aduliak
09.03.07,07:10
Ahojte,
pred dvomi rokmi sme boli na nadhernej dovolenke s Cedokom na Rhodose...uzasne!!!Greci a ich pohostinnost nam ucarili natolko,ze tento rok by sme chceli vyskusat dalsi grecky ostrov, chceli by sme na Zakynthos, Kretu alebo Thassos.Ma niekto skusenosti, ze by ich vedel porovnat?akekolvek odporucania mi velmi pomozu!dakujem!
SilviaS
09.03.07,06:13
Aduliak a prečo chceš ísť zasa do grécka nechceš vyskúšať Taliansko????
Môžem ti odporúčať fajn cestovku ja s nimi chodím už 5.rokov a vždy bolo super!!!

ODORÚČAM TALIANSKO!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :)
aduliak
09.03.07,07:47
Nooo.........Taliansko je nadherne, mas pravdu, len to som uz skoro cele presla, ocaril ma juh Talianska, Sicilia,....aj Capri je nadherne, aj Palmova Riviera (aj zo stanu bola nadherna:)), na severe Talianska je na mna moc turistov....
teraz sa pustame na spoznavanie dalsej krajiny.....:))
sunborn
09.03.07,08:09
Mna osobne ocarila Kreta natolko, ze uz niekolko rokov volime prave tuto destinaciu. Nieco sa o Krete posipalo v topicu http://www.porada.sk/t43382-kreta.html
aduliak
09.03.07,08:11
Idem tam hned mrknut....
Jozef Mihál
09.03.07,08:24
Bol som na všetkých troch menovaných ostrovoch. Môj rebríček - so snahou byť objektívny a hodnotiť len a len ostrovy ako také, nie naše ubytovanie a služby, let tam a pod.:

1. Zakynthos
2. Kréta
3. Thassos

Rozdiely sú však minimálne, doporučiť možno všetky tri.
VERONIKA6
09.03.07,08:33
Tiež idem na Thassos 28.5. do 12.6. Som zvedavá aké tam bude počasie. Zatiaľ, čo som bola v predsezóne v Grécku, vždy mi počasie prialo.
Jozef Mihál
09.03.07,08:49
Ja idem tohto roku zrejme na Chalkidiki (oblasť Toroni).
aduliak
09.03.07,09:12
a s ktorou cestovkou odporucate sa vydat do Grecka?:)Zakynthos sa paci (aspon z obrazkov:))aj mne najviac....
Jozef Mihál
09.03.07,10:50
Najlepšie samostatne, na vlastnú päsť. Ja som bol na Zakythose s CK Aeolus, so službami CK som bol veľmi spokojný.
aduliak
09.03.07,11:17
ako poznam svojho manzela,radsej to necham na cestovke.....podla neho na vlastnu past ano, ale nanajvys do Chorvatska....:))))Na Aeolus som pocula zatial len chvaly......v ktorej oblasti ste boli?
Jozef Mihál
09.03.07,11:26
Pri hlavnom meste, Tsilivi.
andreav37
09.03.07,11:39
Ja som bola na všetkých 3 ostrovoch,čo spomínaš, taktiež na Rhodose.Každopádne,ako tu už niekto vyššie písal, pozri sa najskôr na recenzie hotelov. Asi najkrajší bol Zakhyntos.Boli sme tam v Laganase. Krásne more, piesková pláž,príroda.Treba dávať ale dobrý pozor na ubytovanie,lebo je tam 1 ulica hrozne hlučná,kde je viac diskoték,ako v celej Bratislave.Na tomto ostrove je 90% turistov z Anglicka,ktorý sa správajú,ako keby im patril celý svet a prídu sa tam opíjať.Thasoss je kľudnejší,ale pláž je kamenistá a taktiež aj vstup do mora .Nevýhoda-boli tam morskí ježkovia.My sme boli v Limenarii.
GabiZ
09.03.07,11:40
Ja idem tohto roku zrejme na Chalkidiki (oblasť Toroni).


