anka1
19.01.05,08:14
Prosím Vás, má niekto skúsenosti ako to funguje so zasielaním výkazov do SP v elektronickej podobe v programe POHODA?
Dada
19.01.05,07:28
Zatiaľ nie, ale od februára to hádam budem vedieť.
bea
19.01.05,07:35
Ja tak isto, mám asi 500 dohodárov a tak zrejme budem musieť prejsť na EZU.
Fidlo
19.01.05,10:25
Áno, robím v Pohode a posielam výkaz do SP v elektronickej podobe už asi 4 mesiace, zatiaľ len pri jednej firme, aby som si to overila. Zatiaľ to fungovalo dobre. Neviem ako to bude od 1.1.2005 po tých všetkých zmenách.
anka1
19.01.05,13:16
Áno, robím v Pohode a posielam výkaz do SP v elektronickej podobe už asi 4 mesiace, zatiaľ len pri jednej firme, aby som si to overila. Zatiaľ to fungovalo dobre. Neviem ako to bude od 1.1.2005 po tých všetkých zmenách.
Prosim Ta upravovali ti nejako software?
Paula
19.01.05,13:24
Jednej mojej firme prikázali zo SP, že musia elektronicky - vôbec im to ale nechce fachčiť (majú 11 zamestnancov). Niekde som čítala, že musia len firmy nad 20 zamestnancov. Je to pravda? Aj tak si nemyslím, že niekto v dobrom povedané "za humnami alebo v lese" má počítač a nebodaj aj internet. Zákon hádam neprikazuje spracovávať účty na PC :)
Hlinkovx
19.01.05,13:33
PAULI...tu je ohľadom tých 20 zamestnancov...
tiež si myslím..že nie každá firma..je vybavená PC a internetom...ale je možné žiadať o vynimky...
podľa mňa SP nemôže prikázať posielanie výkazov elektronicky alebo sa mýlim??..
však tiež by sa mala riadiť zákon.../teraz myslím ten príkaz pri nižšom počte zamestnancov ako 20 /
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4375&page=3&pp=10&highlight=zamestnancov
anka1
19.01.05,13:34
Jednej mojej firme prikázali zo SP, že musia elektronicky - vôbec im to ale nechce fachčiť (majú 11 zamestnancov). Niekde som čítala, že musia len firmy nad 20 zamestnancov. Je to pravda? Aj tak si nemyslím, že niekto v dobrom povedané "za humnami alebo v lese" má počítač a nebodaj aj internet. Zákon hádam neprikazuje spracovávať účty na PC :)
Podľa zákona o zdravotnom poistení firmy ktoré zamestnávajú 20 a viac zamestnancov majútúto povinnosť. Dá sa vraj požiadať o výnimku na SP.
Paula
19.01.05,13:35
Dík obom za info :)
SOME
05.08.05,06:15
Chcem sa spýtať, či do počtu 20 zamestnancov sa počítajú aj dohodári, kvôli zasielaniu výkazov do SP elektronickou formou. Napr. máme 15 zamestnancov v pracovnom pomere a 4 dohodárov, teraz priberieme ďalších dohodárov už musíme? Ďakujem za odpoveď.
bea
05.08.05,06:18
Chcem sa spýtať, či do počtu 20 zamestnancov sa počítajú aj dohodári, kvôli zasielaniu výkazov do SP elektronickou formou. Napr. máme 15 zamestnancov v pracovnom pomere a 4 dohodárov, teraz priberieme ďalších dohodárov už musíme? Ďakujem za odpoveď.Aj dohodári sa počítajú do počtu zamestnancov pre zasielanie výkazov do SP elektronicky. Teda keď budete mať ďalších dohodárov, musíte posielať výkaz do SP elektronicky.
SOME
05.08.05,06:22
Ďakujem za rýchlu odpoveď!!!!!!!!!!
Dada
05.08.05,06:25
Zasielanie výkazov z Pohody ide veľmi dobre.
SOME
05.08.05,06:42
Vy to robíte priamo z účtovného programu? Ja mám MONEY!!!!!!
Dada
05.08.05,06:44
Vy to robíte priamo z účtovného programu? Ja mám MONEY!!!!!!
Áno, priamo z programu, zadáš povel "Odoslať" a vygeneruje potrebné súbory a už to ide.... No neviem, či to Money robí, možno poradia tí, čo s ním robia (aj keď s ním robím aj ja, ale neviem o tej možnosti).
nikulik
05.08.05,06:46
Myslim si, že každy mzdový program je uz dostatocne vybaveny tak, aby vytvaral sam subory na elektronicke zasielanie vykazov do SP, ci nie?
mimabb
14.08.05,19:33
Zasielanie výkazov z Pohody ide veľmi dobre. prosim ta poradis mi v akom fotmate to treba poslat? nastavila som si htm, ale stale sa mi nepodarilo pochopit, co to znamena konfirmacny subor??? co to tam po mne chcu? dakujem krasne za rychlu odpoved :-)
Hanah
17.08.05,05:33
Súbory do sociálnej poisťovne Ti POHODA vygeneruje, ak si priamo v mzdách napr. za júl 2005 a použiješ Záznam/Odoslať ..., potom si už iba nastavíš miesto na disku, kam to chceš vygenerovať. Takže si vôbec nevyberáš, v akom formáte to chceš (pravdepodobne si išla cez Dátovú komunikáciu/Export - a to nie je správne).
A keď dokončíš toho sprievodcu odoslaním, tak POHODA Ti vygeneruje 2 súbory. Jeden z nich je XML a druhý TXT. Ten TXT je ten konfirmačný, sú tam len kontrolné informácie o firme, cca 4 krátke riadky.
Daska
17.08.05,06:50
Súbory do sociálnej poisťovne Ti POHODA vygeneruje, ak si priamo v mzdách napr. za júl 2005 a použiješ Záznam/Odoslať ..., potom si už iba nastavíš miesto na disku, kam to chceš vygenerovať. Takže si vôbec nevyberáš, v akom formáte to chceš (pravdepodobne si išla cez Dátovú komunikáciu/Export - a to nie je správne).
A keď dokončíš toho sprievodcu odoslaním, tak POHODA Ti vygeneruje 2 súbory. Jeden z nich je XML a druhý TXT. Ten TXT je ten konfirmačný, sú tam len kontrolné informácie o firme, cca 4 krátke riadky.
Dakujem aj ja za info, prave som "zdedila" sro so 40 zamestnancami a rozmyslala som co s tym.

