SLIVOCKA
08.03.07,07:35
Ahoj poradaci,

chcela by som poukazat 2% zaplatenej dane jednej organizacii, no neviem ako mam postupovat. Poradi mi niekto?
JEdna sa o to, ze v roku 2006 som mala prijmy od 3 zamestnavatelov
(1 x CR, 2 x SR). Kedze som mala prijem zo zahranicia, danove si musim podat sama. Moze mi terajsi zamestanavatel potvrdit to tlacivo, ktore je potrebne odniest na danovy urad, vysku odvedenej dane v plnom rozsahu, aj napriek tomu ze to nebol jediny zamestnavatel, ktory za mna platil preddavky?

Dakujem velmi pekne za radu.

Jana
katkaj
08.03.07,06:49
Ahoj poradaci,

chcela by som poukazat 2% zaplatenej dane jednej organizacii, no neviem ako mam postupovat. Poradi mi niekto?
JEdna sa o to, ze v roku 2006 som mala prijmy od 3 zamestnavatelov
(1 x CR, 2 x SR). Kedze som mala prijem zo zahranicia, danove si musim podat sama. Moze mi terajsi zamestanavatel potvrdit to tlacivo, ktore je potrebne odniest na danovy urad, vysku odvedenej dane v plnom rozsahu, aj napriek tomu ze to nebol jediny zamestnavatel, ktory za mna platil preddavky?

Dakujem velmi pekne za radu.

Jana

Kedže si podávaš sama DP tak priamo v DP na konci vypíšeš oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.
Tam uvedieš výšku a konkrétnu organizáciu ktorej chceš 2% venovať
SLIVOCKA
08.03.07,08:33
Kedže si podávaš sama DP tak priamo v DP na konci vypíšeš oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.
Tam uvedieš výšku a konkrétnu organizáciu ktorej chceš 2% venovať
Dakujem Katka,
Takze danovy urad, kedze si podavam DP sama, odo mna nebude chciet potvdenie o zaplateni dane z prijmov, resp. preddavkov od mojich zamestnavatelov?
katkaj
08.03.07,08:35
Dakujem Katka,
Takze danovy urad, kedze si podavam DP sama, odo mna nebude chciet potvdenie o zaplateni dane z prijmov, resp. preddavkov od mojich zamestnavatelov?

Nie. Všetko vypíšeš priamo v daňovom priznaní a už žiadne potvrdenia nemusíš dokladovať ;)
SLIVOCKA
08.03.07,13:42
Dakujem za radu.
Hanka
14.03.07,11:20
Slivocka k danovemu priznaniu prikladas potvrdenie o primoch fyz.osob zo zav.cinnosti o preddavkoch na dan o dani vyberanej zrazkov.... od kazdeho zamestnavatela.
judy
14.03.07,12:01
katkaj
14.03.07,12:24
Slivocka k danovemu priznaniu prikladas potvrdenie o primoch fyz.osob zo zav.cinnosti o preddavkoch na dan o dani vyberanej zrazkov.... od kazdeho zamestnavatela.

Súhlasím ale otázka bola či treba potvrdenie na uplatnenie 2% z daní. A na to potvrdenie na DÚ netreba kedže všetky údaje vyplní v DP :)
Hanka
14.03.07,13:26
katkaj, to sa uz iba hrame so slovickami. Slivocka v povodnej otazke povedala, ze si musi sama podat danove priznanie. Takze sa mi zda zavadzajuce povedat, ze nemusi prilozit ziadne potvrdenie.;)
katkaj
14.03.07,13:30
katkaj, to sa uz iba hrame so slovickami. Slivocka v povodnej otazke povedala, ze si musi sama podat danove priznanie. Takze sa mi zda zavadzajuce povedat, ze nemusi prilozit ziadne potvrdenie.;)