Ja idem koncom mája na Chalkidiki (oblasť Sarti). Je to na druhej strane od Toroni. V Grécku som ešte nikdy nebola, som zvedavá aké to bude, ideme s cestovkou Aeolus, preferencie boli dobré, tak potom budem informovať.:---
aduliak
09.03.07,12:06
tak dufam,ze ked sa tu po lete stretneme, tak si vsetci budeme pochvalovat a vsetkym nam to vyjde:)
Jozef Mihál
09.03.07,12:10
Vyjde to určite, Grécko je super.
Jozef Mihál
09.03.07,12:12
Jedna nevýhoda ale je - málo internetu tam majú.
DanielaSL
09.03.07,12:13
Ja som rozmýšľala o Kose a Rodose, ale našla som dosť zlé recenzie, nakoniec zvíťazila Kréta s Koalou.
DanielaSL
09.03.07,12:14
Jedna nevýhoda ale je - málo internetu tam majú.

No hádam to bez neho vydržíme...:) ;)
aduliak
09.03.07,12:46
Ja som rozmýšľala o Kose a Rodose, ale našla som dosť zlé recenzie, nakoniec zvíťazila Kréta s Koalou.

Rhodos je krasny ostrov, nadherne more a super ludia.....jedinu malicku chybicku ma, malo zelene...ale za to mas istotu, ze tam nikdy neprsi (podla domacich:)) a cele leto je tam teplucko.....
aduliak
09.03.07,12:47
Vyjde to určite, Grécko je super.

suhlas 100%:)
Jozef Mihál
09.03.07,12:51
Mesiac bez internetu?
TOKY
09.03.07,15:19
Mňa čaká tiež Kreta koncom augusta s CK SENECA. Dúfam, že to bude super.:)
bábika
09.03.07,17:44
JA odporúčam Zakynthos, je tam nádherne je to menší ostrov, ktorý sa dá prejsť celý, krásne pláže cez pieskovú, sírnu a kamenisté, aj Kréta je pekná no namôj vkus príliš veľká je to veterný ostrov, u Kréty treba voliť južnú časť na severnej sa zdržiavajú mraky kvôli mrakom, na Thasose som nebola,nedajte sa ovplyvniť že zase Grécko je krásne a oplatí sa ho vidieť. Podám Vám aj podrobnejšie info aj o Kréte aj o Zakynthose ak máte záujem. S pozdravom Bábika
Jozef Mihál
09.03.07,18:55
A určite si na Zakynthose aspoň na jeden deň požičajte auto. Bolo by škoda neurobiť si výlet na severozápadnú stranu ostrova - vidieť na vlastné oči útesy s ikonickou stroskotanou pašeráckou loďou na nádhernej pláži, to stojí za tých 30 Euro, čo dáte za požičanie auta.
ludmilla
09.03.07,22:40
Ahoj, my sme minulý rok strávili na Zakynthose, konkrétne na opláži Laganas, hotel Anastasia Beach a bolo to super, vypožičali sme si auto na 2 dni a prejazdili sme celý ostrov, naozaj krásna dovolenka.
rickman
10.03.07,08:15
Ahoj, my sme minulý rok strávili na Zakynthose, konkrétne na opláži Laganas, hotel Anastasia Beach a bolo to super, vypožičali sme si auto na 2 dni a prejazdili sme celý ostrov, naozaj krásna dovolenka.

