Anairda
19.01.05,14:50
Asi mám problém. V júni sme 3-krát faktúrovali služby do ČR s miestom plnenia v ĆR bez dane, čo je v poriadku, ale ja som si myslela, že to nie je oslobodené od dane, ale že to "nepodlieha dani" a teda som s koeficientom vôbec nerátala.
Teraz tu na porade čítam, že by som mala. Dá sa to teraz nejako zúčtovať?
bodliak
19.01.05,14:16
Nuz, obcas sa v tych formulaciach stracam, ale:

Ak sa miestom dodania sluzby urci CZ ( podla §15), tak
to nie je predmetom dane podla §2.

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.


Takze to podla mna neznamena, ze je to oslobodene,
ale ze to nie je predmetom dane. Ma niekto iny nazor ?
Anairda
19.01.05,14:31
Tiež na to pozerám ako "puk" a vychádza mi z toho, že oslobodený je len vývoz služieb do tretích krajín. Asi to nechám tak a nebudem nič prepočítavať. Čo na to ostatní??
emily
19.01.05,14:52
presne tak, nie je to oslobodené, ale nie je to predmetom dane
marianna
20.01.05,07:53
Tiež na to pozerám ako "puk" a vychádza mi z toho, že oslobodený je len vývoz služieb do tretích krajín. Asi to nechám tak a nebudem nič prepočítavať. Čo na to ostatní??Aďka, robíš to dobre, služby do EÚ nie sú predmetom dane. Ak nefakturuješ služby oslobodené podľa §28 až 41, tak nepoužívaš koeficient, tak ani tie služby neprepočítavaš. Ale ja si myslím, že ani služby do tretích krajín, nie sú predmetom dane a do DP sa neuvádzajú, alebo sa mýlim?