zivo
08.03.07,11:50
Dobrý deň, zaujímalo by ma v akej výške odvádza odvody pracujúci dôchodca a či je nejako obmedzená výška jeho prijímu aby mu bolo možné niekedy v budúcnosti vrátiť zaplatené dane, resp. aby mu nebol skrátený dôchodok.

Ďakujem

Zivo
jamis
08.03.07,10:52
Dobrý deň, zaujímalo by ma v akej výške odvádza odvody pracujúci dôchodca a či je nejako obmedzená výška jeho prijímu aby mu bolo možné niekedy v budúcnosti vrátiť zaplatené dane, resp. aby mu nebol skrátený dôchodok.

Ďakujem

Zivo

To záleží od toho aký je to dôchodca - starobný, alebo invalidnýa na aký prac. pomer je zamestnaný.
zivo
09.03.07,11:53
ide o starobného dôchodcu a pracovný pomer hlavný. resp. zaujímal by ma aj vedlajší. nejedná sa o pracu na dohodu
Zoltán Kovács
09.03.07,12:01
ide o starobného dôchodcu a pracovný pomer hlavný. resp. zaujímal by ma aj vedlajší. nejedná sa o pracu na dohodu

Vrátenie dane pripadá do úvahy iba v tom prípade ak jeho dôchodok za rok nepresiahne NČ (tento rok 90.816), potom rozdiel dôchodku a NČ si uplatní v rámci daňového priznania, resp. RZ.
zivo
09.03.07,12:18
super, dakujem za info. zrejme neziska narok na vratenie dane, ale aj tak je to dobra sprava. a ako je to z odvodmi, ked pracuje. ake odvody, v akej vyske a kam odvadza pracujuci dochodca. vdaka

zivo
Zoltán Kovács
09.03.07,12:19
super, dakujem za info. zrejme neziska narok na vratenie dane, ale aj tak je to dobra sprava. a ako je to z odvodmi, ked pracuje. ake odvody, v akej vyske a kam odvadza pracujuci dochodca. vdaka

zivo

Starobný dôchodca neplatí nemocenské, invalidné a poistenie nezamestnanosti.
zivo
09.03.07,12:22
dakujem moc. ste super
brikina
20.03.07,04:47
Starobný dôchodca neplatí nemocenské, invalidné a poistenie nezamestnanosti.

Ak sa stane človek poberatelom predcasneho starobnšeho dochodku v strede mesiaca, uz za ten mesiac neplatí hore uvedené odvody do dondov v soc. poisťovni?
brikina
20.03.07,08:23
............................................