heike
07.03.07,13:39
Ahojte, chcem sa opýtať, že keď som omylom vyfaktúrovala v januári jeden DL dvakrát a DP k DPH som už dávno poslala a DPovinn. uhradila, čo je teraz lepšie: faktúru stornovať alebo vystaviť na ňu dobropis? Aký je v tom rozdiel? ...a najmä čo sa týka DPH - aká povinnosť mi z toho vyplýva?
Opravné DPriz.?
Zoltán Kovács
07.03.07,12:41
Ahojte, chcem sa opýtať, že keď som omylom vyfaktúrovala v januári jeden DL dvakrát a DP k DPH som už dávno poslala a DPovinn. uhradila, čo je teraz lepšie: faktúru stornovať alebo vystaviť na ňu dobropis? Aký je v tom rozdiel? ...a najmä čo sa týka DPH - aká povinnosť mi z toho vyplýva?
Opravné DPriz.?

Dátumom zistenia skutočnosti, že si vystavila 2x faktúru vyhotoviť dobropis, a zahrnúť to do DP DPH v tom období v ktorom je vystavený dobropis.
majernikova
07.03.07,15:22
mimotemy ahojte, nemôžem zadať novú tému tak, preto píšem svoj problém do tejto.
Mám vystavenú FA aj zaúčtovanú no odberateľ si to rozmyslel. Ako mám postupovať? Dodali mi storno FA ktorú som zaúčtovala, ale teráz mi vychádza ako neuhradená. Spravila som chybu pri účtovaní FA? Môže mi niekto poradiť kde? Mám zaúčtovanú VFA a aj SFA(storno FA).
Pracujem v MRP Win PU.

Ďakujem
majernikova
07.03.07,15:37
....vie mi niekto poradiť?? Prosííííím :mee:
majernikova
07.03.07,16:43
....vie mi niekto poradiť?? Prosííííím :mee:


poraďte mi niekto
Zoltán Kovács
07.03.07,16:51
mimotemy ahojte, nemôžem zadať novú tému tak, preto píšem svoj problém do tejto.
Mám vystavenú FA aj zaúčtovanú no odberateľ si to rozmyslel. Ako mám postupovať? Dodali mi storno FA ktorú som zaúčtovala, ale teráz mi vychádza ako neuhradená. Spravila som chybu pri účtovaní FA? Môže mi niekto poradiť kde? Mám zaúčtovanú VFA a aj SFA(storno FA).
Pracujem v MRP Win PU.

Ďakujem

Ako ti mohol odberateľ dodať stornofaktúru, keď sa jedná o faktúru ktorú si vystavila tvoja firma.
A pôvodnú máš uhradenú?
Paula
07.03.07,16:51
Nepoznám tvoj SW.....ty si vystavila odber. fa aj storno fa?...Tá storno mi nieje jasná...píšeš, že ti dodali. Kto?
Zoltán Kovács
07.03.07,16:54
Nepoznám tvoj SW.....ty si vystavila odber. fa aj storno fa?...Tá storno mi nieje jasná...píšeš, že ti dodali. Kto?

Ja MRP PU WIN poznám, len kým nedoriešime tú stornofa, že kto komu a prečo neviem navrhnúť riešenie.
Monikov
07.03.07,17:00
Neviem, či som to správne pochopila, ale keď sa jedná o dodávateľské faktúry, resp. storno faktúru, ja by som ich započítala prostredníctvom účtu 395 - vnútorné zúčtovanie. Tým pádom budú "ako uhradené a navzájom sa anulujú"
Zoltán Kovács
07.03.07,17:03
Neviem, či som to správne pochopila, ale keď sa jedná o dodávateľské faktúry, resp. storno faktúru, ja by som ich započítala prostredníctvom účtu 395 - vnútorné zúčtovanie. Tým pádom budú "ako uhradené a navzájom sa anulujú"