Hned mi to zdvihlo naladu, ze o starost menej, ked je dobry soft...
Nadena
30.09.05,13:12
Pripajam info zo stranky Soc. poistovne:
Na zaklade uznesenia Rady riaditelov SP zo dna 21.9.2005 je zamestnavatel, ktory zamestnava 9 a viac zamestnancov s ucinnostou od 1.10.2005 vykazy zasielat elektronickou formou ak SP neurci inak.
To znamena, ze po prvy raz predlozi vykazy uz za SEPTEMBER 2005.
Mozno sa tu tato informacia uz niekde nachadza, ale zatial som ju nenasla.
Tak hura na to.
Atreides
30.09.05,13:24
Samozrejme aj Money umožňuje zasielať výkazy do soc. poisťovne v el. forme - a to už od 1. 1. 2004 ;-)
Dada
25.11.05,04:53
Samozrejme aj Money umožňuje zasielať výkazy do soc. poisťovne v el. forme - a to už od 1. 1. 2004 ;-)

Prosím Vás a môžete popísať akým spôsobom to v Money funguje?
eop
21.06.07,09:30
Ahojte, chcela som sa spýtať, či sa dajú v pohode odosielať aj registračné listy FO internetom do SP?
Mesačné výkazy posielame, ale teraz nám prišlo oznámenie zo SP, že by sa mali aj RLFO odosielať elektronicky.
Viete mi poradiť ako?
Ďakujem.
Farks
21.06.07,09:44
Ahojte, chcela som sa spýtať, či sa dajú v pohode odosielať aj registračné listy FO internetom do SP?
Mesačné výkazy posielame, ale teraz nám prišlo oznámenie zo SP, že by sa mali aj RLFO odosielať elektronicky.
Viete mi poradiť ako?
Ďakujem.
Tiež ma to zaujímalo, volala som kvôli tomu do Pohody na hotline a vraj to ešte nie je umožnené, možno v najbližšej aktualizácii, tak musíme len čakať...:)
eop
21.06.07,09:58
Tiež ma to zaujímalo, volala som kvôli tomu do Pohody na hotline a vraj to ešte nie je umožnené, možno v najbližšej aktualizácii, tak musíme len čakať...:)

Hladala som na stránke SP čo tam také bude o tom napísané a našla som, že zasielať elektronicky sa dajú iba mesačné výkazy. Prikladám v prílohe (je o tom písané na konci). Tak neviem, načo mi posielali takýto list, že to mám posielať elektronicky. Skúsim tam zavolať po obede. Ďakujem.
eop
21.06.07,10:03
Volala som na SP, dotyčná pani hovorila, že z ich strany už by to malo fungovať zasielanie RLFO. Že nevie, prečo majú na stránke, že sa dá elektronicky zasielať iba MVP. No uvidíme, či v pohode spravia nejaký upgrade na to.
Gabi03
21.06.07,10:04
Aj ja som dostala taký list. Našťastie sa tam hovorí o ZĽovi, ktorý zamestnáva viac ako 9 osôb (či 9 a viac? :--- ).
eop
21.06.07,10:10
Aj ja som dostala taký list. Našťastie sa tam hovorí o ZĽovi, ktorý zamestnáva viac ako 9 osôb (či 9 a viac? :--- ).

