Klejka
19.01.05,13:32
Som začiatočník, ktorý absolvoval rek.kurz a s hlavou plnou nových poznatkov a s dost velkym elanom / pretože učtovníctvo je jednou z najzaujímavejších profesií, kde sa vždy niečo deje a nikdy nie je nuda / sa pustil do založenia živnosti, obstaral si program, pocitac, literaturu. Objavila som stranku porady a celkom spokojná, že vela toho viem a vela sa na strankach porady dozviem / čo je aj pravda, je to vynikajúca stránka / pustila som sa do zhánania klientov.
A s tým súvisí môj problém. Natrafila som na taxikára. A zistila som , že vlastne vela toho neviem. Ide o taxikára, ktorý mal auto na lizing, ale už ho aj predal, cestnú dan nezaplatil, neplatil ziadne odvody, manželku nemá, ale má dieta, s ktorým zije v spoločnej domácnosti a platí na nho aj súdom určené výživné, faktury za telefon su na uplne ine meno. Nemá bločky na PH, vraj ich nemusí mat.
Chcela by som poprosit o radu co s tym. Podla coho mu mam urobit km a spoterbovane PH a co s danovym bonusom / matka dietata je na socialke a tiez s nim zije v spol. dom./. Fa za telefon sa nedaju uznat na zaklade nejakej zmluvy medzi majitelom telefonu a nim?
expert
19.01.05,13:35
možno bude lepšie takéto taxikára ako klienta poslať domov taxíkom.

Stratíte veľa času pri riešení ,a isto sú i lepší klienti.
babenko1
19.01.05,14:02
Jedno lepšie ako druhé. Súhlasím s expert.
Ja mám nejakých taxikárov. Takže teraz budem klásť nejaké otázočky, aby sme sa dopracovali k nejakému výsledku, ak ti ten klient za to stojí.
Lízing mu kedy presne skončil? Kedy presne predal to auto? Má nejakú fotokópiu technického preukazu?
Klejka
19.01.05,14:11
Nema ziadnu fotokopiu TP, auto predal este pocas trvania lisingu a v decembri kupil nove v hotovosti, ale len ako sukromna osoba. Bola by som velmi vdacna za akukolvek pomoc co sa tyka tzv. "natiahnut kilometre"
babenko1
19.01.05,14:28
No čo už, auto mohol mať na lízing aj ako súkromná osoba. Treba aspoň zistiť značku a motor, určite je niekde na nete aj spotreba uvedená. K tým natiahnutím km... musí robiť evidenciu svojich príjmov a k nim sa musí viesť aj evidencia najazdených km :-)
ata111
19.01.05,14:33
Bez bločkov ťažko urobíš nejaké kilimetre. Ak by si hneď čo aj chcela dať paušál na to nové auto čo kúpil v decembri. Predaj prvého auta zdaňuje, pokiaľ o lízingu účtoval v predchádzajúcom období. Ale bez cestnej dane? Spätné prihlásenie so sankciami??? Aspoň Ťa dobre platí?
bodliak
19.01.05,14:42
- Odvody neplatil, ale prihlasil sa ?
- Aku cenu za PHM si chce uplatnovat, ked nema blocky ?
- Pausal sa uplatnuje ak pouzije svoje vozidlo. Leasovane auto nie je jeho.
- Odvody - to zacal taxikarcit tento rok ?

(Taxikar bez zaplatenej cestnej dane - kto viac pouziva mot. vozidlo v na podnikanie alebo suvislosti s podnikanim ako taxikar ?)

Ak to bude chciet vsetko legalizovat, na pokutach a penale zaplati majetok.
Klejka
19.01.05,14:43
Značku, motor aj spotrebu mam, len nechapem ako sa da bez blockov na PH viest evidencia najazdenych km, podla coho a kde. Ta evidencia prijmov, to su tie príjmy cestovneho v taxislužbe? Ale tam nie je uvedené skoro nič okrem ceny, ani miesto odkial a kam, len na niektorych. Moze sa to doplnat a podla toho urobit resp. vypocitat km? Ma sa to doplnit do knihy jazd?
Klejka
19.01.05,14:52
Neplatil si nic, prihlasil sa ale je v meskani s platbami, cestnu dan vraj zabudol zaplatit, ale chystal sa cely rok. Cenu za PHM podla cien od Slovnaftu za daný mesiac. Tohto roku uz dan z motorovych vozidiel zaplatil, ale to uz je ine auto. Asi ho vzdam. Vidim, ze je to viac problemov ako uzitku. Myslela som si, ze na zaciatok taky taxikar v JU nie je zly. Osobne sa mi viac pozdava PU, skusim hladat v tychto sferach
bodliak
19.01.05,14:59
Vidim to tak, ze sa narobite jak keby ste rucne tunel kopali,
on bude musite zaplatit kopec pokut a nakoniec bude nadavat
na Vas.
babenko1
20.01.05,20:23
... Ta evidencia prijmov, to su tie príjmy cestovneho v taxislužbe? ...On si nezapínal ani taxameter??
Oh oh... ja by som od toho utekala kade ľahšie
rene
20.01.05,20:36
Veru aj ja by som to radšej hneď vzdala, to je problém na problém .
Prídu poriadkumilovnejší klienti .
Klejka
21.01.05,08:28
Dakujem za vsetky reakcie na prispevok. Aj ked sa vidina prvych koruniek rozplynula, ale aspon ma v kutiku duse potesili, ze to nie len ja ako zaciatocnik som v tom videla ohromny neporiadok a problemy, ze to proste nezvladnem a neviem to, co som sa cely rok ucila,uplatnit na konkretnom klientovi. Aj ked by som velmi chcela, pretoze fakt sa mi to paci a zaujima ma to. Skoda, ze sa neda ist kupit nejaky ten klient do obchodu, pretoze to bude asi mojim najvacsim uskalim. Vraj"dat o sebe vediet" ale ako a kde, cha
babenko1
21.01.05,08:31
Ako a kde? Inzercia, rozposielanie ponukových listov.. je to náročné, ale určite sa niekto nájde. :-) Prípadne si hľadať najprv niekoho medzi svojimi známymi :-)
mash1
28.05.06,11:02
Pekný deň všetkým. Sledujem tu témy o účtovaní TAXI, ale neviem sa v tom celkom orientovať. Väčšina z Vás nadáva na taxikárov kôli účtovníctvu, že je to nezaplatená robota, strata času a pod. Je pravda že väčšina z nich je nezodpovedná, čo sa týka evidencie, poplatkov a pod. Ja som pred nedávnom začal tak isto taxikárčiť popri zamestnaní. A tu je môj problém. Som asi jeden z mála tých, čo chcú mať všetky doklady a podklady v poriadku a mám problém kde začať. Nie je mi celkom jasné. Mám zdokladované asi všetky výdavky na začatie činnosti, ale neviem ktoré použiť, čo môžem všetko dať do výdavkov a pod. Ak je tu medzi Vami spriaznená duša, ktorá mi v tom pomôže budem veľmi povďačný. Možnosť osobného kontaktu, prípadne cez SS. Ďakujem za pochopenie...