dry_martini
08.03.07,01:55
Dobry den,
som tu novacik a hladam radu alebo urcite nasmerovanie ako zalozit firmu so zahranicnou ucastou. Dopredu sa ospravedlnujem ak nebudem pouzivat spravne terminy ;)
Firma pre ktoru som pracoval v zahranici (EU) chce so mnou pokracovat v spolupraci aj po mojom navrate a navrhli mi zalozenie pobocky na SK. Nechcu to riesit len zivnostou lebo je predpoklad postupneho rozsirovania firmy a pribratia dalsich ludi. Jedna sa o projekcnu cinnost takze slovenska pobocka by pracovala na projektoch materskej firmy a jej aj fakturovala za vykonanu pracu - takze len sluzby nejedna sa o tovar.

1.Viete mi navrhnut najlepsiu pravnu formu pre tento pripad? Asi SRO?

2.Postup zakladania jednoosobovej SRO som si nastudoval tu na Porade. Postup je rovnaky aj v takomto pripade alebo je iny?

3.Ak budem konatelom co potrebujem dokladovat ja a co zahranicna
(materska) firma pri zakladani sro?

Budem velmi povdacny za akekolvek rady alebo nasmerovanie kam sa obratit a kde zacat.Dakujem
j.s
08.03.07,11:23
Obchodný zákonník:
HLAVA II
PODNIKANIE ZAHRANIČNÝCH OSÔB
dry_martini
08.03.07,11:43
Dakujem za citaciu, takze ak to spravne chapem tak bude rovnaky postup ako pri slovenskom spolocnikovi.
Este mam otazocku ako je to s vypisom z registra trestov? Dava slovensky konatel alebo aj zahranicny spolocnik? Ak hej treba vypis z danej krajiny alebo ako sa to riesi?
Dakujem