kaja1
07.03.07,13:14
Ahojte,

ide o malú s.r.o., ktorá nakupuje tovar a ďalej ho predáva, je to cca 30 vystavených faktúr a 50 došlých faktúr. Takže toho nie je veľa.

Tovar účtovali priamo do nákladov, evidenciu skladu nemaju ziadnu. Jediné, čo robia je to, že na každú došlú fakturu za tovar poznačia, ktorou odberatelskou faktúrou to predali.

Ja som im "poradila" nech aspoň v exceli dorobia nejakú tabuľku, prehľad, kde to bude spisane, teda k DF - nákup tovaru - priradené OFa - predaj tovaru a k tomu by sa prilozil výpis z účtu 504.

Co myslíte, postačila by takáto evidencia - akože skladová ?

Vďaka za radu

Karin
bz5
07.03.07,12:28
Mali by mať skladové karty.
liba2
07.03.07,12:35
Ahojte,

ide o malú s.r.o., ktorá nakupuje tovar a ďalej ho predáva, je to cca 30 vystavených faktúr a 50 došlých faktúr. Takže toho nie je veľa.

Tovar účtovali priamo do nákladov, evidenciu skladu nemaju ziadnu. Jediné, čo robia je to, že na každú došlú fakturu za tovar poznačia, ktorou odberatelskou faktúrou to predali.

Ja som im "poradila" nech aspoň v exceli dorobia nejakú tabuľku, prehľad, kde to bude spisane, teda k DF - nákup tovaru - priradené OFa - predaj tovaru a k tomu by sa prilozil výpis z účtu 504.

Co myslíte, postačila by takáto evidencia - akože skladová ?

Vďaka za radu

KarinUrčite bude lepšia ako žiadna. Viesť skladové karty sa môže aj v PC, chcem povedať, že to nemusí byť hmatateľná skladová karta. Pokiaľ tá evidencia bude mať vypovedaciu schopnosť ako skladová karta, tak sa môže považovať za "splnenie úlohy".
Ale perspektívne treba uvažovať s riadnou skladovou evidenciou.
Zoltán Kovács
07.03.07,12:40
A nezabudnúť na inventúru k 31.12.2006.
Sabinka
08.03.07,15:32
Prosím o radu- mám podobný problém. Sme firma, ktorá nakupuje prístroje za účelom ďalšieho predaja zákazníkovi. Máme asi 50 FO a 50 FD, vždy všetko dávame na 504 - nákup a 604 - predaj. Za rok 2005 som však nespravila inventúru a zostal mi tam nejaký tovar ale za 30.000,- tis., ktorý bol vyfaktúrovaný v roku 2006. Čo by som s tým mohla spraviť, tak aby som nemusela dávať opravné daňové priznanie? Nevie, mi niekto poradiť nejaký "háčik" .Mám prerobiť došlú faktúru a nejaké veci dať priamo do spotreby? Robíme aj laboratórne práce, tak ako spotrebný materiál. A ešte ma zaujíma jedna vec, zákazníkovi, ktorý kúpi väčšie množstvo prístrojov je napr. namiesto zľavy poskytnutý nejaký BONUS - napr. ďalší prístroj zdarma, ktorý mi však nakúpime. Môžeme to tak robiť že mu ho dáme za nulovú hodnotu? Nemôže nás daňový úrad napadnúť?
mudroš
08.03.07,16:04
No radiť ako oklamať daňové predpisy je problematické (je to návod na trestný čin). Tak poradím radšej podať dodatočné daňové priznanie. Tých 19% dane aj tak zaplatíte a sankcia (3 násobok sadzby NBS/2) z 5 700,- nie je veľa (možno nejakých 400,- Sk). A budete mať "očko" u DÚ, že ste poctivý daňovník ktorý si sám opraví chybu.
Čo sa týka poskytnutia Bonusu, je lepšie ako bonus predať zákazníkovi tovar za 1,- Sk, lebo potom DPH ide z 1,- SK. Ak dáte zdarma musíte DPH odviesť z skladovej ceny.
Sabinka
08.03.07,16:15
Ďakujem. Takže doporučuješ, predávať daný tovar/darček/ za korunu?Ešte som zabudla uviesť, že zväčša ide tovar do Čiech, takže tam by to nemalo ovplyvniť DPH? Teraz ma napadlo, že niektoré veci sme nepredali v roku 2006, tak tie by som mohla tiež vykázať niektorému zákazníkovi ako darček. Zdá sa mi, že už začínam "blúzniť" ako obísť DÚ.