kacena26
08.03.07,13:47
ahojte...
robím uctovnícku v jednej spoločnosti. môj zmáni , ktorý podniká ma požiadal či by som mu nerobila uctovníctvo je platitelom stvť ročnej DPH.
no a ja sa chcem informovať ako na to? čo vsetko k tomu potrebujem?
musim si spravit živnosť? musim mať vlastný účtový soft? ako to vlastne chodí so uctov.softami? musim ho mať ako uctovnícka ja alebo podnikateľ? a ked budem mať viac klientov tak stačí keď budem mať len jeden soft a jednotlivých podnikatelov budem mať pod číslami??
poradte, kto ma s tým skúsenosti ako začať.
Monika Kováčová
08.03.07,15:32
Nech sa páči, hor sa do práce:
Technicky: Potrebuješ ŽL, PC, softvér (tzv. multiverzia, pre spracovávanie viacerých firiem) na svoje IČO, pečiatku, papier, pero, korektor.

Prakticky:
1. Miestnosť na šanóny
2. 1 Skriňu na zákony, zbierku súvzťažností, poznámky zo školení
3. 1 Skriňu na tlačivá
4. 1 Stoličku a stôl
5. Pripojenie na poradu (ušetríš miesto v skrini na zákony)

Bezpodmienečne prakticky aj teoreticky musíš:
- ovládať Zákon o dani z príjmu
- Zákon o dani z pridanej hodnoty
-Zákon o správe daní a poplatkov
- Colný zákon (aspoň na 40%)
- Zákonník práce
- Obchodný zákonník
-Zákon o sociálnom poistení
- Zákon o zdravotnom poistení
- Živnostenský zákon
- Vyhlášku o používaní ERP
.......

Česť práci.

P.S. a na stôl nezabudni kalendár s termínmi. Je to veľmi dôležité.
kacena26
09.03.07,05:39
takže soft musi byť. ďakujem za prakticko teoreticku odpoveď.
Braňo
09.03.07,05:42
ešte zošívačka a dierovačka :---
Milan Benka
09.03.07,05:55
a ten oný ..... odsponkovač, koník, dráčik, rozdrbávatko .... je mnoho výrazov .....
ibiza
09.03.07,06:13
takže soft musi byť. ďakujem za prakticko teoreticku odpoveď.

Pokiaľ sa jedná o úplne drobného podnikateľa, kt. do roka vystaví 12 faktúr a vedie JÚ, myslím, že ti soft ani netreba. Zvládneš to úplne aj v exceli. Tuto na porade je plno pomôcok. Ale to len na začiatok. Samozrejme, že soft ti poskytne komplexné službičky. :)
Skalka
09.03.07,06:29
A ak je to nejaký drobný držgroš šuflikant, ktorý si myslí, že keď si kamarátka budeš mu to robiť zadarmo, tak aj na dohodu, ručne do peňažného denníka. Naskôr sa ho spýtaj, či je ochotný ti platiť za to bežnú sumu a až potom investuj pokiaľ ďalších nemáš. A ak chceš mať aj ďalších, tak najskôr investuj do zákonov a do štúdia. Lebo ako živnostník za škody spôsobené výkonom povolania ručíš v plnej výške.
j.s
09.03.07,08:12
A ak je to nejaký drobný držgroš šuflikant, ktorý si myslí, že keď si kamarátka budeš mu to robiť zadarmo, tak aj na dohodu, ručne do peňažného denníka. Naskôr sa ho spýtaj, či je ochotný ti platiť za to bežnú sumu a až potom investuj pokiaľ ďalších nemáš. A ak chceš mať aj ďalších, tak najskôr investuj do zákonov a do štúdia. Lebo ako živnostník za škody spôsobené výkonom povolania ručíš v plnej výške.

Je mudre sa preto dat poistit