Richard
08.03.07,11:44
Chcete prispieť ke prehľadnosti tém?

Dnes zavádzam novú funkciu v témach, kde môžete jednotlivým príspevokom udeľovať body plusové (svetlo) a mínusové (tma).
Zelené tlačítko žiarovka (na svetlo).
Červené tlačítko krížik (do tmy).

Kedy posielať "na svetlo" "do tmy"
Aké príspevky posielať do tmy? Nielen nesprávne príspevky, alebo tie s ktorými nesúhlasíte, ale aj tie, ktoré sú pre čitateľa témy "zdržujúce". V téme sa vyskytuje veľmi veľa príspevkov, ktoré sú len aktuálnym vyjadrením pocitu a reakcie na iný príspevok, ktoré sú však nezaujímavé pre nezainteresovanú stranku, ktorá hľadá riešenie.
Na svetlo môžete samozrejme poslať kvalitné príspevky. Okrem počtu + bodov, ktoré sa zobrazia plánujem pridať aj iné sfarbenie príspevku, ktorý dosiahne určitú hranicu bodov. (pre rýchlu orientáciu)

Filter
Tie príspevky, ktoré boli poslané "do tmy" sa Vám nebudú zobrazovať ak to nebudete chcieť.
V záhlaví témy je filter príspevkov, v ktorom si môžete nastaviť aké príspevky chcete aby sa Vám zobrazovali. Ak si nastavíte napríklad filter na "-2 a viac", zobrazia sa Vám všetky príspevky, ktoré majú -2 body a viac. Príspevky s -3 bodmi sa už nezobrazia a namiesto príspevku uvidíte len jeden riadok v ktorom môžete kliknúť na "rozbaliť".

Táto funkcia má za úlohu spoločné moderovanie obsahu našich tém. Už nielen moderátory, ale každý člen môže zasiahnuť do sprehľadnenia Porady.

Kto moderoval príspevok?
Po kliknutí na výsledný počet bodov zviditeľnenia príspevku sa môžete dozvedieť kto poslal príspevok do tmy a kto na svetlo.

Ak sa budete hambiť dávať mínusové body za príspevky, ktoré sú "nepotrebné" tak zruším možnosť videnia kto hlasoval ;).

Inak u mňa osobne získa sympatie ten kto pomôže sprehľadniť témy a bude dávať hlavne mínusové body za príspevky ktoré "zavadzajú".
Naopak si bude ceniť tých, ktorí budú dávať plusové body za TÉMY (zachvíľu to spustím), aby sme získali rebríček dobrých a zlých tém.

Ako som zviditeľnil/hodnotil príspevok
Keď kliknete na žiarovku alebo krížik tak Vám ostane v príspevku aktívny (farebný) obrázok ikonky na ktorú ste klikli. Tá druhá zošedne. Podľa toho budete môcť rozpoznať či ste už príspevok "moderovali" a ako.


--------
doplnenie:
Hodnotenie tém funguje obdobne.

Hodnotenie tém je samostatné, nesúvisí s hodnotením príspevkov v nej. Ich hodnotenie nie je výsledkom súčtu hodnotenia jednotlivých príspevkov.

Téme buď pridáte hodnotenie hore naľavo od vyhľadávania (keď je otvorená), alebo v zozname tém (keď je otvorený zoznam).

Najlepšie témy nájdete tu:
http://www.porada.sk/topratings.php . Link som pridal do hornej navigačnej lišty Porád úplne nakoniec.

Môžete si zvoliť za posledné 2dni,7dní,mesiac.
Richard
08.03.07,10:44
Testovací príspevok na plusové body (na svetlo). Udeľujte tu prosím zelenú žiarovku (pošlite príspevok na svetlo).
Richard
08.03.07,10:45
Testovací príspevok na mínusové body (do tmy). Udeľujte tu prosím krížik (pošlite príspevok do tmy).
katkaj
08.03.07,10:47
Testovací príspevok na mínusové body (do tmy). Udeľujte tu prosím krížik (pošlite príspevok do tmy).


Richard prosím ťa, ja blondína nikde nevidím krížik ani zelené tlačítko :eek: Kde to je ?
Richard
08.03.07,10:48
sekundičku za chvíľu to bude vidieť :-)
renča1
08.03.07,10:50
Richard prosím ťa, ja blondína nikde nevidím krížik ani zelené tlačítko :eek: Kde to je ?

Nie len ty ako blondínka, ale aj ja ako tmavovláska nevidím tiež žiadne zelené tlačítko - žiarovka a červené tlačítko krížik.
katkaj
08.03.07,10:51
Nie len ty ako blondínka, ale aj ja ako tmavovlásky nevidím tiež žiadne zelené tlačítko - žiarovka a červené tlačítko krížik.

