ZUZANA0804
08.03.07,06:55
Prosim Vas, nerobil niekto z Vás rozdelenie s.r.o. na dve nastupnicke firmy s.r.o.. Potrebovala by som poradiť ako to všetko prebieha , pretože nam viaceri pravnici povedali rôzne veci a už sme s toho zúfalí.
Za každú radu som veľmi povďačná.
kiikaa
06.09.07,11:02
Aj mňa by zaujímala odpoveď na túto otázku. Neviete poradiť?
Peterka
06.09.07,12:26
Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia , ktoré rozhodlo o rozdelení spoločnosti musí byť zrejmé ako alebo kto rozdelí pôvodné aktíva a pasíva spoločnosti,a to podľa jednotlivých zložiek.Na základe tohto rozhodnutia sa účtovne rozdelia aktíva a pasíva.Okrem rozdelenia aktív a pasív sa jedná aj o prechod pracovnoprávnych záväzkov.....
Ak rozhodnutie robí právnik tak je potrebné sa s ním spojiť a nech do rozdelenia buď doplní alebo vo forme prílohy uvedie konrétne rozdelenie (každá položka účtu nech sa určí komu pripadne) Doporučujem pred rozdelením urobiť inventúru a výsledky zobrať ako podklad pre rozdelenie.
ZUZANA0804
06.09.07,17:48
Srdčečná vďaka za odpovede, ale už mám po tom. Zvládla som to. Bola to poriadna papierovačka, no už to mám. Dik.
wiktoria
29.10.07,09:08
ahoj ZUZANA0804,

mohla by som Ta poprosit o podrobne info, co vsetko si musela zvladnut pri rozdeleni? Mna to onedlho caka a budem rada ak mi s tym niekto pomoze.
Dakujem
sapka
21.05.08,07:46
prosim vas poradite niekto?
je mozne rozdelit spoločnosť A na spoločnosti A a B. Znamená to, že A vlastne nezanikne, zostane jej rovnaké IČO. Je takého niečo možné podľa § 69 ods. 4. Ďakujem.
ZUZANA0804
21.05.08,18:48
Podľa mňa tento § nedovoľuje ponechať si jednej spoločnosti IČO.
Aspoň ja som delila spoločnosť takto:
Bola spoločnosť A, ktorá mala 3 majiteľov. Už dlhšiu dobu fungovala na strediská a to 1 - 2majitelia a 2-1majiteľ. Tieto strediská mali už podelených zamestnancov, bankové účty, podiel na ZI, RF, odberateľov a dodávateľov,atď.
Pri zániku spoločnosti rozdelením mi vznikli 2 nové spoločnosti B a C s novým IČO, DIČ, tzn že prebehla uplne nová registrácia len s tým rozdielom, že nemuseli vkladať po 200.000,- ZI ale iba rozdiel ktorý im ostával. Príklad spoločnosť B si zobrala z A ZI vo výške 140.000,- tak iba doplatila 60.000,- Sk.

Inak pri rozdelením musíš mať "Projekt rozdelenia", v ktorom si nástupnícke spoločnosti rozdelia úplne všetko do posledného špendlíka.

Nové spoločnosti si založili aj bankové účty a zanikajúca spoločnosť im potom na tieto účty previedla zostatky ktoré evidovala k dátumu zániku a vo výške v akej sa dohodli.

Ďalej daj pozor aj na to aby boli podelené všetky dodávateľské aj odberateľské zmluvy. Moja rada - sústreď sa na telecom a mobily. Tam to musíš odhlásiť a prihlásiť na nové firmy. Je to trocha zdĺhavejšie.

Zamestnancov musíš taktiež odhlásiť a prihlásiť na nové firmy.

Stará spoločnosť zaniká napr. 31.5.2008 o 24.oo hod a nové firmy vznikajú 01.06.2008 o 0.00 hod.

Doporučujem projekt rozdelenia dať urobiť právnikovi aj keď podklady dostane od teba.

No a keď zvládneš všetko toto stačí už len do 3 mesiacov od zániku podať daňové priznanie za zanikajúcu spoločnosť. Zostatky, ktoré budú v súvahe a výsledovke sa ti prejavia rozdelené ako počiatočné stavy nástupníckych spoločností.

Dúfam, že ti to trocha pomôže a keby dačo ozvi sa ak budem vedieť poradím.
fedorec
05.04.09,13:01
Priatelia,
Ako rozdeliť spoločnost ak jednotlivé časti,položky súvahy,aktiv a pasiv, kupia zmluvou predajom časti podniku/obidvaja platcoviaDPH/ dve iné firmy,firma sa rozdelí a predá sa časti dvom kupujúcim.ICO zaniká.
Nevznikajú nove ICO ale firmu rozpredajú.Znamená to,zlučenie alebo rozdelenie,Prosím Zuzanu 0804 o odpoved,rád by som s ňou konzultoval.
Dík,
F
Kulifajova
08.10.09,10:13
Zdravim,

vedel by mi niekto pomoct s navrhom - projektom rozdelenia spolocnosti?
s vdakou
ZUZANA0804
08.10.09,19:35
Projekt rozdelenia spoločnosti je veľmi náročný, najlepšie je ho robiť v spolupráci s právnym zástupcom, pretože spoločnosť musí mať rozdelené všetko do posledného špendlíka....