tori
08.03.07,08:23
Ahojte,
potrebujem poradiť v jednej pracovno právnej záležitosti.
Pracujem ako účtovníčka v jednej neziskovke. K 11.3.2007 dávam výpoveď v skúšobnej dobe. V pracovnej zmluve mám ako druh práce uvedené účtovníčka, nič viac tam nie je špecifikované. Zaujíma ma aké povinnosti pre mňa z tejto pracovnej zmluvy vyplývajú, či mám povinnosť urobiť firme daňové priznanie pre DzP atď.
Budem veľmi rada, keď mi niekto poradí :)
DanielaSL
08.03.07,07:28
V pracovnej zmluve správne nemá byť druh práce napísaný len jedným slovom, ale má tam byť stručná charakteristika. Ak to máš len takto ako si napísala, vyplýva mi z toho, že máš len účtovať , aj keď organizácia zrejme predpokladala, že jej urobíš aj DP.

Podotýkam, napísala som ti svoj názor.
tori
08.03.07,07:54
Môže ma organizácia dodatočne nejako postihnúť, ak niečo nebude správne zaúčtované, prípadne DP nebude dobre urobené?
tori
08.03.07,11:14
Nájde sa niekto fundovaný na odpoveď, prosím? Nejde mi o to, že si nechcem svoju prácu dokončiť, skôr o to, že to musím urobiť narýchlo a nie som si celkom istá. Vyskytla sa mi nová omnoholepšia pracovná ponuka, ktorú keby som nevyužila, tak som blázon. Lenže chcem byť zodpovedná a dokončiť si aj prácu v terajšom zamestnaní, čo najlepšie, ale predsa červík pochybnosti vo mne vŕta.
tori
09.03.07,08:45
Nikto mi neodpovie?
jaja99
09.03.07,08:52
Asi by som bola na tvojom mieste ochotná podpísať v účtovnej závierke len kolonku - osoba zodpovedná za účtovníctvo. Kolonku osoba zodpovedná za účtovnú závierku - to je vždy štatutár. Tým si podľa mňa dostatočne krytá, lebo v rámci účtovnej závierky sa upravuje aj účtovný hospodársky výsledok na základ dane. V najhoršom môže od Teba vymáhať trojnásobok priemerného zárobku za porušenie zákona o účtovníctve. Navrhla by som zástupcovi organizácie písomne nutnosť konzultácie s audítorom a daňovým poradcom.
tori
09.03.07,10:23
jaja99 ďakujem:)