Tak to potom so mnou ešte nebude také zlé :D:D:D
Jozef Mihál
08.03.07,10:52
Ani my červenovlasí Kelti tu nič nevidíme. Ale tešíme sa na ďalšie sprehľadnenie Porady.
Richard
08.03.07,10:54
sú len dve možnosti:

Buď to najprv uvidíte a nebudete viedieť čo to je, alebo to najprv vysvetlím a potom to uvidíte :-)

Tuším som si vybral druhú možnosť .-)
Tweety
08.03.07,10:54
sekundičku za chvíľu to bude vidieť :-)
Už prešla aj nejaká tá minútka, a ništ.:cool:
Jozef Mihál
08.03.07,10:54
Po bratislavsky sekundička znamená "počkaj do zajtra".
jamis
08.03.07,10:55
sú len dve možnosti:

Buď to najprv uvidíte a nebudete viedieť čo to je, alebo to najprv vysvetlím a potom to uvidíte :-)

Tuším som si vybral druhú možnosť .-)

Veď určite z toho niečo vzíde.
katkaj
08.03.07,10:55
sú len dve možnosti:

Buď to najprv uvidíte a nebudete viedieť čo to je, alebo to najprv vysvetlím a potom to uvidíte :-)

Tuším som si vybral druhú možnosť .-)

Richard máš to s nami ťažké :D Ani tak dobre, ani onak :)

Ale trpezlivo čakáme na krížiky a svetielka
Jozef I
08.03.07,10:57
Tak zatiaľ sme v tme a keď nám Richard rozsvieti bude svetlo. :D
Tweety
08.03.07,10:58
Tak zatiaľ sme v tme a keď nám Richard rozsvieti bude svetlo. :D
Nie sme v tme, svetlo máme stále, ale v nevedomosti.:mee:
katkaj
08.03.07,10:59
Nie sme v tme, ale v nevedomosti.:mee:

Vidím že Richard nám zase dal hračku :D
jamis
08.03.07,11:00
Po bratislavsky sekundička znamená "počkaj do zajtra".

Len aby to netrvalo týždeň...veď sa pozri akí sú všetci nedočkaví, aby uzreli túto novinku.
Jozef Mihál
08.03.07,11:02
Život na Slovensku sa zastavil, čaká sa na svetielka a krížiky.
Jozef I
08.03.07,11:04
Podám na DU žiadosť, že pokiaľ sa nerozsvieti, nepracujem a tak nemôžem podať DP. :D
jamis
08.03.07,11:07
Ja zasa pre zmenu idem zatiaľ pracovať....nechce sa mi písať žiadosť na DU o odklad DP.
katkaj
08.03.07,11:09
Nie sú ešte v témach príspevky typu : prosím prosím nikto mi neodpovie ? :D:D
účtovník 007
08.03.07,11:09
Všetci ste mimotemy a treba Vás poslať do tmy.:D Čo to tu zneprehľadňujete, nemôžete vydržať??????:D :D :D :D

A toto je pre Jozefa Ihttp://animace.org/ruzne/G380008.gif (http://animace.org/ruzne/G380008.gif), aby nedostal pokutu od DU.
katkaj
08.03.07,11:11
Všetci ste mimotemy a treba Vás poslať do tmy.:D Čo to tu zneprehľadňujete, nemôžete vydržať??????:D :D :D :D

A toto je pre Jozefa Ihttp://animace.org/ruzne/G380008.gif (http://animace.org/ruzne/G380008.gif), aby nedostal pokutu od DU.

Ešte nás nemôžeš poslať do tmy, jupííík :D
DanielaSL
08.03.07,11:11
Jáj dobre som sa pobavila...Jozef , kto je červenovlasý?
Jozef Mihál
08.03.07,11:14
Zabudol som dodať červenovlasý plešatý s pupkom.
Tweety
08.03.07,11:14
Nie sú ešte v témach príspevky typu : prosím prosím nikto mi neodpovie ? :D:D
Ak tak veľmi chceš, tak prosím: Odpovie už konečne niekto kompetentný, kedy už konečne budú tie možností !:--- :--- :---
Jozef Mihál
08.03.07,11:15
navrhujem spustiť odpočítavanie: Desať,
DanielaSL
08.03.07,11:16
deväť :)
Richard
08.03.07,11:17
sto ......
Richard
08.03.07,11:17
idem sa napapať, dúfam že to bude dovtedy fungovať !!!
Tweety
08.03.07,11:18
idem sa napapať, dúfam že to bude dovtedy fungovať !!!
Čaba, neblázni, kým Ty budeš papať, tak pomrieme od zvedavosti.:mee:
katkaj
08.03.07,11:18
sto ......

99..................89.....................79..... ............69..............59..................49 ....................39...................29....... ..........19.....................9................ ......0
jupííík :D
DanielaSL
08.03.07,11:19
Katka aké jupííík...šak nič nevidím....:eek:
účtovník 007
08.03.07,11:20
Prezident vrátil návrh na celodenné svietenie ;) a vy si tu chcete len tak bohapusto vysvecovať a zhasínať?:D

deväťdesiatsedem......
Jozef Mihál
08.03.07,11:21
veru, svietiť sa nebude, a asi ani tu...
katkaj
08.03.07,11:22
Katka aké jupííík...šak nič nevidím....:eek:

Danielka to som si myslela že Richard moje odpočítavanie zoberie vážne a konečne to spustí. Ale vidím že moja motivácia bola slabá :mee: :D
DanielaSL
08.03.07,11:28
No...práve niekde obeduje a asi neschopný čašník ho obsluhuje....a my čakáme...hádam sa dočkáme....;) :)
katkaj
08.03.07,11:30
No...práve niekde obeduje a asi neschopný čašník ho obsluhuje....a my čakáme...hádam sa dočkáme....;) :)


teraz premýšľam či nebolo lepšie zvoliť postup a). Zaviesť krížiky a svetielka a my by sme sa čudovali čo s tým :D
katkaj
08.03.07,11:47
A stále čakáme ;) a čakáme........ :)
Tweety
08.03.07,11:48
A stále čakáme ;) a čakáme........ :)
A nepracujeme, nepracujeme:--- :--- :---
Hlinkovx
08.03.07,11:54
ta pracujte, pracujte :D
miroj
08.03.07,12:06
Nechcem vŕtať, ale v tejto téme je už dosť kandidátov na "tmu".:D
katkaj
08.03.07,12:09
Nechcem vŕtať, ale v tejto téme je už dosť kandidátov na "tmu".:D


