Aisha
08.03.07,12:31
Prosím Vás, keď mi doniesli bloček z Tesca kde bola do firmy kupovaná rýchlovarná kanvice a na bločku okrem toho aj nejaké potraviny ktoré sú čiernou fixou vyškrtané, len tá kanvica nie je, tak čo môžem robiť s týmto bločkom? sme s.r.o. PÚ a mesačný platca DPH...už len kvôli zlému vyčíslenie DPH - zo všetkých nakupovaných tovarov - ho nemôžem dať do účtovníctva, pravda? alebo sa mýlim?
Ďakujem
AHA
08.03.07,11:38
Ak si k tomuto bločku vypýšeš svoj výdavkový a tam vyčíslyš ZD, správnu
výšku DPH a výslednú sumu akože si to výplácala zamestnancovi tak ti ho uznajú aj mne tak uznali ak sa to nevyskytuje často (záleží na koho natrafíš).
Alebo ho zaúčtuj celý konvicu na 501 a 343 a ostatné na 513.
martinius
08.03.07,11:52
Prosím Vás, keď mi doniesli bloček z Tesca kde bola do firmy kupovaná rýchlovarná kanvice a na bločku okrem toho aj nejaké potraviny ktoré sú čiernou fixou vyškrtané, len tá kanvica nie je, tak čo môžem robiť s týmto bločkom? sme s.r.o. PÚ a mesačný platca DPH...už len kvôli zlému vyčíslenie DPH - zo všetkých nakupovaných tovarov - ho nemôžem dať do účtovníctva, pravda? alebo sa mýlim?
Ďakujem
Do účtovníctva môžeš.Ak sa bojíš kvôli DPH a odpočtu,tak si daj sumu DPH na 538 (takto účtujeme DPH z neúpl.daň.dokladu,bude to +položka,ak ste platca DPH) a zvyšok (tebou vyrátaný základ dane) si daj na 501.
Aisha
08.03.07,12:12
Ďakujem Vám obom pekne, ste mi pomohli, hej urobím to tak že mnou vyčíslené DPH dám radšej na 538 a ZD si dám na 501 a nikto nebude proti...
ešte raz veľká vďaka
martinius
08.03.07,12:13
Nemáš za čo:-)
Aisha
08.03.07,12:31
Ešte len mi vŕta v hlave tá 538 - ostatné dane a poplatky, nemá to byť náhodou 548 - ost.N na h.č.?
bea
08.03.07,12:33
Môj názor - 548 - analytika nedaňový náklad.
Aisha
08.03.07,12:40
Jasnačka nedaňový - zákone o DzP je že daň. výdavkom je aj DPH ak na jej odpočítanie platiteľ DPH nemá nárok §19 ods.K 2....teraz treba riešiť či teda máme na odpočet DPH nárok alebo nemáme?
...podľa mňa radšej si ho neuplatníme keďže sa jedná o neúplný daňový doklad - teda bude daň. neuznaným výdavkom...

Ešte by ma zaujímalo na potvrdenie môjho názoru, kde nájdem niečo o neúplných daňových dokladoch?
martinius
08.03.07,12:46
Podľa mňa 538,ale ak si to dáš na analytiku 548,nič sa nestane,účtovná osnova je rámcová,preto existuje viac spôsobov.Hlavné je to,že DPH z neúpl.daň.dokladov je neuznaný daň.výdavok:-)