Vladimír Ozimý
07.03.07,16:45
v paragrafe 17 sa hovori o tom ze v JU preddavky nejdu ako danovy naklad ale ako to je z prijatými zalohovymi platbami ide mi konkretne o cestovný ruch...tie idú do danových príjmov alebo nie
džino
07.03.07,16:13
liba2
07.03.07,16:20
čítaj tu
http://www.porada.sk/t45681-vypoeet-preddavkov-dp-na-r-2007.html
Neporozumeli ste sa :)
Vladimír potrebuje vedieť čo s prijatým preddavkom v JÚ , napr. ako záloha od klienta na zájazd . (neviem poradiť)
Johanka
07.03.07,16:31
Ide o toto ustanovenie § 17 Zákona o dani z príjmov

(12) Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, alebo ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, je
a) pri vklade pohľadávky do obchodnej spoločnosti alebo družstva alebo pri postúpení pohľadávky, hodnota tejto pohľadávky, a to aj v prípade, ak ide o pohľadávku, ktorú daňovník vložil alebo postúpil za cenu nižšiu, ako je jej menovitá hodnota; pri vklade pohľadávky alebo jej postúpení za cenu vyššiu, ako je jej menovitá hodnota, sa za príjem považuje táto vyššia cena,
b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.

... bez výnimiek pre určité druhy činnosti.
... chápem, že nie sranda takéto niečo sledovať, najmä pri činnostiach s veľkou frekvenciou prijatých preddavkov.
džino
07.03.07,16:35
hmm neporozumel som , mal som plnú hlavu preddavkov z DP na r.2007
Vladimír Ozimý
08.03.07,05:20
ano ja som tiež si to preštudoval a tiež je môj názor pokiaľ ide o preddavok na rok 2007 čo evidentne ide keďže ide o zájazd roku 2007 ide o vyňatie zo zdanenia roku 2006 a potom mimoúčtovne sa do zaradí do daňových výdavkov roku 2007...