Tak nevŕtaj :D:D:D
kukučka
08.03.07,12:19
Nechcem vŕtať, ale v tejto téme je už dosť kandidátov na "tmu".:D

pre Richarda aj pre Mira! :D :D :D
Hlinkovx
08.03.07,12:30
Richard,
viem..že som so svojim príspevkom mimo témy..
ale mňa by iba zaujímalo:
prečo sa mi napríklad v TEJTO téme zobrazuje takáto reklama??
katkaj
08.03.07,12:33
JUPÍÍÍK už vidím krížiky :D
Richard
08.03.07,12:33
Bábätko sa narodilo :)
Tweety
08.03.07,12:36
Bábätko sa narodilo :)
Prosím, a tá nula tam? tá je načo, začo?:cool:
Zita4
08.03.07,12:36
Hurá, práve načas som sa vrátila. Je to super.
bea
08.03.07,12:37
Prosím, a tá nula tam? tá je načo, začo?:cool:
je to počítadlo
katkaj
08.03.07,12:38
Prosím, a tá nula tam? tá je načo, začo?:cool:

Tam sa ti zobrazujú plus a mínus body alebo ako by som to nazvala :D
Hlinkovx
08.03.07,12:38
Prosím, a tá nula tam? tá je načo, začo?:cool:
majka..to je ..že ťa ešte nikt nikam neposlal :D:D ani do tmy ani na svetlo..
alebo sa sily vyrovnali na nulu
Tweety
08.03.07,12:39
je to počítadlo
ahá, vďaka:)
katkaj
08.03.07,12:39
majka..to je ..že ťa ešte nikt nikam neposlal :D:D ani do tmy ani na svetlo..
alebo sa sily vyrovnali na nulu

Ale ja blondína mám predsa len otázku ;) Ked bude mať príspevok veľa - bodov tak ho vôbec neuvidím a bude tmavý alebo si to musím vyfiltrovať ?
Tweety
08.03.07,12:41
majka..to je ..že ťa ešte nikt nikam neposlal :D:D ani do tmy ani na svetlo..
alebo sa sily vyrovnali na nulu
Takže slušne nás budú posielať, slušne, dobre to vymyslel, žiadne silné reči, ale rovno mínus, tma, koniec, finito:cool: .
Hlinkovx
08.03.07,12:42
katka..
tak ako blondíne :D:D
jednoducho..buď si to vyfiltruješ..a potom si stanovíš.. že napr. -2 bodové príspevky nechceš vidieť...uvidíš iba riadok nejaký rozbaľovací..

alebo si to necháš v pôvodnom znení :D

richard to podrobne opísal v prvom príspevku skús si to prečítať :D
účtovník 007
08.03.07,12:43
A kde si bude prispievateľ môcť pozrieť kto mu ake svetlo/nesvetlo priradil? Bude to ako pri "oceňujem"? Alebo to bude tajné?
katkaj
08.03.07,12:44
katka..
tak ako blondíne :D:D
jednoducho..buď si to vyfiltruješ..a potom si stanovíš.. že napr. -2 bodové príspevky nechceš vidieť...uvidíš iba riadok nejaký rozbaľovací..

alebo si to necháš v pôvodnom znení :D

richard to podrobne opísal v prvom príspevku skús si to prečítať :D

Silvi dík :D

Šak som to aj čítala ale som si myslela že sa skutočne aj to pozadie bude stmavovať keď to bude mať určitý počet bodov :)
Ale už to chápem :D
Hlinkovx
08.03.07,12:45
bobo..hore je filter a potom uvidíš takto poradu :D:D
Pepa
08.03.07,12:47
No ja vôbec nechápem :D
Hlinkovx
08.03.07,12:48
pepí..
ta ja s melírom som to pochopila :D:D tak sa netvár :D:D
nohy som zdvihla.
..skús kuknúť do prílohy pre boba :D:D
Richard
08.03.07,12:49
A kde si bude prispievateľ môcť pozrieť kto mu ake svetlo/nesvetlo priradil? Bude to ako pri "oceňujem"? Alebo to bude tajné?

Ako chcete aby to bolo? Momentálne si môžete kliknúť na počet bodov a zobrazí sa kto aké udelil. Počet bodov je súčtom plusových aj mínusových bodov (+)+ (-).
účtovník 007
08.03.07,12:49
Ale ja nechcem filtrovať(porad som ti dala za prispevok tmu, bo si ma zhovadila:D :D :D ), ja chcem vidieť, kto mi dal svetlo akto tmu!
Tak ako to je?

Uz vidííííím, prepacte. Klik na bodíky a vidíím....:eek:
Hlinkovx
08.03.07,12:51
bobo..tak si to necháš v pôvodnom znení s titulkami :D:D
bez filtrácie..a nech si filtruje..kto chce..
Muška
08.03.07,12:52
Bobo, už vidíš????.....či máš vypálenú....žiarovku som myslela :D
NOKIA
08.03.07,12:52
Je 8.3.07 o14.50h ja vidím aj zelenú žiarovku aj červené xsko, a body pridávam a uberám, tak zrejme to už funguje. a body červené idú aj do minusu, je to ok?
Richard
08.03.07,12:55
Ak sa budete hambiť dávať mínusové body za príspevky, ktoré sú "nepotrebné" tak zruším možnosť videnia kto hlasoval.

