Lekon
08.03.07,07:50
Dobrý deň, chcem sa poradiť. Jedna firma ma požiadala, aby som spätne od júla 2006 spracovala zamestnankyni mzdu. Chcela by som vedieť takúto konkrétnu vec, do 30.9. bola min. mzda 6900, potom 7600, za štátne sviatky v októbri až decembri vychádza teda nižšia priemerka a mzda vychádza menej ako 7600, načo ma aj software upozorňuje. Mám doplatiť nejakým spôsobom ten rozdiel, alebo je to správne, keďže výpočet robí z kvartálu, v ktorom platila nižšia min. mzda?
Ďakujem za odpoveď, snáď som to napísala zrozumiteľne.
Melnick
08.03.07,06:58
Ja doratávam cez "iné príjmy" v prípade, že nedosiahne hodinový minimálny mzdový nárok ,toho obdobia,za ktoré vyplácam.
Jana Motyčková
08.03.07,07:00
Pre priemerný zárobok platí ZP_§134_ods.5. Ten hovorí, že ak je priemerný zárobok nižší ako minimálna mzda, zvýši sa na sumu zodpovedajúcu minimálnej mzde.
mysimis
08.03.07,07:01
Pri týchto prípadoch si dopočítavam sumu do výšky minimálnej mzdy.
Ľuba
08.03.07,07:08
Dobrý deň, chcem sa poradiť. Jedna firma ma požiadala, aby som spätne od júla 2006 spracovala zamestnankyni mzdu. Chcela by som vedieť takúto konkrétnu vec, do 30.9. bola min. mzda 6900, potom 7600, za štátne sviatky v októbri až decembri vychádza teda nižšia priemerka a mzda vychádza menej ako 7600, načo ma aj software upozorňuje. Mám doplatiť nejakým spôsobom ten rozdiel, alebo je to správne, keďže výpočet robí z kvartálu, v ktorom platila nižšia min. mzda?
Ďakujem za odpoveď, snáď som to napísala zrozumiteľne.

Za štátne sviatky, pokiaľ je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou sa neplatí priemerkou z minulého kvartálu !