Evelyn
08.03.07,09:57
Ahojte,

viete mi niekto poradit a ktory zákon to upravuje, ze ci je firma povinná dat take isté podmienky lizingovemu personalu (mzdové, sociálne,...) ako maju kmenoví zamestnanci.

Ddakujem
fialka m
08.03.07,09:30
ahoj, mne sa zda, ze toto je v plane v novele zakonnika prace, ktora este nebola schvalena :) skus si pozriet § 58 zakonnika prace
sylva
08.03.07,13:09
Evelyn,predpokladám,že máš na mysli personálny lízing,t.j.prenájom prac.síl.Preto si pozri aj z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti,ktorý zaviedol inštitút agentúry dočas.zamestnávania.Ak môžeš,zožeň si Personálneho a mzdového poradcu podnikateľa č.3/r.2006, s.335-347.Tam máš toho viac aj so vzormi jednotlivých zmlúv.Ak si to nemôžeš zohnať,nechaj súkromný odkaz,resp.fax, pošlem Ti to.
j.s
08.03.07,14:36
Pri personalnom lizingu byva zvykom, ze tychto ludi plati personalna agentura a nie spolocnosť v ktorej docasne prácu vykonavaju a tato personalna agentura potom vystavi fakturu tejto spolocnosti. Aspon ja mam take skusenosti.
xBORISx
06.04.07,13:03
Je tu niekto na porade co pracuje v tomto biznise?
fialka m
08.04.07,06:47
Ahoj, ja pracujem v tomto biznise, na personalny leasing mame cca 150 zamestnancov :)
S cim potrebujes pomoc?
mazarom
20.02.08,07:50
Ahoj vidim, ze si asi fachmann v uvedenej veci, preto sa na Teba obraciam s otazkou a prosbou o radu:me agentura doc.zamestnavania a chceli by sme zamestnancov vysielat na prace do krajin EU s tym, zeby sme im stanovili minim.mdzu a zvysok sumy im chceme vyplacat ako diety. Niekde sme vsak poculi, ze uvedene nie je mozne. Mohla by si mi poradit? Dakujem krasne.
janess30
05.07.08,18:25
Ahojte poraďáci,
tiež by som sa chcela spýtať ohľadom personálneho leasingu niekoho vo "fachu", že či sa uzatvára nejaká zmluva, resp.dohoda medzi firmou, ktorá potrebuje zamestnancov na nejaký čas a personálnou agentúrou, alebo sa to rieši len cez faktúru? U nás sa jedná o pracovníka, ktorý je z inej firmy, ale pracuje dočasne v našej firme na našom poľnohosp.stroji.
Vie mi niekto poradiť? :) ďakujem
martina.szabova
22.02.11,13:09
Ahojte, mám otázku.
Mali sme v spoločnosti zamestnancov, s ktorými sme skončili pracovný pomer a pracujú momentálne pre nás cez agentúru, s ktorou je riadna zmluva a všetko čo k tomu patri.
Moja otázka však znie, že k 01.03.2011 plánujeme zrušiť uvedenú zmluvu a zamestnancov si vrátime späť do stavu. Pôvodným ponúkame rovnaké podmienky.. čiže automaticky dobu neurčitú. Momentálne je tam však aj zamestnankyňa, ktorá u nás predtým nepracovala... ponímam ju ako nového zamestnanca? môžem ju dať na dobu určitú so skúšobnou dobou? prípadne mohla by som tak poňať všetky pracovníčky? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.