Inak u mňa osobne získa sympatie ten kto pomôže sprehľadniť témy a bude dávať hlavne mínusové body za príspevky ktoré "zavadzajú".
Naopak si bude ceniť tých, ktorý budú dávať plusové body za TÉMY (zachvíľu to spustím), aby sme získali rebríček dobrých a zlých tém.
Pepa
08.03.07,12:56
Bobooooooooooooooooooooo - ja už chápem - teda aspoň z časti - ale keď žiarovčičku za silnejšiu bachnem - rozvidnie sa. :D :D Teda aspoň dúfam :D
katkaj
08.03.07,12:56
Richard a prosím ťa nedajú sa tie žiarovky a krížiky dať aj k prvotnej zadanej otázke ? Možno je to blbosť ale niekedy by bolo potrebné stmaviť aj tú zadanú otázku ;)
Muška
08.03.07,12:56
Bobo, Silviky Ťa poslala do tmy? :eek:
Tweety
08.03.07,12:58
Bobo, Silviky Ťa poslala do tmy? :eek:
Aj má niekto poslal, ale nefidím, chto.:mee:
katkaj
08.03.07,12:59
Aj má niekto poslal, ale nefidím, chto.:mee:

klikni na to číslo v počítadle a tam to vidíš ;)
Hlinkovx
08.03.07,12:59
Muši.poslala som ju vymeniť žiarovku za silnejšiu..
bo tá 25 jej asi nestačila :D:D treba aspoň 100
Tweety
08.03.07,13:00
klikni na to číslo v počítadle a tam to vidíš ;)
Už som si to zistila, dík.:)
Richard
08.03.07,13:03
doplnil som prvý príspevok o ďalšie body.....
elenka
08.03.07,13:09
Ja sa hrám, či to funguje, neberte ma vážne.
Jozef Mihál
08.03.07,13:20
Filter
Tie príspevky, ktoré boli poslané "do tmy" sa Vám nebudú zobrazovať ak to nebudete chcieť.
V záhlaví témy je filter príspevkov, v ktorom si môžete nastaviť aké príspevky chcete aby sa Vám zobrazovali. Ak si nastavíte napríklad filter na "-2 a viac", zobrazia sa Vám všetky príspevky, ktoré majú -2 body a viac. Príspevky s -3 bodmi sa už nezobrazia a namiesto príspevku uvidíte len jeden riadok v ktorom môžete kliknúť na "rozbaliť".

Chýba mi tam možnosť "Zobraziť príspevky s 0 bodmi a viac"
DanielaSL
08.03.07,13:20
Jáj Richard, to je ale zábava...nemohol si to nechať na 1. apríl...pardón tretí.....to už bude klid.....:) ;)
Jozef Mihál
08.03.07,13:26
Je s tým ozaj kopa zábavy.
NOKIA
08.03.07,13:44
Takže poraďáci, hor sa do klikania, a najlepšie ihneď. Dobrý nápad vždy stojí za to vyskúšať.
Jozef I
08.03.07,13:50
Takže poraďáci, hor sa do klikania, a najlepšie ihneď. Dobrý nápad vždy stojí za to vyskúšať.
Treba hned niekoho vymínusovať, aby si rozmyslel, čo za sprostosti to píše. ;)
Richard
08.03.07,15:26
niektoré príspevky stoja za to napísať aj keď sú to "sprostosti"

ide však o to aby to neskôr nezavadzalo a aby bola Porada prehľadná. Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...

Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza...
Chava
08.03.07,15:32
Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?
evina
08.03.07,15:34
Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?

No len si musíme najprv definovať pojmy ako "sprostosti" a "hlúposti" :D:D...
Monika Kováčová
08.03.07,15:35
Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...



Zachvíľu ma tu neuvidíte, ale nebude to tým, že neprispievam... :) , ale tými sprostosťami čo píšem....:---
misomiso
08.03.07,15:44
nesprávne príspevky, alebo tie s ktorými nesúhlasíte, ale aj tie, ktoré sú pre čitateľa témy "zdržujúce". V téme sa vyskytuje veľmi veľa príspevkov, ktoré sú len aktuálnym vyjadrením pocitu ;)
Ako napriklad tento prispevok. :)

Musim sa ale priznat ze z toho pomaly zacinam mat hokej. Mozem s prispevkom Suhlasit, prispevok Ocenit, a este ho poslat do Tmy, alebo Svetla. Nieze by som tu chcel nieco organizovat, ale nie je to v podstate 3 x to iste?
Monika Kováčová
08.03.07,15:47
Zachvíľu ma tu neuvidíte, ale nebude to tým, že neprispievam... :) , ale tými sprostosťami čo píšem....:---

NO a o misomisovi ani nehovorím.... :D
Richard
08.03.07,16:05
Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?

Ak sa bude strácať pointa, príspevok si treba rozbaliť ;)


To Misomiso

Súhlasím vyjadruje súhlas s príspevkom (inak plánujem spojiť súhlasím a "na svetlo" lebo to je veľmi podobné)
Oceňujem vyjadruje vďaku.
Do tmy sprehľadňuje tému.