Ale odpoveď bola na to že už jej zamestnávateľ nemusí potvrdzovať papiere o zaplatení dane pre účely darovania 2% ako sa to robí pri zamestnancoch ktorí chcú darovať 2% dane a robí sa im RZD ;)
Hanka
14.03.07,17:35
katkaj, vy ktori ste zbehlejsi si to mozno neuvedomujete, ale pre nas co sa ucime, je to tazke sa zorientovat a ked si precitam, ze nemusim dat potvrdenie v tom navale vsetkych novych informacii, sa mozem potom lahko pomylit.
emka2
20.03.07,19:59
Ahojte poraďáci !! ;)

Vyplňujem DP A a mám takúto otázočku :

Vyšla mi daň 352,- r. 45
Keďže je to menej ako 500,- Sk na r. 54 mám 0,-
a aj na r. 56 .
Úhrn zaplatených preddavkov na daň r. 61: 5 375,-
Daňový preplatok r. 65 : 5 375,- .
Jedná sa mi o to, že daňovník chce poukázať 2 % zo zaplatenej dane ( 107,- Sk _? ) .
V VIII. oddieli r. 70 je odvolávka, že 2 % sa vypočítajú zo sumy z r. 56 - ale ja tam mám nulu .
Tak teraz neviem ako to mám dorobiť, či môže poukázať tie 2 % a ako to zapísať do DP .

Dúfam , že ma rozumiete čo som to popísala. :confused:

Veľmi pekne ďakujem za radu .


emka 2
judita1971
20.03.07,20:38
daňovník nemôže uplatniť postup podľa § 50 zákona, lebo 2 % zo zaplatenej dane musia byť minimálne 100,-Sk.a u teba to činí 0, -SK.
Takže dáš krížik v oddiele VIII. ,že si neuplatňuje postup .... a daňovníkovi vysvetlíš, že 2 % nemôže darovať, nakoľko má zaplatenú daň 0,-Sk.
emka2
20.03.07,20:39
Ahojte poraďáci !! ;)

Vyplňujem DP A a mám takúto otázočku :

Vyšla mi daň 352,- r. 45
Keďže je to menej ako 500,- Sk na r. 54 mám 0,-
a aj na r. 56 .
Úhrn zaplatených preddavkov na daň r. 61: 5 375,-
Daňový preplatok r. 65 : 5 375,- .
Jedná sa mi o to, že daňovník chce poukázať 2 % zo zaplatenej dane ( 107,- Sk _? ) .
V VIII. oddieli r. 70 je odvolávka, že 2 % sa vypočítajú zo sumy z r. 56 - ale ja tam mám nulu .
Tak teraz neviem ako to mám dorobiť, či môže poukázať tie 2 % a ako to zapísať do DP .

Dúfam , že ma rozumiete čo som to popísala. :confused:

Veľmi pekne ďakujem za radu .


emka 2

Skúšam posunúť, asi som to zle zaradila, alebo je už veľa hodín _?
Zoltán Kovács
20.03.07,20:41
Už máš odpoveď.
emka2
20.03.07,20:45
Už som si myslela, že si moju otázku nikto nevšimol , ďakujem za radu , myslela som to isté , ale začala som mať pochybnosti ,keď sa ma na to opýtal.

Ale ak mu už zamestnávateľ stiahol tých 5 375,- Sk to sa nedá uznať ( ten r. 61 ) - len si neviem predstaviť to vypísanie .

To len ak by sa ma ešte na toto opýtal, chcem si byť istá - ráno mu to mám odovzdať.

Ešte raz dik za radu .

emka 2
Zoltán Kovács
20.03.07,20:49
Už som si myslela, že si moju otázku nikto nevšimol , ďakujem za radu , myslela som to isté , ale začala som mať pochybnosti ,keď sa ma na to opýtal.

Ale ak mu už zamestnávateľ stiahol tých 5 375,- Sk to sa nedá uznať ( ten r. 61 ) - len si neviem predstaviť to vypísanie .

To len ak by sa ma ešte na toto opýtal, chcem si byť istá - ráno mu to mám odovzdať.

Ešte raz dik za radu .

emka 2

Ten riadok 61 sa nedá uznať. To je preddavok na daň a nie daňová povinnosť z čoho by sa mohlo rátať 2%.
emka2
20.03.07,20:55
ďakujem , už mi je všetko jasné - hlavne ako to mám jemu
vysvetliť

dobrú noc !