azalka
08.03.07,19:07
Môžem sa dobrovoľne poistiť v sociálnej poisťovni viackrát?
(Asi tušíte prečo o tom uvažujem...:));)
Jana Motyčková
08.03.07,18:22
(Asi tušíte prečo o tom uvažujem...:));)
Netuším ani prečo o tom uvažuješ, ani či sa to dá a aký by to malo význam.
azalka
08.03.07,18:35
Netuším ani prečo o tom uvažuješ, ani či sa to dá a aký by to malo význam.

Som už dobrovoľne poistená-nemocenské poistenie (VZ 25911,-) a vo svojej firme som aj zamestnaná( 10-15000,- - kvôli ost.odvodom). A prečo? No pretože plánujem ísť na materskú budúci rok a ešte by som si výšku materskej rada trošku vylepšila a v tom súčasnom dobr.poistení nemôžem mať vyšší vym.základ ako je maximum, či áno? A vylepšiť si to iným zamestnaním to nehrozí.
Jana Motyčková
08.03.07,18:55
Z dobrovoľného poistenia vyššiu materskú nedostaneš. Navyše, keď si zamestnaná, tak tvoj VZ na NP nemôže byť 25911, ale iba 25911- VZ zo zamestnania. Podobne aj keby sa dalo 2x dobrovoľne poistiť, VZ v súčte zo všekých poistení nemôže prekročiť 25911, takže je to nezmysel.
Ak si aj viac zaplatila, SP ti rozdiel vráti (najneskôr keď budeš ziadať o materské). Momentálne ani nemá význam platiť také vysoké poistné. Doporučujem znížiť VZ z DNP na 7600. Pred koncom roka DNP zrušiť a po pár dňoch sa prihlásiť na DNP z maxima, ktoré bude vtedy platiť. Zároveň v čase, kedy budeš platiť z maxima, mať neplatené voľno v zamestnaní (aby sa ti ten VZ neznížil o VZ zo zamestnania).

.... ak sa nezmení zákon.
ajobs
08.03.07,21:55
Naozaj maximalizovať materské sa dá IBA 1 dobrovoľným nemocenským poistením, ale niekoľkými pracovnými pomermi s vhodne skombinovanými rozhodujúcimi obdobiami. Už pri takých 3-4 pracovných pomeroch to môže byť celkom slušná čiastka.:rolleyes: ;) ;)
mariannak
08.03.07,22:14
Z dobrovoľného poistenia vyššiu materskú nedostaneš. Navyše, keď si zamestnaná, tak tvoj VZ na NP nemôže byť 25911, ale iba 25911- VZ zo zamestnania. Podobne aj keby sa dalo 2x dobrovoľne poistiť, VZ v súčte zo všekých poistení nemôže prekročiť 25911, takže je to nezmysel.
Ak si aj viac zaplatila, SP ti rozdiel vráti (najneskôr keď budeš ziadať o materské). Momentálne ani nemá význam platiť také vysoké poistné. Doporučujem znížiť VZ z DNP na 7600. Pred koncom roka DNP zrušiť a po pár dňoch sa prihlásiť na DNP z maxima, ktoré bude vtedy platiť. Zároveň v čase, kedy budeš platiť z maxima, mať neplatené voľno v zamestnaní (aby sa ti ten VZ neznížil o VZ zo zamestnania).

.... ak sa nezmení zákon.

nebola zmena od 01.08.2006 a materská sa už nepočíta od posledného prerušenia ale VZ je príjem z predchádzajúceho roka?
Jozef Mihál
08.03.07,22:18
DNP zrušiť...píše Janka.
azalka
14.03.07,15:42
Z dobrovoľného poistenia vyššiu materskú nedostaneš. Navyše, keď si zamestnaná, tak tvoj VZ na NP nemôže byť 25911, ale iba 25911- VZ zo zamestnania. Podobne aj keby sa dalo 2x dobrovoľne poistiť, VZ v súčte zo všekých poistení nemôže prekročiť 25911, takže je to nezmysel.
Ak si aj viac zaplatila, SP ti rozdiel vráti (najneskôr keď budeš ziadať o materské). Momentálne ani nemá význam platiť také vysoké poistné. Doporučujem znížiť VZ z DNP na 7600. Pred koncom roka DNP zrušiť a po pár dňoch sa prihlásiť na DNP z maxima, ktoré bude vtedy platiť. Zároveň v čase, kedy budeš platiť z maxima, mať neplatené voľno v zamestnaní (aby sa ti ten VZ neznížil o VZ zo zamestnania).

.... ak sa nezmení zákon.

To si ma nepotešila, takže v podstate teraz si platím zbytočne DNP, nič si s ním nepomôžem len ak urobím odhlásenie/prihlásenie na konci roka?
Ešte otázočka - píšeš, že si mám znížiť DNP na 7600,-Sk, prečo práve na tú sumu?
jamis
14.03.07,16:22
T
Ešte otázočka - píšeš, že si mám znížiť DNP na 7600,-Sk, prečo práve na tú sumu?
TO je minimálny VZ DNP osoby.