altt
07.03.07,13:27
Ja by som potrebovala pomôcť s definíciou či je futbalový stôl a biliardový stôl v zákone definované ako hracie automaty, alebo ako hry a hračky... Veľmi veľa od toho závisí...kedže chcem zobrať pôžičku na nákup tovaru. V tej spoločnosti mi vraveli že ak im prinesiem nejaký dôkaz že tieto stoly sú hry a nie hracie automaty, tak mi tu pôžičku dajú. ĎAKUJEM
josh
07.03.07,15:10
Vobec nechapem, co je na tom biliarde alebo futbalovom stole automaticke... Podla mna to automat nie je v ziadnom pripade.
Jana Acsová
07.03.07,15:17
Ja by som potrebovala pomôcť s definíciou či je futbalový stôl a biliardový stôl v zákone definované ako hracie automaty, alebo ako hry a hračky... Veľmi veľa od toho závisí...kedže chcem zobrať pôžičku na nákup tovaru. V tej spoločnosti mi vraveli že ak im prinesiem nejaký dôkaz že tieto stoly sú hry a nie hracie automaty, tak mi tu pôžičku dajú. ĎAKUJEM
Mám za to, že to sú nevýherné hracie automaty a platia sa za to aj "miestne dane".
Jana Acsová
07.03.07,15:18
Vobec nechapem, co je na tom biliarde alebo futbalovom stole automaticke...
Počítadlá ?
duficek
07.03.07,15:47
biliard pocitadlo nema a stolny futbal ma pocitadlo jedno posuvatko (ako detske gulickove pocitadlo), co je na tom automaticke?

vyherny automat - napriklad poker, automat s monitorom do ktoreho sa hadzu mince
chlapi sediaci v krcme za stolom a hraju poker - to je tiez vyherny automat? = biliard aj futbal
Jana Acsová
07.03.07,15:59
Áno.
Automaty delíme na výherné a nevýherné. Čo by ste sme teda zaradili medzi nevýherné?
Poraďáci, čo s tým máte skúsenosti pridajte sa. Tých hráčov pokru môžeme vylúčiť (teda ak nám ide o serióznu odpoveď zadávateľovi otázky).

Čo to teda je?
- jukeboxy,
- šípky,
...
- biliard, fotbal áno/nie?
JankaO
07.03.07,17:09
Áno.
Automaty delíme na výherné a nevýherné. Čo by ste sme teda zaradili medzi nevýherné?
Poraďáci, čo s tým máte skúsenosti pridajte sa. Tých hráčov pokru môžeme vylúčiť (teda ak nám ide o serióznu odpoveď zadávateľovi otázky).

Čo to teda je?
- jukeboxy,
- šípky,
...
- biliard, fotbal áno/nie?


napríklad hry ako -Play station
- stolové alebo boxové hry(tetris, a pod...) a simulátory ( autá, lietadlá, golf a iné hry)
JankaO
07.03.07,17:13
Ja by som potrebovala pomôcť s definíciou či je futbalový stôl a biliardový stôl v zákone definované ako hracie automaty, alebo ako hry a hračky... Veľmi veľa od toho závisí...kedže chcem zobrať pôžičku na nákup tovaru. V tej spoločnosti mi vraveli že ak im prinesiem nejaký dôkaz že tieto stoly sú hry a nie hracie automaty, tak mi tu pôžičku dajú. ĎAKUJEM


Ja by som to zaradila do:
36.50.4 Výrobky pre lunaparky, stolové a spoločenské hry
Jana Acsová
07.03.07,18:19
napríklad hry ako -Play station
- stolové alebo boxové hry(tetris, a pod...) a simulátory ( autá, lietadlá, golf a iné hry)
No tu sama hovoríte "hry" ... a časť z tohto mi do hier aj pasuje. Nie do nevýherných zábavných automatov.

Doporučila by som zadávateľke otázky informovať sa na oddelení, ktoré ma na starosti výber miestnej dane. Pre istotu.
Jana Acsová
07.03.07,18:21
Kvôli tomuto:

Predmet dane
Hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti.
Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú:

elektronické prístroje na počítačové hry,
mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry.
Viem, že niektoré, ktoré som menovala tam spadajú. Neviem však presne ktoré.
JankaO
07.03.07,19:16
Kvôli tomuto:

Predmet dane
Hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti.
Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú:
elektronické prístroje na počítačové hry,
mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry.Viem, že niektoré, ktoré som menovala tam spadajú. Neviem však presne ktoré.

Hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti.A práve túto definíciu by som priradila k vymenovaným v príspevku č. 7 aj keď som to možno nesprávne formulovala ako "hry".
Zadávateľkou uvedený futbalový stôl a biliardový stôl nespĺňa definíciu nevýherných automatov, nie je prístroj a preto by som to evidovala ako 36.50.4 Výrobky pre lunaparky, stolové a spoločenské hry a ani ako hrací automat.
Jana Acsová
08.03.07,06:08
Janka, ale veď to už nie je na nás, ale na zadávateľke. Sme tu na to, aby sme ju naviedli k správnemu riešeniu. A za info na miestnom úrade nič nedá. A vrelo jej ho odporúčam.
altt
08.03.07,06:15
JankaO... ďakujem pekne...a kde by som našla 36.50.4 Výrobky pre lunaparky, stolové a spoločenské hry ???

