babos
08.03.07,14:14
Prosim vas, neviem si rady, do ktoreho policka na DP typu B mam uviest prijem od zamestnavatela z CR? Do policka 79 alebo 82? Dakujem!
natkov
08.03.07,13:29
Prečo vyplňuješ typ B, podrobne? Napíš či ide o príjem zo závislej činnosti..
DanielaSL
08.03.07,13:30
Najprv do riadku 33 a potom do 82.
babos
09.03.07,16:09
Prečo vyplňuješ typ B, podrobne? Napíš či ide o príjem zo závislej činnosti..
Typ B vyplnujem preto, lebo som mal trvale zamestnanie v SR, v CR a okrem toho mam zivnost.
babos
09.03.07,16:12
Najprv do riadku 33 a potom do 82.
Dakujem. Do riadku 33 mam napisat uhrn prijmov od slovenskeho zamestnavatela + uhrn prijmov od ceskeho zamestnavatela? U slovenskeho som robil celych 12 mesiacov, u ceskeho 1 mesiac.
džino
09.03.07,16:14
Prosim vas, neviem si rady, do ktoreho policka na DP typu B mam uviest prijem od zamestnavatela z CR? Do policka 79 alebo 82? Dakujem!
čítaj prílohu
Johanka
09.03.07,16:23
Dakujem. Do riadku 33 mam napisat uhrn prijmov od slovenskeho zamestnavatela + uhrn prijmov od ceskeho zamestnavatela? U slovenskeho som robil celych 12 mesiacov, u ceskeho 1 mesiac.
Ak máš pred sebou tlačivo DP, prečítaj si odkaz číslo 7 :) , pod tabuľkou , ktorú vypĺňaš.
Presne tam nájdeš, čo sa do riadku 33 uvádza - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov.
susana28
15.03.07,09:13
Ahojte poraďáci!

Môj priateľ mal za obdobie:
1-3/06 príjmy z pracovného pomeru na Slovensku,
4-6/06 príjmy z pracovného pomeru v Českej republike,
8-12/06 príjmy z pracovného pomeru v Slovinsku.

Ako mám postupovať pri vypĺňaní DP typu A?

Je mi jasné, že do úhrnu príjmov zahrniem príjmy z SR, ČR a Slovinska.
Do riadku zaplatené poistné uvediem iba poistné zaplatené v SR alebo aj poistné platené v ČR a Slovinsku?

Na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR pri príjmoch z ČR uplatním metódu zápočtu dane. Ale ako mám postupovať pri príjmoch z Slovinska, tam mám použiť metódu vyňatia príjmov?

Ďakujem
Klimak,s.r.o.
15.03.07,11:16
Neskoro som sa zapojila. Dal Ti už niekto odpoveď? .Tiež si neviem rady.
Tak isto príjem v SR a ČR.
Poraďte.
Nell
DanielaSL
15.03.07,11:41
Ahojte poraďáci!

Môj priateľ mal za obdobie:
1-3/06 príjmy z pracovného pomeru na Slovensku,
4-6/06 príjmy z pracovného pomeru v Českej republike,
8-12/06 príjmy z pracovného pomeru v Slovinsku.

Ako mám postupovať pri vypĺňaní DP typu A?

Je mi jasné, že do úhrnu príjmov zahrniem príjmy z SR, ČR a Slovinska.
Do riadku zaplatené poistné uvediem iba poistné zaplatené v SR alebo aj poistné platené v ČR a Slovinsku?
Aj poistné zo Slovinska a Čiech.

Na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR pri príjmoch z ČR uplatním metódu zápočtu dane. Ale ako mám postupovať pri príjmoch z Slovinska, tam mám použiť metódu vyňatia príjmov?
Príjem z Čiech - kolonka zápočet dane, príjem zo Slovinska - kolonka zápočet dane.

Ďakujem

Odpoveď hrubým.
susana28
15.03.07,13:46
Odpoveď hrubým.

Ale pozerala som na www.drsr.sk zoznam krajín s ktorými má Slovensko uzatvorené zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a je tam aj Slovinsko a uvádza sa tam metóda započtu takisto ako aj pri príjmoch z ČR.

Takže pri vyplňaní daň.priz. uvediem na riadok 49 úhrn základov dane? Teda príjem - poistné uvedené na potvrdení z ČR a zo Slovinska prerátané na Sk?
A na riadku 50 uvediem daň zaplatenú v zahraničí taktiež prerátanú na Sk?
DanielaSL
16.03.07,07:31
Ale pozerala som na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) zoznam krajín s ktorými má Slovensko uzatvorené zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a je tam aj Slovinsko a uvádza sa tam metóda započtu takisto ako aj pri príjmoch z ČR.

Takže pri vyplňaní daň.priz. uvediem na riadok 49 úhrn základov dane? Teda príjem - poistné uvedené na potvrdení z ČR a zo Slovinska prerátané na Sk?
A na riadku 50 uvediem daň zaplatenú v zahraničí taktiež prerátanú na Sk?
Opravila som sa v príspevku, neviem ako som pozerala, asi zle. Skutočne má Slovinsko zápočet.
V príspevku 6 v prílohe máš napísaný postup.