Postata využitia u príspevkov je, že "do tmy" sprehľadní tému.
Najlepšie využitie v Porade "na svetlo" je že nájdeme najlepšie témy.
Paula
08.03.07,16:06
ach jaj, kedy ja budem iným radiť a múdrosti od iných páčiť...keď tu už mám tóóóľko "čudlíkov" na bavkanie?:rolleyes:
Monika Kováčová
08.03.07,16:06
HA HA, môžme poslať do tmy aj zákon o dani z príjmu... ha ha.
Richard
08.03.07,16:12
no a najlepšie témy nájdete tu:

http://www.porada.sk/topratings.php

Môžete si zvoliť za posledné 2dni,7dní,mesiac.
Janka6685
08.03.07,16:18
Ako napriklad tento prispevok. :)

Musim sa ale priznat ze z toho pomaly zacinam mat hokej. Mozem s prispevkom Suhlasit, prispevok Ocenit, a este ho poslat do Tmy, alebo Svetla. Nieze by som tu chcel nieco organizovat, ale nie je to v podstate 3 x to iste?

Ja to chňapem takto (už som to niekde podobne písala):

Súhlas: ak si prečítam príspevok a v duchu si poviem: "Áno, máš pravdu. Súhlasím s tebou.", alebo "Áno, aj mne sa to stalo.", alebo kývnem hlavou, že: "No,...súhlasím."

Oceňujem: Ak mi príspevok pomohol vyriešiť problém z účtovníctvom, mzdami, ....alebo iný problém, ktorý sa týka mojej práce.

Svetlo: príspevok sa týka témy a je pravdivý, odpovedá na otázku správne,....

Tma: príspevok nesúvisí z témou, je len vyjadrením pocitu....tu by som upozornila, aby sa dotyčný nenahneval, lebo aj pocity treba vyjadriť, ale proste to nebude odpoveď na zadanú otázku. Tiež by som zaviedla, aby som si príspevok zadaný mnou mohla tiež poslať do tmy, lebo som mala potrebu vyjadriť pocit, ale uvedomujem si, že je "zbytočný". Samozrejme, svetlo by som v tomto prípade nechala uzamknuté. Ďalej by som do tmy poslala príspevok, ktorý na otázku odpovedal nesprávne a zavádzajúco.
Halli
08.03.07,18:33
[quote=Richard;414382]niektoré príspevky stoja za to napísať aj keď sú to "sprostosti"

ide však o to aby to neskôr nezavadzalo a aby bola Porada prehľadná. Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...

Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza.../quote]

Richard, no ja najradšej "zvadzam" po tme :--- ... čo teraz?
juj nejako som to divno skopčila... to asi tá žiarovka :confused: :D
Halli
08.03.07,18:40
Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza...

tak repete... takto to malo byť :D :D ... teraz neviem ako to Richard myslel s tým zvádzaním? :eek:
Janka6685
08.03.07,19:35
chcem sa opýtať, či môžem tento bodík (resp. mínusový bodík) zmazať, keď som klikla omylom?

Teraz som to totiž ukazovala môjmu priateľovi, lebo sa pýtal, že čo za novoty to zas máme a som si myslela, že to potom môžem zmazať (ako keď zruším súhlas) a nedalo sa. Ináč priateľ visí na inom fóre a nám ticho závidí, aké tu máme vymoženosti:---
endrju
08.03.07,19:50
chcem sa opýtať, či môžem tento bodík (resp. mínusový bodík) zmazať, keď som klikla omylom?

Teraz som to totiž ukazovala môjmu priateľovi, lebo sa pýtal, že čo za novoty to zas máme a som si myslela, že to potom môžem zmazať (ako keď zruším súhlas) a nedalo sa. Ináč priateľ visí na inom fóre a nám ticho závidí, aké tu máme vymoženosti:---
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda. :cool:
Halli
08.03.07,20:12
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda. :cool:

...Andrej to sa aj mne už zadarilo ;) , radšej nebudem zažínať ani vypínať nikde lebo sa potknem :D
Janka6685
08.03.07,20:23
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda. :cool:

Áno, to, že sa dá prepínať, to som zistila....samozrejme preto, lebo som sa hrala:D. Len to už nešlo zmazať. Ale mne sa to stalo len raz:rolleyes:. Ináč to beriem naozaj vážnehttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Richard
08.03.07,21:24
Neplánujem robiť nulovanie hlasovania ak sa niekto pomýli a dá omylom, tak už sa musí rozhodnúť či si príspevok zaslúži plus alebo mínus ...
Eulalia
09.03.07,04:56
sto ......

:D :D :D :D Richard, stobodová odpoveď:D :D :D Asi sme veľmi nedočkaví - alebo nevďační?:D :D :D :D
Marína
09.03.07,06:17
Jednej veci nerozumiem. Keď si pozriem v Top ratings http://www.porada.sk/topratings.php napr. tému http://www.porada.sk/t46257-priznanie-dph-v-exceli.html , má pridelené jedno svetielko. Ak však v tejto téme pozriem všetky príspevky, nie je v nej pridelené žiadne svetlo ani tma.
Hlinkovx
09.03.07,06:45
Evi,
keď si klikneš hore na samom vrchu po ľavej strane pri tvojom nicku
ešte v záhlaví témy

