Gabika10
08.03.07,17:06
Dobry den,

prosim Vas, idem urobit v Alfe 1x zahranicnu fa (CZ) a neviem si rady,ako vystavim zahranicnu fa, kde sa vlastne pise kurz a vystavuje sa normalne v slede ako ostatne fa?

Dufam, ze mi niekto poradi
dakujem
Gabika:cool: :eek: :---
orazel
08.03.07,16:14
Ja som to teraz vyskúšal a mena sa mi dala zmeniť len v editovateľných, čo si vyberieš pri voľbe tlače faktúry.... ale možno je aj iný spôsob, ešte popozerám...
orazel
08.03.07,16:16
... nemusia byť editovateľné.... ted vystavíš faktúru, tak dole je menaCelkom SKK to sa dá cez F7 zmeniť na hocijakú menu.... aké jednoduché však? A Hneď mi tam aj rozpísalo kurz, teraz som si to vyskúšal ... :-)))
andreaS
08.03.07,16:20
Pri nahadzovani zahr.fa v ALFE postupujes ako pri nahadzovani "normalnej" fa. Doporucujem pouzivat pri presune medzi jednotlivymi polickami TABULATOR, program takto pekne nasmeruje uzivatela do policka, kt. treba vyplnit.

Takze vyplnis partnera, predmet fakturacie a nasledne ta kurzor navedie na policko kde svieti FAKTURA, tak tu si roztvoris a vyberies FAKTURA EU ci uz TOVAR alebo SLUZBA a pokracujes, doplnis cislo faktury, interne cislo, datumy, menu v akej je fa vystavena, a potom doplnis kurzy. Ked budes nastavena na poli KURZ pre ev. DPH, program zvyrazni datum vystavenia fa - aby ulahcil vyber kurzu, to iste urobi pri zadavani kurzu pohladavky - vtedy zvyrazni datum doslo dna. Po zadani kurzov treba stlacit !SKK. Prepocita to fakturu na SKK.

Potvrdis OK.

Faktúra sa takto zapise do evidencie DPH aj na vstup aj vystup. Teda ak ste platcami dph.
Gabika10
08.03.07,16:29
Dakujem Vam velmi pekne, uz ju mam aj vytvorenu.

Je naozaj pekne, ked si ludia pomahaju.

Ste SUPER!!!
Dakujeeeeem
Gabika