Jana Acsová... áno úrady chcú za to poplatok, kto by nechcel ak môže od niekoho dostať peniaze, ale čo ak je biliard alebo fubal na žetóny a nie na mince.... ževraj je niekde uvedené že to nieje automat ale hra...no kým to nenájdem a nepreukážem sa s tým , tak aj tie poplatky budem musieť platiť.
Jana Acsová
08.03.07,06:42
KP 36.50.4 výrobky pre lunaparky, pre stolové alebo spoločenské hry

KP 36.50.41 hracie karty

KP 36.50.42 videohry, použiteľné s TV prijímačom

KP 36.50.43 potreby pre biliard, lunaparkové, stolové a spoločenské hry, ostatné hry fungujúce po vhodení mince alebo hracen známky: biliardové stoly, biliardové tyče a guličky, stolový futbal, bowling, hracie stoly pre kasína, kartárske stoly a pod., elektrický biliard, hracie automaty atď.

Z hľadiska KP je to zaradené teda v 36.50.4.

Pre účely miestnych daní je to predmetom dane.
altt
08.03.07,13:45
Janka... a čo je KP? alebo kde by som toto znenie vedela nájsť? nejaká www.stránka by moc pomohla..
JankaO
08.03.07,15:39
Janka... a čo je KP? alebo kde by som toto znenie vedela nájsť? nejaká www.stránka (http://www.str%C3%A1nka) by moc pomohla..


KP je klasifikácia produkcie.
a zoznam je napr. aj tu:
altt
09.03.07,14:15
dík moc....veľmi mi to pomohlo .....:-)
Marianna01
09.03.07,14:47
Áno.
Automaty delíme na výherné a nevýherné. Čo by ste sme teda zaradili medzi nevýherné?
Poraďáci, čo s tým máte skúsenosti pridajte sa. Tých hráčov pokru môžeme vylúčiť (teda ak nám ide o serióznu odpoveď zadávateľovi otázky).

Čo to teda je?
- jukeboxy,
- šípky,
...
- biliard, fotbal áno/nie?

vidím, že téma je už viac - menej vyriešená, napriek tomu -
výherné hracie stroje - to sú automaty typu poker, black jack, pákové stroje, kdeď sa vám musia zoradiť tri rovnaké symboly a pod. Za vhodenú mincu vyplatia v prípade výhry finančnú odmenu. Majiteľ stroja si spravidla môže nastaviť výhernosť automatu, u nás je bežná 10-30%.
Nevýherný hrací stroj - to sú videoboxy,flippre (inak aj pinball, ktorý hráte v PC ;) ). Tiež vyžadujú, aby ste vhodili do neho mincu alebo žetón, ale za sumu, ktorú doň vložíte, si môžete iba zahrať. Nie je tu žiadna možnosť výhry.

Oba typy automatov majú vlastné účtovníctvo - čiže evidenciu, koľko mincí bolo cez mincovník vhodených, v akej hodnote, koľko majiteľ vybral z automatu... Pred pár rokmi, keď som sa s tým zaoberala, vznikol v Maďarsku zákon, ktorý chceli zaviesť aj u nás, ale neviem, či funguje, a to zákon o čiernych skrinkách :D. Čudný názov, viem, ale išlo o to, že peniaze, ktoré prešli automatom, vpadali do "čiernej skrinky", ktorá mala tiež vlastné počítadlo. K tejto skrinke mal prístup iba splnomocnenec daňového úradu, a na základe informácií zo softu čiernej skrinky vyrubovali aj dane. U nás v tom čase plnili úlohy čiernej skrinky daňováci - plynula z toho korupcia... ale či to odvtedy vyriešili, to neviem.
Takže to ešte zhrniem - podľa môjho názoru to nie je hrací automat, ale hra.
Jana Acsová
10.03.07,08:07
Takže to ešte zhrniem - podľa môjho názoru to nie je hrací automat, ale hra.Súhlasím ... ono to bolo rozoberané z dvoch uhlov pohľadu. Zadávateľovi išlo o zatriedenie kvôli úveru a tu sú tie dva uhly:
- zatriedenie z hľadiska napr. klasifikácie produkcie pre účely odpisovania majetku a financovania majetku (úver), čo je pre zadávateľa zrejme podstatné,
- následne posúdenie prevádzkovania týchto hier pre účely zdanenia miestnymi daňami ... a tú sú spravidla tieto hry označované jednotne ako NZA, samozrejme "slengovo".
Čo bude prioritné pre posúdenie možnosti financovania týchto hier z úveru môže zadávateľ neskôr uviesť. V praxi som sa stretla aj s financovaním týchto hier formou finančného prenájmu - leasingu.
marcik
06.04.07,08:19
Prosím, mám cukráreň do ktorej majiteľ zakúpil biliard.stôl a to kôli pritiahnutiu zákazníkov, jeho vena je 12.999,- s DPH. Prosím ako ho zaúčtovať v JU platitel DPH? podľa mňa DPH nemá nárok! a aj s VOZD by som polemizovala, prosím poraďte mi!
duficek
06.04.07,10:51
ja si myslim, ze vydaj za ten biliardovy stol suvisi s podnikanim, zvysi mu zdanitelne prijmy, preto by to mal byt danovy vydaj, zadelenie vydaj za drobny majetok s narokom na odpocet DPH.
marcik
06.04.07,12:50
Takže pokiaľ je to suma 13tis. môžem ho hneď dať do nákladov?Som trošku opatrná, lebo neviem..cukráreň a biliard..
marcik
11.04.07,12:55
Prosím potvrdí mi to ešte niekto?