IVEB
08.03.07,12:23
Potrebovala by som poradiť. Zamestnankyňa je na PN od januára. Zamestnávateľ jej vyplatil odmenu za prácu z januára vo výške 2352Sk.
Zároveň mala zamestnankyňa nedoplatok na dani z RZD vo výške 3421 Sk / z toho nedoplatok na daňovom bonuse 1620Sk /
Softwér mi vypočítal nasledovne:
HM 2352 , NČZD:7968 , ZP 95, SP 0,Preddavky na daň 0, Čistá mzda 2257 , Daň - ročné zúčtovanie 1620 ,Výplata 637

Tak týmto výpočtom som si nie celkom istá. Viete mi to skontrolovať?
Nutricia
08.03.07,11:48
Potrebovala by som poradiť. Zamestnankyňa je na PN od januára. Zamestnávateľ jej vyplatil odmenu za prácu z januára vo výške 2352Sk.
Zároveň mala zamestnankyňa nedoplatok na dani z RZD vo výške 3421 Sk / z toho nedoplatok na daňovom bonuse 1620Sk /
Softwér mi vypočítal nasledovne:
HM 2352 , NČZD:7968 , ZP 95, SP 0,Preddavky na daň 0, Čistá mzda 2257 , Daň - ročné zúčtovanie 1620 ,Výplata 637

Tak týmto výpočtom som si nie celkom istá. Viete mi to skontrolovať?
Až na ten koniec to máš dobre.Ak dostala mzdu 2257,-Skk a odpočítač ten nedoplatok 3421 vrátane bonusu tak by ti mala ešte má doplatit 1164,-Skk.Alebo jej ten nedoplatok možeš rozložit na viac mesiacov.
IVEB
08.03.07,11:58
Veď práve o to ide, že ja jej ten nedoplatok neviem zraziť z výplaty lebo ona je dlhodobo PN , takže to asi budem musieť riešiť v zmysle §40 s daňovým úradom. Len nechápem , prečo mi to môj program vypočítal takto. Ja si tiež myslím , že má nedoplatok 1194 a nie na výplatu 637 . Ako sa z toho mám vymotať?
Nutricia
08.03.07,13:11
Veď práve o to ide, že ja jej ten nedoplatok neviem zraziť z výplaty lebo ona je dlhodobo PN , takže to asi budem musieť riešiť v zmysle §40 s daňovým úradom. Len nechápem , prečo mi to môj program vypočítal takto. Ja si tiež myslím , že má nedoplatok 1194 a nie na výplatu 637 . Ako sa z toho mám vymotať?
Ved nedoplatok jej možeš zrážat do konca kal.roka a može ti to vyplatit aj v hotovosti ten nedoplatok.Neviem aký máš software, tak ti neviem poradit s ním.
IVEB
08.03.07,16:36
Mne vlastne ani nejde o softwér , ale u ujasnenie správneho spôsobu vysporiadania tohto problému.
Takže to zhrniem: Vzhľadom k tomu , že menovaná je dlhodobo na Pn a bude aj naďalej / riziková gravidita/ tak jej nedoplatok neviem zraziť z výplaty.
Odmenu dostala ešte za január keď časť mesiaca pracovala.
Ak sa jedná odmenu vo výške 2352 Sk tak sa z nej platia odvody len do ZP a čo SP?
Jana Motyčková
08.03.07,17:20
Akosi sa mi to nezdá - má nedoplatok na dani vrátane daňového bonusu? T.j. musí vrátiť daňový bonus a zároveň má vrátiť nejakú daň? To nesedí, kde sa jej vzal ten nedoplak daňového bonusu?
IVEB
09.03.07,05:12
Ten nedoplatok z daňového bonusu sa jej vzal tak , že ona mala v rovnakom čase podpísané vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov a zároveň si uplatnila daňový bonus u nás aj u bývalého zamestnávateľa.
Takže ako to je s tou SP , majú sa platiť odvody z tej sumy / odmeny/ ktorú som uviedla vyššie alebo nie ? Potrebujem súrne poradiť. Vďaka
Jana Motyčková
09.03.07,06:32
Teraz neviem, kedy má tú odmenu - teraz počas PN ? Ak je to počas PN tak SP neplatíš okrem ÚP.
IVEB
09.03.07,06:38
Tú odmenu dostala za január / kedy ešte čas mesiaca pracovala/ a bude ju mať vyplatenú v mesiaci v ktorom bola celý PN teda za február.
Predpokladám , že z tej odmeny nakoľko je celý mesiac PN sa neplatia odvody do SP , len zamestnávateľ platí UP.
jankasm
09.03.07,06:51
Tú odmenu dostala za január / kedy ešte čas mesiaca pracovala/ a bude ju mať vyplatenú v mesiaci v ktorom bola celý PN teda za február.
Predpokladám , že z tej odmeny nakoľko je celý mesiac PN sa neplatia odvody do SP , len zamestnávateľ platí UP.

Áno, úplne správne. Ak tá odmena je vyplatená až v mesiaci február, kedy bola celý mesiac PN, tak odvody sa platia tak, ako si napísala. ;)
Hansa
12.07.07,06:33
Malá otázočka:
zamestnankyňa je celý mesiac jún,júl, /bude aj v auguste/ PN. Zamestnávateľ jej chce každý mesiac vyplatiť odmenu 1100,- Sk.
Mzdu spravím tak, že dám celý mesiac PN a odmenu 1100,-. Strhnem odvody na ZP a ÚP.
Vyplácaním odmeny počas PN neporuším zákon?
Hansa
16.07.07,10:31
Malá otázočka:
zamestnankyňa je celý mesiac jún,júl, /bude aj v auguste/ PN. Zamestnávateľ jej chce každý mesiac vyplatiť odmenu 1100,- Sk.
Mzdu spravím tak, že dám celý mesiac PN a odmenu 1100,-. Strhnem odvody na ZP a ÚP.
Vyplácaním odmeny počas PN neporuším zákon?

Posúvam otázku!
Iveta Matlovičová
16.07.07,11:39
Malá otázočka:
zamestnankyňa je celý mesiac jún,júl, /bude aj v auguste/ PN. Zamestnávateľ jej chce každý mesiac vyplatiť odmenu 1100,- Sk.
Mzdu spravím tak, že dám celý mesiac PN a odmenu 1100,-. Strhnem odvody na ZP a ÚP.
Vyplácaním odmeny počas PN neporuším zákon?

Odmeny by sa mali vyplácať za výkon určitých pracovných činností, nielen tak (najlepšie by na to by mal byť vypracovaný mzdový poriadok alebo také niečo). Odmeny,ktoré sú vyplácané počas PN, sú vlastne odmeny, ktoré predstavujú príjem za nejaké výsledky zamestnanca pred vznikom PN, takže vyplácať odmeny počas každého mesiaca, kedy je zamestnanec PN nie je úplne v poriadku.