rasťa
08.03.07,17:54
Ahojte poraďáci, prosím Vás, stretli Ste sa už v praxi s tým, že Vám správca dane neuznal kúpno-predajnú zmluvu ako daňovo uznateľný doklad o nákupe drobného DHM? Za príspevky ďakujem.
renča1
08.03.07,17:11
A prečo neuznal? Neuznal ho možno z iných dôvodov do VOZD a nie na základe kúpno-predajnej zmluvy.
Zita5
08.03.07,17:17
Už som sa stretla aj s tým , že správca dane neuznal celú faktúru ako VOZD. Takže iste mali na to dôvod a ak ste presvedčená o neoprávnenom vylúčení z VOZD tak sa máte možnosť odvolať a dokázať , že vylúčenie resp. neuznanie výdavkov na základe zmluvy je neoprávnené ....

Ťažko to posúdiť .
ekopo
08.03.07,17:21
Skús popísať bližšie. Možno budeme múdrejší.
rasťa
08.03.07,17:22
Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...;)
ekopo
08.03.07,17:26
Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...;)
To vraj mi tam vôbec nesedí. Chcem vidieť daňového úradníka, ktorý mi vyhodí z nákladov napr. vrtačku, stôl....keď ho mám riadne uvedený na inventúre, ktorú mu samozrejme predložím, a dokonca by som vedel aj fyzicky ukázať.
rasťa
08.03.07,17:39
Ďakujem Vám všetkým za reakcie... :o))
betka
08.03.07,18:57
Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...;)

Nedajte sa, ak je VOZD oprávnený, bojujte. Prečo by mali naháňať náklady? Naozaj nevieme, čo kúpno-pred. zmluva zahřňa..... popíšte, vyjadríme sa. Ak toto niečo čo je v zmluve slúži na podnikanie, nemajú nárok to vyraziť..... Alebo azda nič nemôžu nájst?
Mne sa stalo, že nemohli nič nájsť, snorili, snorili a nič, potom bolo takí najedovaní, že robili zbytočne DK .....
rasťa
08.03.07,19:50
...jedná sa o kúpu elektrickej vŕtačky,ktorú každodenne používa v podnikaní,
preukázateľne ju vlastní a kúpil ju prostredníctvom kúpno-predajky z prozaického dôvodu - bola o tretinu lacnejšia...ešte raz Vám všetkým ďakujem
za vyjadrenia k príspevku.
ekopo
08.03.07,19:56
...jedná sa o kúpu elektrickej vŕtačky,ktorú každodenne používa v podnikaní,
preukázateľne ju vlastní a kúpil ju prostredníctvom kúpno-predajky z prozaického dôvodu - bola o tretinu lacnejšia...ešte raz Vám všetkým ďakujem
za vyjadrenia k príspevku.
To som ale jasnovidec.
betka
09.03.07,06:46
Ak by bol pán účtovík, a mali elektr. vrtačku vo VOZD, obhajila by som si ju tak, že ju potrebujem, aby som si vyvrtala diery v mojej kancelárii, kde si potrebujem zavesiť moje smernice, zákony, potrebujem nástenku na odkazy.... sú to blbosti, ale nech mi konrolori dokážu, že ju nepoužívam v súvislosti s podnikaním, a keď je 1/3 cena .......