jela
19.01.05,14:35
Pekný deň všetkým,

ja viem, že tu bolo o dani z motorového vozidla, už vela popisaneho, ale stale som v rozpakoch :

informovala som sa u nasej uctovnicky, ktora ma slusne skusenosti s danovou problematikou a ta ma informovala, ze ak :

SZCO, ktorý nema osob. automobil vo firme, ale ho len pouziva (náhrada 6,20 + benzín podla spotreby a km) - t.j. odvezie sa na nom za klientom, nemusi platit tuto dan, lebo auto ako take nepouziva na prepravu, t.j. nefakturuje nikomu ziadne prepravne sluzby.

Takze teraz neviem ci platit, alebo neplatit.

Asi sa budem musiet ist opytat priamo na DU, kam patrime !

Dik ak viete nieco viac , cakam na odpoved
Jela
bepo
19.01.05,14:20
To ak by prestali platiť všetci ktorí nefakturujú prepravné služby to by daň z mot vozidiel mohli rovno zrušiť-pre pár ľudí by sa to neoplatilo.Platí-vozidlo používané pri podnikaní alebo v súvislosti s ním-podnikaním.Takže ak auto nepoužíva v súvislosti s podnikaním,neplatí daň z mot vozidla ale ani nefakturuje 6,20Sk/km
Beata
19.01.05,14:20
Cestnú daň neplatia len daňovníci, ktorí vykonávajú prepravu. Zákon 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnych poplatkoch, v § 84 hovorí jasne, že predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo, ktoré sa používa na podnikanie, alebo v súvislosti s podnikaním (ak sa odvezieš za klientom, klient súvisí s podnikaním, aj tá jazda súvisí s podnikaním). Takže, ak si chceš uplatňovať výdavky spojené s používaním tohto motorového vozidla, budeš musieť do 31.01.2005 odovzdať daňové priznanie a daň zaplatiť. Ak si si aj v minulosti uplatňovala výdavky v účtovníctve, budeš musieť podať DP aj za predošlé obdobia a doplatiť daň... samozrejme aj prísl. penále.