suma
07.03.07,11:19
Dobrý deň, chcem sa spýtať čo všetko musí obsahovať evidencia záväzkov pri uzavierkových prácach teda k 31.12. 2006, obsahuje mzdy+odvody, neuhradené a čiastočne neuhradené dodavateľské faktúry, tvorba SF za december, DPH za december, odvody za SZČO, a aj zostotok na účte sociálneho fondu? Ďakujem
blondy
07.03.07,10:22
+ neuhradené vystavené dobropisy odberateľom, nesplatená čiastka leasingu
Džudi
07.03.07,10:24
Nevyčerpaný SF dávam do záväzkov, a SF za 12 nie pretože si na konci roka tvorbu vždy upravím podľa skutočne zúčt. miezd , aj náklady a zostatok ako som napísala. Ja neviem aj daň z príjmu už dávam do záväzkov hoci pred tým som nedávala a nebola to chyba. Ak máš nejaký lízing.
suma
07.03.07,10:34
Nevyčerpaný SF dávam do záväzkov, a SF za 12 nie pretože si na konci roka tvorbu vždy upravím podľa skutočne zúčt. miezd , aj náklady a zostatok ako som napísala. Ja neviem aj daň z príjmu už dávam do záväzkov hoci pred tým som nedávala a nebola to chyba. Ak máš nejaký lízing.

Takže toto čo som si napísala tam je OK? a ten SF myslím ako tvorbu za 12 mesiac, a potom mám ešte účet SF ktorý nie je vyčerpaný tak aj ten zostatok tam dať? a čo keď sme platili preddavky na daň z príjmu a tento rok by nám mali vracať tak to tam tiež musím zaúčtovať, teda sumu čo nám DÚ vráti?
renča1
07.03.07,10:39
Takže toto čo som si napísala tam je OK? a ten SF myslím ako tvorbu za 12 mesiac, a potom mám ešte účet SF ktorý nie je vyčerpaný tak aj ten zostatok tam dať? a čo keď sme platili preddavky na daň z príjmu a tento rok by nám mali vracať tak to tam tiež musím zaúčtovať, teda sumu čo nám DÚ vráti?

Do knihy závazkov alebo pohľadávok sa zaeviduje aj daňová povinnosť alebo preplatok na daň z príjmu vypočítaný z podaného daňového priznania za r.2006.
bz5
07.03.07,10:49
Na začiatku roku SZČO každý mesiac platila odvody do ZP. Nakoľko ZP zmenila číslo účtu , peniaze sa vrátili späť na účet SZČO. Prosím Vás, ako to bude zaznačené v KZ? Konkrétne vrátenie tých peňazí. Neskôr po zistení chyby, SZČO doplatil vrátené peniaze na správne číslo účtu.
Džudi
07.03.07,10:51
Ja tú tvorbu za 12 mám zohľadnenú v tej celoročnej tvorbe podľa čoho upravujem aj ZD za 2006 tak do záväzku dávam nevyčerpaný zostatok SF.
Džudi
07.03.07,10:53
Na začiatku roku SZČO každý mesiac platila odvody do ZP. Nakoľko ZP zmenila číslo účtu , peniaze sa vrátili späť na účet SZČO. Prosím Vás, ako to bude zaznačené v KZ? Konkrétne vrátenie tých peňazí. Neskôr po zistení chyby, SZČO doplatil vrátené peniaze na správne číslo účtu.
Nakoľko to má zaplatiť ZP je to záväzok ak to nevyrovnal do 31.12. dáš do výkazu a keď to zaplatí zanikne záväzok.
renča1
07.03.07,11:08
Na začiatku roku SZČO každý mesiac platila odvody do ZP. Nakoľko ZP zmenila číslo účtu , peniaze sa vrátili späť na účet SZČO. Prosím Vás, ako to bude zaznačené v KZ? Konkrétne vrátenie tých peňazí. Neskôr po zistení chyby, SZČO doplatil vrátené peniaze na správne číslo účtu.

Vrátenie peňazí zapíš mínusovou sumou a poznač aj dátum. Ja osobne som takéto platby aj zvýrazňovala iným fareb.perom.
Manual
07.03.07,11:11
Vrátenie peňazí zapíš mínusovou sumou a poznač aj dátum. Ja osobne som takéto platby aj zvýrazňovala iným fareb.perom.
Súhlasím a trošku doplním pre "ujasnenie", zapíš mínusom do stlpca odvody do fondov, aby sa dordžalo druhové členenie.:)
bz5
07.03.07,11:12
Ďakujem :)