Netreba to komplikovať s účtom 395. V knihe pohladávok vykonať úhradu bez zápisu do účtovného denníka - ak ide o odberateľské fa.
Ak ide o dodávateľskú fa, musíš mať súhlas od dodávateľa na zápočet predmetných faktúr na vzájomné úhrady.
Jarmila.D
07.03.07,19:34
Ak si vyfakturovala 2x tú isú dodávku, nejde o opravu dane DPH, takže musíš robiť dodt. daň priz. DPH, lebo plnenie nastalo len raz. Bola som nedávno na školení o DPH, mám to odtiaľ, aj na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
sa dajú stiahnuť také usmernenia, kde sa odrobne píše, čo je oprava základu dane podľa par. 25 zákona o DPH a čo treba riešiť cez dodat. priznanie DPH
heike
08.03.07,06:05
Tak teraz som dosť zmätená....

Čo robiť?
Tweety
08.03.07,06:20
Tak teraz som dosť zmätená....

Čo robiť?
Tak, ako Ti už poradili v prvom príspevku, urob dobropis uvedenej fa,v mesiaci, kedy si zistila, že si fakurovala nesprávne(dvakrát).
majernikova
08.03.07,07:01
Ja MRP PU WIN poznám, len kým nedoriešime tú stornofa, že kto komu a prečo neviem navrhnúť riešenie.

Ďakujem Vám za info, Tá FA je vystavená, je to FA na sumu 1 500 000,- Sk
No odberateľ si to rozmyslal a dohodol sa s dodávateľom inak. Vystavenú fa ani neuhradil tak firma vystavila storno fa. No keď ja som zaúčtovala aj pôvodnú fa a o pár mesiacom neskôr aj storno fa. Teráz pri párovaní fa mi vyhodil PC , že fa sú neuhradené. Na a vtomto je môj problém. Poriešila som to ID. smith, môžeš mi poradiť? Má MRP Win také niečo ako kompenzácia fa? Počula som, že iné SW to majú. Takéto prípady sa vraj dajú riešiť cez tieto kompenzácie. Dúfam, že som to správne pochopila.

Veľmi pekne ďakujem a prajem krásný deň.:)
Zoltán Kovács
08.03.07,07:08
Ďakujem Vám za info, Tá FA je vystavená, je to FA na sumu 1 500 000,- Sk
No odberateľ si to rozmyslal a dohodol sa s dodávateľom inak. Vystavenú fa ani neuhradil tak firma vystavila storno fa. No keď ja som zaúčtovala aj pôvodnú fa a o pár mesiacom neskôr aj storno fa. Teráz pri párovaní fa mi vyhodil PC , že fa sú neuhradené. Na a vtomto je môj problém. Poriešila som to ID. smith, môžeš mi poradiť? Má MRP Win také niečo ako kompenzácia fa? Počula som, že iné SW to majú. Takéto prípady sa vraj dajú riešiť cez tieto kompenzácie. Dúfam, že som to správne pochopila.

Veľmi pekne ďakujem a prajem krásný deň.:)

Netreba robiť žiadnu kompenzáciu. V knihe pohľadávok uhradíš tie dve faktúry, ale úhradu nedáš zaúčtovať do denníka. Prípadne na obe fa napíš,že úhrady sa robili navzájom len v knihe pohľadávok. A tým pádom ti v zozname nebudú svietiť ako neuhradené.
heike
09.03.07,11:31
Tak, ako Ti už poradili v prvom príspevku, urob dobropis uvedenej fa,v mesiaci, kedy si zistila, že si fakurovala nesprávne(dvakrát).

Vďaka, Tweety...
Lucida
28.03.07,11:55
Prosím Vás ide stornovať storno faktúru? alebo ju nejako zrušiť???

Dakujem!
Zoltán Kovács
28.03.07,12:06
Prosím Vás ide stornovať storno faktúru? alebo ju nejako zrušiť???

Dakujem!

Dobre som pochopil, že máš riadnú fa, na ktorú si vystavila storno, a teraz potrebuješ to storno stornovať. T.j. ostáva v platnosti prvá - pôvodná faktúra.
rommy
29.03.07,06:06
Môže mi prosím vás niekto povedať aký je rozdiel medzi storno faktúrou a dobropisom? Hanbím sa že to neviem :o