PORADA.sk > PORADY > Ostatné dane, Clá > Zákony, tlačivá, aktuality
Priznanie DPH v exceli

tak uvidíš že Richard tomu dal bodíky na svetlo
Richard
09.03.07,06:46
Témy sa hodnotia zvlášť, ich hodnotenie nie je výsledkom súčtu hodnotenia jednotlivých príspevkov.
Téme buď pridáte hodnotenie hore naľavo od vyhľadávania (keď je otvorená), alebo v zozname tém (keď je otvorený zoznam).
Marína
09.03.07,07:27
Silvi a Richard, ďakujem.:) Už tomu rozumiem.
Janka6685
09.03.07,18:24
Trocha som si vyskúšala tú "žiarovku" a "x-ko". Zatiaľ len asi v dvoch témach (a plánujem v tom pokračovať a pomôcť tak Richardovi), ale ma tak napadlo.....dúfam, že to nikto nebude brať tak, že tma je výhradne len nesúhlas. Ja som to pochopila tak, že Richard chce sprehľadniť témy a tak tmu dám, ak príspevok (aj keď bol pravdivý, alebo som sa na ňom pobavila, lebo bol buď vtipný alebo ironický) ale nebol ani odpoveďou na zadanú otázku zadávateľa témy (alebo súvisiace otázky) ani ďalšou otázkou, ktorá by pomohla ďalej riešiť podobný problém, ktorý bol nastolený v prvom príspevku témy. A svetlo dám, ak príspevok je odpoveďou na otázku zadávateľa, alebo podobnú, ktorá bola položená aj neskôr. Alebo dám svetlo aj vtedy, ak je položená otázka súvisiaca zo zadaním témy. Teda, ak si vytiahnem príspevky s plusovou hodnotou, budem tam mať výhradne len týkajúce sa prvého príspevku....žiadne "somarinky".

Toto ma napadlo napísať po tom, čo mi aj prišlo celkom ľúto, že príspevok bol buď pravdivý, alebo zábavný ale aj tak som ho dala do tmy, lebo to bola "somarinka" - dúfam, že si rozumieme.

Richard, takto si to myslel?
Richard
09.03.07,20:53
Janka veľmi si to vystihla. Ďakujem!!!
Janka6685
09.03.07,20:58
Janka veľmi si to vystihla. Ďakujem!!!

Nie je za čo.....ty nám pomáhaš uľahčovať prácu, tak ti aj mi môžme pomôcť aspoň tak, ako vieme.:)
STRELEC
09.03.07,21:08
..... Teda, ak si vytiahnem príspevky s plusovou hodnotou, budem tam mať výhradne len týkajúce sa prvého príspevku....žiadne "somarinky". .....
Ďakujem Janka! Teraz som svetlo-tma pochopil. Použil som aj "oceňovač", ale :mee: je to hoby téma. Nepustilo to.
Mimochodom, pokiaľ si spomínam, bola taká debata záverom min. roka na podobnú možnosť - myslím, že táto realizácia môže byť fajn. A keď už píšem : Richardovi by som rád poďakoval aj za linky na posledné príspevky hore na lište. Výborné!
Janka6685
09.03.07,21:17
Ďakujem Janka! Teraz som svetlo-tma pochopil. Použil som aj "oceňovač", ale :mee: je to hoby téma. Nepustilo to.
Mimochodom, pokiaľ si spomínam, bola taká debata záverom min. roka na podobnú možnosť - myslím, že táto realizácia môže byť fajn. A keď už píšem : Richardovi by som rád poďakoval aj za linky na posledné príspevky hore na lište. Výborné!

Mala som potrebu to vysvetliť, pretože mám pocit, že Richard sa snaží a niektoré veci ostávajú nepochopené....ako napríklad iná "vymoženosť", "ktorú netreba menovať":D o ktorej ďalšiu diskusiu radšej nebudem rozvádzať:rolleyes:.
Richard
09.03.07,21:37
Super super, pridám z tvojho vysvetlenia aj do prvého príspevku.
Perfektne si vystihla podstatu.
Ak niekto chce, pri správnom spôsobe používania "na svetlo" "do tmy" si pozrie len príspevky priamo súvisiace. Je to síce suché čítanie bez šťavy, ale zasa rýchle na získanie info, čo môže byť často vhodné pre každého poraďáka - či už začiatočníka alebo pokročilého.
Treba sa vedieť odosobniť, veď ak chcete môžete stále vidieť všetky príspevky.

Ešte raz ďakujem za ľudské vystihnutie nových funkcií svetlo a tma.
Tuším potrebujem hovorcu :)
Eulalia
11.03.07,07:01
Ešte niečo mi v tejto súvislosti zišlo na um. Richard, zobrazí sa každému členovi Porady celkové svetlo a tma alebo len jeho klikanie? Ide mi o to, čo sa načalo v téme Ak sa cítiš zle. "Fandovia" určitej témy majú možnosť klikaním na žiarovečku danej témy posunovať ju stále na popredné miesto, aj keď ďalším zavadzia, alebo o ňu nemajú záujem.Neviem, či som sa dostatočne jasne vyjadrila, ale dúfam, že je to zrozumiteľné.
Richard
11.03.07,22:07
prosím upresniť čo myslíš pod "celkové svetlo" a čo pod "klikanie"
misomiso
11.03.07,22:18
Myslim, ze vsetkym sa to zobrazuje rovnako. In other words: "klikanie" vsetkych ma dosah na zobrazovanie prispevkov vsetkym ucastnikom.
Richard
11.03.07,22:26
Čo sa týka príspevkov, každý si môže individuálne nastaviť hranicu svetlo/tma v rolovacom menu "Zobraziť príspevky s X a viac bodmi".

Čo sa týka tém môžem tiež zaviesť systém na odfiltrovanie určitej hranice, ale tam to nezohráva taký význam pretože je úplne postačujúce mať témy zoradené podľa hodnotenia a jednoducho tie posledné si nebudem otvárať....

