eoneon
08.03.07,13:09
Preco ta nenazranost??? To uz aj tu musi clovek platit za nieco, co vobec nepotrebuje (encyklopedia pre mzdárov) :mad:
eoneon
08.03.07,12:10
Preco ta nenazranost??? To uz aj tu musi clovek platit za nieco, co vobec nepotrebuje (encyklopedia pre mzdárov) :mad:

inak bola to tema, ktoru som sam zalozil, a teraz nemozem citat prispevky...
Jozef Mihál
08.03.07,12:28
Preco ta nenazranost??? To uz aj tu musi clovek platit za nieco, co vobec nepotrebuje (encyklopedia pre mzdárov) :mad:
Pokojne položte Vašu otázku v Porade, za ktorú nemusíte nič platiť. Vašu otázku ste v DRAK-ovi položili v čase, kedy bol DRAK voľne prístupný každému, aby si každý mohol pozrieť, o čom to je.

Od 1.2.2007 je www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk) prístupný len tomu, kto si zaplatil prístup, tieto pravidlá boli vopred jasne dané napríklad tu: http://www.porada.sk/showpost.php?p=353280&postcount=3
zamako
08.03.07,12:34
Preco ta nenazranost??? To uz aj tu musi clovek platit za nieco, co vobec nepotrebuje (encyklopedia pre mzdárov) :mad:

nenažranosť??? ...veď nikto nikoho nenúti používať encyklopédiu pre mzdárov...keď ju nepotrebujem, jednoducho ju neplatím....nesúhlasím najmä s tým osočením nenažranosť, pretože viem koľko času a námahy stojí vypracovanie riešení a sledovanie zmien v zákonoch...
eoneon
08.03.07,13:18
no lenze citanie draka je podmienene zakupenim spominanej encyklopedie... OK, za tu nenazranost sa ospravedlnujem, reagoval som v stave vysokeho nahnevania :)
Dakujem vsetkym za info, beriem Vase argumenty ako opravnene....
Jozef Mihál
08.03.07,13:30
no lenze citanie draka je podmienene zakupenim spominanej encyklopedie...
Ospravedlnenie beriem.

Inak neviem či to správne chápete. Žiadna "spomínaná encyklopédia" v akejsi hmotnej podobe neexistuje. DRAK je tá elektronická encyklopédia.

Tu chápem, že človek uvažuje v duchu tradícií - keď encyklopédia, tak je to nejaká "buchla" - ale pozor, je tu vek internetu.
sylva
08.03.07,13:40
Práve som Ti chcela doporučiť,aby si sa ospravedlnil....Ale si ma na šťastie predbehol.Tvoje reakcia bola primitívna, neopodstatnená, sprostá.Buď vďačný za draka aj za poradu-ušetria Ti mnoho času, nervov, energie a peňazí!!!!!!!Navyše si PROTIREČÍŠ-rozčuluješ sa,že treba platiť za niečo,čo NEPOTREBUJEŠ! Ak to nepotrebuješ,prečo Ťa to irituje,prečo to chceš čítať a prispieval si tam? Priznám sa,že som ostala šokovaná po prečítaní Tvojho príspevku.Ak Ty hovoríš o nenažranosti,ja hovorím o veľkej neúcte z Tvojej strany.Verím,že autorov draka si svojou reakciou neodradil a želám im čo najviac spokojných užívateľov.
eoneon
08.03.07,13:58
este raz sa ospravedlnujem, ale na svoju obhajobu musim napisat: v momente, ked som zareagoval, som to chapal tak, ze moznost citat poradu je zrazu podmienena kupenim nejakej encyklopedie.... a v tom momente som si povedal, to snad nie je mozne, par rokov sa tu pise zadarmo a zrazu su prispevky ostatnych nedostupne a podmienene kupenim nejakej knihy...

OK, takze cela vec sa vyjasnila, sice si stale myslim, ze prispevky registrovanych clenov by snad mohli byt dostupne aj bez platenia pristupu, ale budiz. Podla mna by bolo uplne v poriadku, ak by boli spoplatnene casti, ktore vytvorili majitelia / spravcovia porada.sk, ale preco su nedostupne nazory v prispevkoch a odpovediach, to si myslim ze je nespravne. Ale beriem stav veci tak, ako je, ak suhlasite aj ostatni, nebudem sa hadat :)
sylva
08.03.07,14:33
Prepáč,ale to už je totálna blbosť.Ako by si hľadal v téme? Napr. príspevok č. 12 v téme si prečítam-je od registrovaného člena, ale už príspevok(naň naväzujúci, ktorý vyvolá aj ďalšiu reakciu,t.j. ďalšiu odpoveď ) č.13 si nemôžem prečítať, lebo je napr.od p. Mihála a pokračujem v čítaní príspevkom č. 14, pričom netuším, čo bolo pred tým ???? Stratil by si kontinuitu,logiku a celé by to vlastne nemalo zmysel.To Ti naozaj stojí za toľké mudrovanie tých pár korún? Stále Ti nedochádza, v čom Ti DRAK aj PORADA pomáhajú?Ja ich pomoc nesmierne oceňujem,pretože vo firme som na personalistiku a mzdy sama a viem,čo to je,nemať sa s kým PORADIŤ a PODRAKOVAŤ!!...Ak by som Ti mohla udeliť velikánsky NESÚHLAS (ozaj,prečo je len súhlas?),hneď to urobím.
eoneon
08.03.07,14:51
no ja osobne sa nezivim uctovnictvom a sem chodim len obcas, viacmenej ked sa nudim alebo ked ma napadne nejaka vec, ako by sa dalo usetrit pri podnikani. Co sa tyka nesuhlasu, kludne mi ho udel :)
Cele to je o tom, ze proste amateri v oblasti uctovnictva ako ja :), ktori neplanuju platit za uctovnicke informacie, ktore nevyuziju, lebo si precitaju tak 2 prispevky za mesiac, nemaju zadavat otazky na drakovi, ale na porade, ktore je zadarmo, a o tom som prave nevedel. Takze sa tu majte a zase vas niekedy navstivim, a pozor, 31.3. sa blizi, kazdy je teraz nervozny :)
fialka m
08.03.07,14:58
pretože vo firme som na personalistiku a mzdy sama a viem,čo to je,nemať sa s kým PORADIŤ a PODRAKOVAŤ!!...Ak by som Ti mohla udeliť velikánsky NESÚHLAS (ozaj,prečo je len súhlas?),hneď to urobím.

SUHLASIM s tymto prispevkom, ja som tiez na mzdy a personalistiku sama a bez porady, neviem, neviem, co by som robila. Su tu super ludia, ktori su ochotni pomahat inym a to je fajn. Ked mam nejaky problem, napisem sem a hned mam aj odpoved. A ked ma zasa problem niekto iny a viem mu poradit aj ja, tak nevaham a napisem aj ja prispevok. O tom to ma byt!!!!!
Majkas
08.03.07,15:33
Vrelo suuuhlasiiim, tiez som sama a tak ste pre mňa na porade takí kolegovia, na ktorých je spoľah a nesmierne si vážim kvalifikované rady a v dnešnom svete je vysoko cenné, že zadarmo - ja som bola až skoro rada, že možem aspoň trošku zaplatiť.