Martin Mocko
08.03.07,16:36
Ahojte
Kupil som OMV na leasing v 04/2006. Moja leasingova zmluva ma iba 35 splatok (kedze 1 splatka mi bola odpustena - bolo to v ramci akcie), i ked leasingova zmluva je uzatvorna na 36 mesiacov. (v prvej splatke som platil iba akontaciu). Mam postupovat tak, ze prva splatka ma hodnotu nula a brat do uvahy 36 mesiacov odpisovania predmetu leasignu?

Co so 100 korunovym poplatkom (poplatok za preradenie do vlastnictva) Podla zakona by som ho mal uctovat do rezie pri ukoceni leasigu. Ale na zmluve je zapocitany do predmetu leasingu - do celkovej sumy leasingu.

Dik
evina
08.03.07,15:53
Ahojte
Kupil som OMV na leasing v 04/2006. Moja leasingova zmluva ma iba 35 splatok (kedze 1 splatka mi bola odpustena - bolo to v ramci akcie), i ked leasingova zmluva je uzatvorna na 36 mesiacov. (v prvej splatke som platil iba akontaciu). Mam postupovat tak, ze prva splatka ma hodnotu nula a brat do uvahy 36 mesiacov odpisovania predmetu leasignu? Áno

Co so 100 korunovym poplatkom (poplatok za preradenie do vlastnictva) Podla zakona by som ho mal uctovat do rezie pri ukoceni leasigu. Ale na zmluve je zapocitany do predmetu leasingu - do celkovej sumy leasingu. Podľa zákona ho účtuješ v rámci istiny do odpisov , teda odpisuješ v istine nie naraz po ukončení leassingu.

Dik

Odpoveď červeným:)