Pribudne však určite možnosť pozerania TOP tém v rámci jednotlivých Porád. Teraz je len jedna strana TOP tém za celú Poradu.


ÚPRAVA: ahááá pod "jeho klikanie" si myslela "vlastné klikanie", teda že či má vplyv len vlastné klikanie na zobrazovanie? Nejde o to. Ak si nastavíš hranicu svetla/tmy tak sa do nej započítavajú všetky body od všetkých Poraďákov, ktorí klikli plus alebo mínus.

Princíp poslania príspevku do tmy nie je v tom, aby sa tebe už nezobrazoval, pretože je málo pravdepodobné že budeš čítať tú istú tému dva(či viac)krát zasebou. Princíp je v tom, že tvoj hlas prispeje k sprehľadneniu Porady pre ostatných členov, ktorí ešte len budú čítať tému. Ty pomôžeš v téme X ostatní zasa pomôžu tebe v téme Y atď. Preto je potrebné aby sa veľa hlasovalo a v prípade príspevkov veľa posielalo do tmy a v prípade tém veľa na svetlo. Potom je dobré mať nastavenú hranicu napr. na -5 bodov aby sa ti nestalo že neuvidíš príspevok len kvôli názoru jedného Poraďáka. Tá hranica však závisí od aktívneho prístupu nás všetkých.... Ak sa budú ľudia za svoje hlasovanie kritizovať tak prestanú hlasovať a v témach bude naďalej ..."neporiadok"...

Predstavte si že ste moderátor a chcete sprehľadniť Poradu. Moderátor nemaže príspevky aby ich on nevidel, ale aby "nezavadzali" pre ostatných...
misomiso
11.03.07,22:36
Keby sa tak dali odfiltrovat tie temy, co ma stresuju a zvysyju mi tlak. Napriklad tie, co mi pripominaju, ze este nemam registraturny poriadok, taky a hentaky certifikat a tak...

Napriklad keby som si mohol nastavit, aby sa mi zobrazovali iba temy, ktore mi zvysuju tlak na max 160/100 alebo tak nejako...
Richard
11.03.07,22:40
xixi lepšie je mať vysoký tlak pred ako infarkt po :) :)

btw. doplnil som eše môj predchádzajúci príspevok, asi mi došlo čo vlastne Eulalia mala na mysli...
Jozef Mihál
11.03.07,22:56
Tu ide o niečo iné, o anonymitu.
Eulalia
12.03.07,02:37
Tu ide o niečo iné, o anonymitu.

Vôbec mi nejde o anonymitu, Richard to pochopil správne. Ďakujem.
Janka6685
12.03.07,09:48
Tu ide o niečo iné, o anonymitu.

Myslím si, že ak poraďáci správne pochopia princíp svetla a tmy, tak im na anonymite v tomto prípade nebude záležať.:rolleyes:
Jozef Mihál
12.03.07,10:05
Niektorí poraďáci dodnes nepochopili napríklad princíp bodovania, takže silne pochybujem, že niekedy pochopia, o čom je svetlo a tma.
Janka6685
12.03.07,10:21
Niektorí poraďáci dodnes nepochopili napríklad princíp bodovania, takže silne pochybujem, že niekedy pochopia, o čom je svetlo a tma.

Som rada, že tento pocit nemám len ja....už som o sebe začala pochybovať:o.

Na jednej strane sú to len také hračky (bodovanie, svetlo a tma,...) ale na druhej strane, ak má byť táto stránka naďalej na vynikajúcej úrovni, tak sú nevyhnutné, lebo príspevkov stále pribúda a pribúda a niekedy, ak človek niečo hľadá a vidí, že mu vyskočilo veľa tém s príliš veľa príspevkami, tak ho to odradí čítať a založí zbytočne novú tému. A aj bodovanie by malo byť o tom, že niekoho ocením za radu ohľadne toho, na čo je porada vytvorená a nie preto, že som sa na príspevku len dobre zasmiala.

A ešte jedna vec.....treba brať ohľad na to, že aj keď má niekto pocit, že sú to zbytočnosti, je potrebné si uvedomiť, že niekto si dal dosť námahy, aby to vymyslel a vytvoril. Všetci súhlasíme s tým, že toto fórum je vynikajúce a odlišné ako všetky ostatné.....a prečo? Lebo niekto si na tom dal záležať a my by sme mu mohli pomôcť aspoň tak, ako vieme a ako sa nám ponúka.
Janka6685
12.03.07,19:26
Richard, ide tu o tvoju novinku, preto by som ťa prosila o vyjadrenie, čo som zle pochopila? :http://www.porada.sk/t7633-p6-nezdanitelna-cast-zd-na-manzelku.html?posted=1#post418609 (http://www.porada.sk/t7633-p6-nezdanitelna-cast-zd-na-manzelku.html?posted=1#post418609)

- od príspevku 52

....lebo ja už fakt neviem....chcela som pomôcť, ale asi robím viac zla ako dobra:mee:
STRELEC
13.03.07,16:44
Trochu som zazmetkoval a v jednej téme ("Daň na úhradu") som svetielko a tmu dal opačne ako som chcel. Zistil som , že je to nevratné. Nedá sa to vrátiť späť, ako napr. súhlas.

Ono zdanlivo o nič nejde, ale vyzerá to, že som stmavil to , čo bolo správne a "zasvetlil" to čo bolo nesprávne.

Týmto sa zároveň ospravedlňujem .
Janka6685
13.03.07,17:05
Trochu som zazmetkoval a v jednej téme ("Daň na úhradu") som svetielko a tmu dal opačne ako som chcel. Zistil som , že je to nevratné. Nedá sa to vrátiť späť, ako napr. súhlas.

