remenka
07.03.07,14:41
Ahojte poraďáci,
ak robí niekto v JU MRP-DOS učtuje v kolonke ostatné záväzky a pohľadávky? Nie je to prepojené s ničím a je to pracné. Ja som to doteraz nerobila, ale asi budem musieť. Poraďte!!!
juraj16
07.03.07,14:47
Moj osobny nazor, ostatne pohladavky a ostatne zavazky je prepojene s vykazom majetku a zavazkov. Takze ak sa natipuju udaje ta, zobrazi sa to vo vykaze.
remenka
07.03.07,15:02
Som rada, že sa niekto pripojil do témy, ale myslím také napr. mzda zamestnanca, či ju zapíšem iba do peň. denníka, alebo ju najskôr zapíšem do ostatných záväzkov?, alebo trebárs odvody? to mi nie je jasné.
Zužu
07.03.07,15:14
Mzdy účtujem P23 al. U23 a platby do fondov P24,U24 v peňažnom denníku, v určenom dni výplat robím aj odvody,neúčtujem cez záväzky. živnostníkove odvody , ktoré platí v januári dávam do záväzkov.
remenka
07.03.07,15:20
To tak robím aj ja. Takže v pomocných knihách - ostatné záväzky - tam sa účtujú iba veci, ktoré súvisia z koncoročnými výkazmi?? Čo sa tam vlastne účtuje. Zužu prosím Ťa Ty máš čo zaučtované v tých ostatných záväzkoch a pohľadávkach povedz mi jeden príklad. Prosím Ťa.
Zužu
07.03.07,18:14
Napr. ja tam účtujem záväzky pri leasingu. Viac tam ani iné nedávam. Nemá m nejaké iné záväzky , aspoň zatiaľ sa mi nevyskytli. Vlastne tento program pod DOS používam pri živnostníkoch, ktorí si nosia daňov raz ročne. Mám aj platcov DPH , ale nemajú veľký rozsah účtovných operácií. A PU už mám pod Windovsom a to je už niečo iné.
Muška
07.03.07,18:20
Tak mrkla som čo tam mám ja:
Havarijné poistenie
Zákonné poistenie
Daň z MV
Platba do SP a ZP za SZČO /predpis na celý rok/
Nájomná zmluva s FO
DPH - ktoré som povinná odviesť správcovi
Sankčný úrok od DU
Predpis na Tvorbu SF
Úver
Koncesionárske poplatky za TV /už neposielajú fa, ale platba vyplýva priamo zo zákona/
Mzda + poistné za 12 mesiac

Proste všetko na čo nemám faktúru, vlastne si urobím "Interný doklad" a tu ho zaevidujem
remenka
08.03.07,06:44
Díki ste zlaté.