Ano, jedná sa o toho, kto zamesnáva 9 a viac zamestnancov. Ten sa musí zaregistrovať na SP, dostane heslo a grid kartu a musí odosielať formuláre do sp elektronicky. My máme nad 9 zamestnancov, ale posielavam elektronicky iba mesačné výkazy. Hm. Neviem ako spravím tie RLFO.
Tak volala som do stormware a v priebehu 2týždňov bude nové inštalačné CD č.8600 a tam bude riešený aj tento problém.
Tak sa v SP budú musieť zmieriť s tým, že to ešte nebudeme posielať elektronicky.
Pekný deň.
bea
22.06.07,08:55
Aj tak si myslím, že SP by mala umožniť odosielať RLFO elektronicky tak, ako výkazy - teda aj vyplnenie manuálne. Ja mám v jednej firme mesačne cca 300 dohodárov, ktorých si prihlasuje a odhlasuje zamestnávateľ, ktorý nemá mzdový SW a ani si ho neplánuje kvôli tomu kúpiť. Oni si prihlasujú a odhlasujú dohodárov podľa potreby a to musí byť hneď. Nemôžu čakať, kým im budem spracovávať mzdy. Takže neviem ...
bea
22.06.07,09:09
Takže na stránke Socialnej poistovne je už uvedené, že RLFO sa musia posielať elektronicky od 1.9.2007. Pozri:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=10088

POHODA má teda ešte čas ....
ZuzanaP
22.06.07,09:10
U nás pobočka aj rozposielala oznámenie, že musíme posielať RL elektronicky.
eop
22.06.07,09:58
Takže na stránke Socialnej poistovne je už uvedené, že RLFO sa musia posielať elektronicky od 1.9.2007. Pozri:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=10088

POHODA má teda ešte čas ....

Ďakujem, práve dnes na SP mi povedala, že je to od 1.9.2007. Ja keby som si poriadne prečítala to oznámenie, čo mi prišlo, tak tam je ten dátum napísaný. Hm:mad: nevšimla som si.
Ďakujem všetkým za príspevky. :)
apo
18.06.09,15:33
Prosím o radu kde v Pohode sa vyrobia elektronické výkazy pre zdravotnú poisťovňu.

Pre sociálnu poisťovnu to robíme, ale neviem nájsť v menu príkaz pre elektronický formulár zdravotnej poisťovne.

Do Zp sme už zaregistrovaný.

Pekne ďakujem.

apo
Manual
18.06.09,15:54
Prosím o radu kde v Pohode sa vyrobia elektronické výkazy pre zdravotnú poisťovňu.

Pre sociálnu poisťovnu to robíme, ale neviem nájsť v menu príkaz pre elektronický formulár zdravotnej poisťovne.

Do Zp sme už zaregistrovaný.

Pekne ďakujem.

apo
Možno ho ani netreba vyrobiť.
V Olympe to funguje tak, že je tam funkcia Export do SP, ZP a tam si vyberiem, čo chcem exportovať. Ak dám Export do ZP mesačné výkazy, tak SW ich automaticky vyexportuje. V Olympe nič špeciálne "nevyrábame" pre export
mmj
18.06.09,16:46
Prosím o radu kde v Pohode sa vyrobia elektronické výkazy pre zdravotnú poisťovňu.

Pre sociálnu poisťovnu to robíme, ale neviem nájsť v menu príkaz pre elektronický formulár zdravotnej poisťovne.

Do Zp sme už zaregistrovaný.

Pekne ďakujem.

apo

pokial si dobre pametam, postup je nasledovny: v mzdach za dany mesiac si das tlacove zostavy. vyznacis si tlacovku pre zdravotne poistovne a pri moznostiach, "nahlad, tlac..." mas export - ten sluzi na export vykazov. mne vykazy uklada priamo na plochu do jedneho adresara - budes tam mat vsetky. vyber si ten,kt. potrebujes :) "export" nie je aktivny pri ziadnych inych tlac.zostavach, len pri tej jednej, kt. teraz potrebujes.
apo
18.06.09,18:14
pokial si dobre pametam, postup je nasledovny: v mzdach za dany mesiac si das tlacove zostavy. vyznacis si tlacovku pre zdravotne poistovne a pri moznostiach, "nahlad, tlac..." mas export - ten sluzi na export vykazov. mne vykazy uklada priamo na plochu do jedneho adresara - budes tam mat vsetky. vyber si ten,kt. potrebujes :) "export" nie je aktivny pri ziadnych inych tlac.zostavach, len pri tej jednej, kt. teraz potrebujes.


Aké prosté, teraz som si spomenul, že takto mi to povedali na hotline keď sme sa registrovali na ZP.

Ďakujem

apo