Ono zdanlivo o nič nejde, ale vyzerá to, že som stmavil to , čo bolo správne a "zasvetlil" to čo bolo nesprávne.

Týmto sa zároveň ospravedlňujem .

V tom by nemal byť problém. Choď na príspevok, kde si dal svetlo a klikni na tmu a opačne. Zmeniť sa to dá, len sa to nedá celkovo vymazať.
ALBO
23.03.07,09:28
Teraz som poslala jeden príspevok do tmy.Následne na reakcie iných bol príspevok opravený na dobrý.(našťastie to zlé je prečiarknuté a to dobré pripísané. Ale keby vymazal zlé, tak ja tam zostanem, že posielam dobré odpovede to tmy. Ako sa toto dá riešiťť? Teraz sa nebudem vracať k príspevkom vždy či tam tá tma je ešte aktuálna.

Aj tak to nevyzerá dobre lebo tú tmu som tam napriek tomu nechala, lebo vymazať sa nedá.
A dávať teraz tmy aj svetlá sa mi nezdá vhodné.

Ten zlý príspevok si následne každý opravía potom máme v tme aj dobré veci myslím že to môže zmiasť toho zadávateľa otázky.
Gabi03
23.03.07,09:37
Tiež sa mi to niekde stalo. Asi by bolo riešenie ako pri udelovaní súhlasov, ktoré sa dajú následne zrušiť. Hm?
evina
23.03.07,09:38
Teraz som poslala jeden príspevok do tmy.Následne na reakcie iných bol príspevok opravený na dobrý.(našťastie to zlé je prečiarknuté a to dobré pripísané. Ale keby vymazal zlé, tak ja tam zostanem, že posielam dobré odpovede to tmy. Ako sa toto dá riešiťť? Teraz sa nebudem vracať k príspevkom vždy či tam tá tma je ešte aktuálna.

Aj tak to nevyzerá dobre lebo tú tmu som tam napriek tomu nechala, lebo vymazať sa nedá.
A dávať teraz tmy aj svetlá sa mi nezdá vhodné.

Ten zlý príspevok si následne každý opravía potom máme v tme aj dobré veci myslím že to môže zmiasť toho zadávateľa otázky.
Základom toho, aby sme predchádzali takýmto skutočnostiam je slušnosť nás samých- to znamená ak sa pomýlim a niekto ma opraví, vždy jasne a zreteľne opravu vyznačím. Je to nielen kvôli tomu čo píšeš Ty, ale aj kvôli tomu, aby som nestavala do "tmy" tých, ktorí ma na správnu odpoveď upozornili a ja neviditeľnou opravou staviam týchto Poraďákov do pozície, že opravovali "dobrý príspevok".
/asi z dlhej chvíle:)/... Zatiaľ jediným opatrením je vždy takýto chybný príspevok citovať, aby bolo vidieť rozdiely v prípade, že tak autor neurobí sám:)
Skrátka ako vždy hovorím všetko závisí od ľudí:), našťastie väčšina opravuje svoje omyly viditeľne :)
ALBO
23.03.07,11:36
Základom toho, aby sme predchádzali takýmto skutočnostiam je slušnosť nás samých- to znamená ak sa pomýlim a niekto ma opraví, vždy jasne a zreteľne opravu vyznačím. Je to nielen kvôli tomu čo píšeš Ty, ale aj kvôli tomu, aby som nestavala do "tmy" tých, ktorí ma na správnu odpoveď upozornili a ja neviditeľnou opravou staviam týchto Poraďákov do pozície, že opravovali "dobrý príspevok".
/asi z dlhej chvíle:)/... Zatiaľ jediným opatrením je vždy takýto chybný príspevok citovať, aby bolo vidieť rozdiely v prípade, že tak autor neurobí sám:)
Skrátka ako vždy hovorím všetko závisí od ľudí:), našťastie väčšina opravuje svoje omyly viditeľne :)
No dobre evina ale teraz čo s tou tmou, čo som priradila, ten príspevok mi pri nastavení, ktoré mne tu ponúka, vyhodilo, neukazuje ho a pritom je už teraz dobrý.
Chudák zostane navždy zatratený v tme.
Richard
23.03.07,12:19
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)
Zoltán Kovács
23.03.07,12:20
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)

Už som tak aj ja pochodil, že som klikol vedľa ale zároveň na svetlo. A funguje to.;)
ALBO
23.03.07,12:59
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)

Tmu na svetlo ano, ale:

ja sa k tomu príspevku už nevrátim a on zostane v tme
-a ja to nechcem premieňať na svetlo, lebo potom ho akokeby preferujem nad tie ostatné príspevky, ktoré vlasne prinútili tohto opraviť si svoj príspevok. Predsa nebudem dávať teraz do svetla všetky k danej téme aby sa necítili ostatní nedocenení. Podľa mňa by sa to malo dať anulovať tak ako súhlas, =zmažem a už tam nie je.
Aj teraz si to mnohí testujú a keď už raz čosi potlačím ja to neviem dostať späť len tak že ho zviditeľním do svetla.alebo robím niečo zle?
Stále tam mám +1 alebo -1 ale +1- -1 by malo byť nula. Keď som len jeden tak to neplatí,
Ale keď sme už dvaja (viď tvoj príspevok) tam tie počty platia Jozef + ja mínus (sorry) a výsledok je nula.