zuzka111
07.03.07,12:11
Ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit s jednou zalezitostou. Dostala som fa od konatela, ktore boli vystavene v maji 2006. Ide o fakturaciu projektovej dokumentacie (investicia). Predpokladam, ze budem musiet spravit dodatocne DP za r. 2006 (uz sme po zavierke). Len mi nie je celkom jasne, ako tu fa zuctujem v tomto roku.

Dakujem velmi pekne

Z.
martinius
08.03.07,11:09
Ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit s jednou zalezitostou. Dostala som fa od konatela, ktore boli vystavene v maji 2006. Ide o fakturaciu projektovej dokumentacie (investicia). Predpokladam, ze budem musiet spravit dodatocne DP za r. 2006 (uz sme po zavierke). Len mi nie je celkom jasne, ako tu fa zuctujem v tomto roku.

Dakujem velmi pekne

Z.
Opravy nevýznamných nákladov a nevýznamných výnosov minulých účtovných období sa účtujú ako účtovné prípady bežného účtovného obdobia na príslušných účtoch nákladov alebo výnosov z hospodárskej činnosti účtovnej jednotky.Účtovanie cez 321.
Dátum účtovania dokladu je v roku 2007,dátum vzniku daň.povinnosti je v roku 2006...deň dodania z faktúry.Pozri si zákon o DPH - §49 a 51.
Pre istotu citujem : §51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d).
adato
10.03.07,19:33
Jedná sa o projektovú dokumentáciu k investícii. Ako máte zaúčtovanú investíciu, ešte na obstaraní, alebo už v majetku? Ak na obstaraní, tak aj táto faktúra mala byť tam a teda ste náklady nevykázali nesprávne. Ak je už zaradená, tak ste náklady vykázali nesprávne vo výške odpisov k zaradenému majetku.