtu, ide o analytický účet.
Za znamienkom mínus (–) sú v súvahe uvedené čísla účtov, ktoré sa uvádzajú v stĺpci 1 časti 2.
Suma položky súvahy v riadku 001 v stĺpcoch 2 a 3 sa rovná sume položky súvahy v riadku 065 v stĺpcoch 4 a 5.
Pri priebežnej účtovnej závierke v úplnej štruktúre sa v súvahe vykazujú všetky položky, ktoré majú v účtovníctve účtovnej jednotky obsahovú náplň.
Pri priebežnej účtovnej závierke v skrátenej štruktúre sa v súvahe vykazujú súhrnné položky a súhrnné údaje nižšieho radu, ktoré sú v súvahe označené veľkými písmenami, ku ktorým je priradená rímska číslica.
Položky súvahy v nulovej hodnote za bežné účtovné obdobie a bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sa nevypĺňajú.
V stĺpcoch 3 a 5 súvahy účtovnej jednotky, ktorá v bezprostredne predchádzajúcom účtovnom období účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva sa nevykazujú žiadne údaje.
Daňové identifikačné číslo sa vyplňuje, ak ho má účtovná jednotka pridelené.


https://www.drsr.sk/priznania/uvpod2-2007/uvpod2-2007poucenie.html

Vysvetlivky k výkazu ziskov a strát

Ak je v riadku výkazu ziskov a strát účet označený písmenom „A“ za číslom účtu, ide o analytický účet.
Suma položky výkazu ziskov a strát v riadku 57 v stĺpcoch 1 a 2 sa rovná sume položky súvahy v riadku 085 v stĺpcoch 4 a 5.
Pri priebežnej účtovnej závierke v úplnej štruktúre sa vo výkaze ziskov a strát vykazujú všetky položky, ktoré majú v účtovníctve účtovnej jednotky obsahovú náplň.
Pri priebežnej účtovnej závierke v skrátenej štruktúre sa výkaz ziskov a strát zostavuje v úplnej štruktúre.
Položky výkazu ziskov a strát v nulovej hodnote za bežné účtovné obdobie a bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sa nevypĺňajú.
V stĺpci 2 výkazu ziskov a strát účtovnej jednotky, ktorá v bezprostredne predchádzajúcom účtovnom období účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva sa nevykazujú žiadne údaje.
Daňové identifikačné číslo sa vyplňuje, ak ho má účtovná jednotka pridelené.