nejika
08.03.07,16:24
Pekný deň, chcela by som sa spýtať či je povinnosť mať registračnú pokladňu ak vrámci živnosti predávam víno a vystavujem za predaj každému Fa a v prípade že zaplatí hotovosť dám mu PPD???? Ostatná činnosť je iba sprostredkovateľská a tam mi registračku netreba.
Ďakujem;)
j.s
08.03.07,18:22
Ak by ti prišiel na kontroľu DÚ, asi by si mal problém. Ale ano, trzba v hotovosti sa da riesit aj cez FA, datum povinnosti fakturovat by mal byt o den skor ako datum splatnosti. Uz som tu niekde nieco na tuto temu cital. Skus pohladat v starsich prispevkoch
evina
08.03.07,18:25
Ak by ti prišiel na kontroľu DÚ, asi by si mal problém. Ale ano, trzba v hotovosti sa da riesit aj cez FA, datum povinnosti fakturovat by mal byt o den skor ako datum splatnosti. Uz som tu niekde nieco na tuto temu cital. Skus pohladat v starsich prispevkoch

NIE NIE NIE

V prípade vystavenia faktúry a PPD môžu byť /a aj to je tak pravda/ rovnaké dátumy, ide o úhradu pohľadávky...
...keby sa ešte niekto pýtal...


http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html?pp=10&highlight=fakt%FAry+hotovos%BB
Melnick
08.03.07,18:26
Pekný deň, chcela by som sa spýtať či je povinnosť mať registračnú pokladňu ak vrámci živnosti predávam víno a vystavujem za predaj každému Fa a v prípade že zaplatí hotovosť dám mu PPD???? Ostatná činnosť je iba sprostredkovateľská a tam mi registračku netreba.
Ďakujem;)
Ty to víno predávaš ako veľkosklad,alebo ho predávaš aj na litre FO nepodnikateľom? Ak áno si povinná tento predaj uskutočniť cez ERP.
A nebodaj ešte niekomu aj uleješ do 2decáka ,tak je to predaj na čierno,ako vyšitý.:)
Zita5
08.03.07,18:26
Ak by ti prišiel na kontroľu DÚ, asi by si mal problém. Ale ano, trzba v hotovosti sa da riesit aj cez FA, datum povinnosti fakturovat by mal byt o den skor ako datum splatnosti. Uz som tu niekde nieco na tuto temu cital. Skus pohladat v starsich prispevkoch


Na predaj vína, ak majú takú činnosť v predmete činnosti ŽL, je potrebný predaj cez RP .

Môžu aj na FA avšak príjmový pokladničný doklad sa môže stotožňovať s dátumom vystavenia faktúry ,uža sa to tu veľa krát písalo , veľa vysvetlenia k tomuto podala evina . Je to úhrada pohľadávky , nie je potrebné posúvať žiadny dátum.

Prikladám link
http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html