didino
08.03.07,06:59
Som klasicky zamestnanec, ktorý má aj živnosť (žiadna sláva, príjmy za rok 2006 sú necelých 18 000 SK). Vediem si jednoduché účtovníctvo (POHODA mini), v ktorom som si zaúčtoval aj úroky z BÚ ako príjem ostatný a daň z úrokov ako nedaňový výdaj ostatný. Keď som si dal vytlačiť podklady pre daň z príjmu tak mi do príjmov pre zdanenie zarátalo aj úroky, čo je v poriadku, chcem sa ale opýtať kam do tlačiva DP vpísať už odvedenú daň z týchto úrokov? V odpovedi na http://www.porada.sk/showthread.php?t=46044&highlight=da%F2+%FArokov som sa dočítal, že úroky z BÚ ani nemusím uvádzať do DP. Čo by som mal teda urobiť, poradíte?
A ešte jedna otázka, keďže moje príjmy zo živnosti sú každý rok také malé a nikdy som nerobil odvody do ZP ani SP, nemusím tak urobiť ani tento rok, je tak? Budem musieť len zájsť do ZP a preukázať sa s mojím DP, že mi nevzniká povinnosť platiť odvody? A do SP poslať Výpis z daňového priznania?
Ďakujem za Vaše odpovede!
Krásny deň Vám všetkým!
Ľuba
08.03.07,06:08
r. 98, priznania B.
evina
08.03.07,06:29
Som klasicky zamestnanec, ktorý má aj živnosť (žiadna sláva, príjmy za rok 2006 sú necelých 18 000 SK). Vediem si jednoduché účtovníctvo (POHODA mini), v ktorom som si zaúčtoval aj úroky z BÚ ako príjem ostatný a daň z úrokov ako nedaňový výdaj ostatný. Keď som si dal vytlačiť podklady pre daň z príjmu tak mi do príjmov pre zdanenie zarátalo aj úroky, čo je v poriadku, chcem sa ale opýtať kam do tlačiva DP vpísať už odvedenú daň z týchto úrokov? V odpovedi na http://www.porada.sk/showthread.php?t=46044&highlight=da%F2+%FArokov som sa dočítal, že úroky z BÚ ani nemusím uvádzať do DP. Čo by som mal teda urobiť, poradíte?

Ďakujem za Vaše odpovede!
Krásny deň Vám všetkým!

Ty hovoríš o úrokoch v súvislosti s podnikaním, takže to má byť ako si napísal:
§6
5/ Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,
b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,
didino
08.03.07,06:57
Ty hovoríš o úrokoch v súvislosti s podnikaním, takže to má byť ako si napísal:
§6
5/ Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,
b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,

Takže to mám pripočítať k príjmom zo živnosti a uviesť to v oddieli VI. Tab.1 riadok 2? A čo s daňou z úrokov? Platí odpoveď od Ľuby, r.98?
evina
08.03.07,07:01
Takže to mám pripočítať k príjmom zo živnosti a uviesť to v oddieli VI. Tab.1 riadok 2? A čo s daňou z úrokov? Platí odpoveď od Ľuby, r.98?

Áno uvedieš to tak a daň uvedieš ako napísala Ľubka na r. 98:)
didino
08.03.07,07:09
Áno uvedieš to tak a daň uvedieš ako napísala Ľubka na r. 98:)


A na druhú otázku ohľadne ZP a SP mi nevieš odpovedať ;), alebo to mám presunúť do inej časti PORADY? mimotemy
katka.hesskova
08.03.07,07:18
K tejto teme by som sa este rada opytala, ak je zavisla cinnost a aj zivnost ale pocas celeho roka boli zo zivnosti len prijmy kreditne uroky 9,50Sk, je nutne podavat kvoli tymto 10-tim korunam DP?
katka.hesskova
08.03.07,07:45
prosim, potrebovala by som to dost surne vediet...
ale asi musim podat DP, vsak?
(bola by som najradsej, keby sa kvoli tomu nemuselo)
katkaj
08.03.07,07:54
A ešte jedna otázka, keďže moje príjmy zo živnosti sú každý rok také malé a nikdy som nerobil odvody do ZP ani SP, nemusím tak urobiť ani tento rok, je tak? Budem musieť len zájsť do ZP a preukázať sa s mojím DP, že mi nevzniká povinnosť platiť odvody? A do SP poslať Výpis z daňového priznania?
Ďakujem za Vaše odpovede!
Krásny deň Vám všetkým!

Do 30.6.2007 odovzdáš na SP výpis z DP a kedže si nemal príjem zo živnosti väčší ako 91.200 tak nemáš povinnosť platiť odvody.
čo sa týka ZP tak do 30.6.2007 vykonáš ročné zúčtovanie a prípadný nedoplatok doplatíš :rolleyes:
didino
08.03.07,09:15
Ďakujem všetkým odpovedajúcim a keďže to bolo samé nežné pohlavie, tak aj Všetko najlepšie k dnešnému sviatku!
dana99
08.03.07,09:40
K tejto teme by som sa este rada opytala, ak je zavisla cinnost a aj zivnost ale pocas celeho roka boli zo zivnosti len prijmy kreditne uroky 9,50Sk, je nutne podavat kvoli tymto 10-tim korunam DP?

Ak nebudeš v strate, tak nemusíš.
Dana
katka.hesskova
08.03.07,14:23
a urcite nemusim???
lebo ked bol prijem zo zavislej cinnosti, tam sa odratavala ta odpocitatelna polozka 7568Sk mesacne.

lebo do vysky prijmov 45408sk nemusis podat DP, lenze len ak mas prijmy len zo zivnosti, nie???
dana99
09.03.07,10:10
Príjem zo záv.činn. si vysporiadaš ročným zúčtovaním dane u zamestnávateľa. Ak nechceš, môžeš si podať daňové priznanie. Dana
katka.hesskova
09.03.07,13:50
prijem zo zav. cinnosti ma vysporiadany so zamestnavatelom.

otazne je ci ta suma prijmu 45408Sk do kedy nemusis podat DP sa tyka aj tych zivnostnikov, co v podstate uz nemaju narok na znizenie danoveho zakladu nezdanitelnou ciastkou.