MartinkoK
08.03.07,08:23
FO bola 1,2/2006 zamestnaná a 3-12/2006 evidovaná na úrade práce. Bude si podávať daňové priznanie. Potrebuje k nemu priložiť originál alebo stačí kópia potvrdenia o tom, že bola evidovaná na úrade práce a musí tam byť aj vyčíslená podpora v nezamestnanosti ktorá jej bola vyplatená.
ďakujem.
Zita4
08.03.07,07:25
Nemusí tam prikladať nič. Výšku zdaniteľných príjmov za celý rok 2006 vyhlási a zdokladuje v daňovom priznaní.
Pepa
08.03.07,07:29
Prikladá potvrdenie o vyplatených príjmoch ...., ktorú má od zamestnávateľa, z UP neprikladá nič.
DanielaSL
08.03.07,07:40
Podpora v nezamestnanosti nie je zdaniteľný príjem, preto to nikde netreba uvádzať.
ZuzanaP
08.03.07,07:49
Ja mám osobnú skúsenosť, že DÚ odo mňa požadoval priloženie dokladu o dobe evidencii na ÚP. Asi by bolo dobré sa opýtať priamo na príslušnom DÚ.
Beata
08.03.07,07:58
Ja každý rok prikladám takému daňovníkovi, ktorý bol počas roka vedený na ÚP, potvrdenie o dobe evidencie ku DP.
evina
08.03.07,08:15
Ja mám osobnú skúsenosť, že DÚ odo mňa požadoval priloženie dokladu o dobe evidencii na ÚP. Asi by bolo dobré sa opýtať priamo na príslušnom DÚ.

Moja stará osvedčená rada-podajte DP poštou a nebudú požadovať. DP dokladuje výšku príjmov a nie evidenciu dôb zamestnaní a pod. Takéto Potvrdenie o evidencii.. nikde nežiada zákon a ani iný predpis. Ovšem, stará známa formula : ak správca dane požiada, musíme mu vyhovieť ...:) a celkom pochybujem , že to budú žiadať písomne ...:)
endrju
08.03.07,08:21
...ak správca dane požiada, musíme mu vyhovieť ...

Vyhovieť iba keď požiada o "lajstro" alebo aj keď požiada o čokoľvek iné? :eek:

Napríklad, musíme vyhovieť aj vtedy, ak požiada o skok bez zabezpečenia zo strechy mrakodrapu ústredia NBS v Bratislave? ;)
evina
08.03.07,08:22
Vyhovieť iba keď požiada o "lajstro" alebo aj keď požiada o čokoľvek iné? :eek:

Napríklad, musíme vyhovieť aj vtedy, ak požiada o skok bez zabezpečenia zo strechy mrakodrapu ústredia NBS v Bratislave? ;)

Nie, vyhovieme mu iba v oblasti da§ovej.... :D
Pepa
08.03.07,09:14
Ja mám osobnú skúsenosť, že DÚ odo mňa požadoval priloženie dokladu o dobe evidencii na ÚP. Asi by bolo dobré sa opýtať priamo na príslušnom DÚ.
No som zvedavá čo bude žiadať, ak bol napr. dobrovoľne nezamestnaný. Mi stúpa tlak pri čítaní príspevkov, kde sú uvedené osobné skúsenosti s tým čo žiada DU. A ešte keď to žiada podatelňa - sú schopní žiadať výkazy k príjmom z paragrafu 8 /predaj bytu/, potvrdenie o návšteve školy /10 ročné dieťa/ a podobné "potrebnosti". Netreba sa dať - v podatelni určite nie - nech opočíta počet príloh - keď uzná za vhodné nech si to pre mňa za mňa aj odfajkne a je to. A ak niečo "náhodou" chýba - správkyňa sa ozve.
ZuzanaP
08.03.07,09:24
V mojom prípade nie podateľňa, ale priamo správkyňa. Ale budem jej oponovať? S daňovákmi radšej pokoj.
evina
08.03.07,09:29
V mojom prípade nie podateľňa, ale priamo správkyňa. Ale budem jej oponovať? S daňovákmi radšej pokoj.
Preto posielaj poštou :) Na budúce by možno chcela Tvoj RL, že si naozaj daňovník:D
Pepa
08.03.07,09:42
V mojom prípade nie podateľňa, ale priamo správkyňa. Ale budem jej oponovať? S daňovákmi radšej pokoj.
Ja by som jej oponovala - a preto je rada keď ma nevidí:D Potvrdenie z UP o dobe evidencie je predsa somarina na entú. A odkiaľ vlastne vie, že bola na UP?
Antonia Jendrišáková
08.03.07,09:45
:DIba, ak skočí so mnou



Vyhovieť iba keď požiada o "lajstro" alebo aj keď požiada o čokoľvek iné? :eek:

Napríklad, musíme vyhovieť aj vtedy, ak požiada o skok bez zabezpečenia zo strechy mrakodrapu ústredia NBS v Bratislave? ;)
ZuzanaP
08.03.07,09:56
Ale ja sa nebudem s nikým naťahovať, keď to chce, tak nech to má. Nič mi to nespraví a mám svätý pokoj. To je môj názor.