To su vlastne fotky?
sunborn
10.03.07,10:26
to babika.
Neviem na zaklade coho hovoris o Krete ako veternom ostrove. Kde si bola ubytovana a v akom obdobi roka? Ak tam je nejaky pohyb vzduchu je len dobre pretoze v juli a auguste tam teploty v tieni dosahuju kludne do 40 C takze bez pohybu vzduchu je to na slnku alebo v interieri bez klimatizacie na nevydrzanie.
A co sa tyka rozdielu medzi severom a juhom Krety kolko rekreacnych stredisk je na severe a kolko na juhu? Bol som na Krete niekolko krat a s mrakmi na severe nebol nikdy problem. Zazil som mraky na poloostrovom Gramvousa kedy sa najvyssie casti pohoria zahalili do oblacnosti ale ziadnym sposobom nezasiahli cely sever ostrova bol to len lokalny ukaz, ktory vobec nemal dosah na slnenie v nizinach pri pobrezi /ak clovek nebol akurat na vrchole pohoria/. Este som nezazil zrazky na Krete pocas hlavnej sezony, zem je tam uplne vyprahnuta. Ked vychadzas z letiska v Chanii je zem tak vyprahnuta ze clovek ma pocit ze pristal v nejakej krajine arabskeho poloostrova.
Ked si pozries mapu Krety zistis kde su pohoria a ne severe to urcite nie je http://www.west-crete.com/mapcrete_394kb.htm a ak si isla zo severu na juh urcite si zistila ze najvyssie prevysenia ste absolvovali v strede ostrova, ktory je hornaty.
TOKY
11.03.07,07:14
Mám na Vás jednu banálnu otázku, len sa mi prosím Vás nevysmejte: na Krétu treba pas, alebo stačí občiansky preukaz. V cestovke hovorili, že stačí OP.
DanielaSL
11.03.07,07:17
Aj mne to povedali...takže asi to bude pravda.
Manual
11.03.07,07:59
to babika.
Neviem na zaklade coho hovoris o Krete ako veternom ostrove. Kde si bola ubytovana a v akom obdobi roka? Ak tam je nejaky pohyb vzduchu je len dobre pretoze v juli a auguste tam teploty v tieni dosahuju kludne do 40 C takze bez pohybu vzduchu je to na slnku alebo v interieri bez klimatizacie na nevydrzanie.
A co sa tyka rozdielu medzi severom a juhom Krety kolko rekreacnych stredisk je na severe a kolko na juhu? Bol som na Krete niekolko krat a s mrakmi na severe nebol nikdy problem. Zazil som mraky na poloostrovom Gramvousa kedy sa najvyssie casti pohoria zahalili do oblacnosti ale ziadnym sposobom nezasiahli cely sever ostrova bol to len lokalny ukaz, ktory vobec nemal dosah na slnenie v nizinach pri pobrezi /ak clovek nebol akurat na vrchole pohoria/. Este som nezazil zrazky na Krete pocas hlavnej sezony, zem je tam uplne vyprahnuta. Ked vychadzas z letiska v Chanii je zem tak vyprahnuta ze clovek ma pocit ze pristal v nejakej krajine arabskeho poloostrova.
Ked si pozries mapu Krety zistis kde su pohoria a ne severe to urcite nie je http://www.west-crete.com/mapcrete_394kb.htm a ak si isla zo severu na juh urcite si zistila ze najvyssie prevysenia ste absolvovali v strede ostrova, ktory je hornaty.
Je to tak súhlasím. Ja som bol v okolí Reithimna, žiadny dážď a vetrík je osviežujúci, pretože v hlavnej sezone to tam naozaj páli ako píše sunborn.
A vietor, ktorý by vyvracal slnečníky som nezažil. Alebo čo si mám predstaviť keď sa povie že je tam veteno ?
camelfly
11.03.07,08:22
Ja idem koncom mája na Chalkidiki (oblasť Sarti). Je to na druhej strane od Toroni. V Grécku som ešte nikdy nebola, som zvedavá aké to bude, ideme s cestovkou Aeolus, preferencie boli dobré, tak potom budem informovať.:---

Gabika, tak tam sme boli, myslim v Sarti a je tam nadherne, budes urcite spokojna, plaz je tam nadherna a dokonca ked sme chodili na veceru do restiky tak nas obsluhovali nasi krajania :)
DanielaSL
11.03.07,12:36
No trochu sa zastanem bábiky .... My sme boli na Kréte - stredisko Agia Marina - pár rokov už je tomu..a keď sme pristáli na letisku, tak nás prekvapila zamračená obloha. Delegátka v autobuse nás utešila, že to je náhoda, ako mraky prídu , tak aj odídu....Hneď prvý deň sme išli k moru , fúkal vietor a boli také vlny, že tak skoro na ne nezabudnem.Jedna ma preliala, strhla mi z nosa okuliare, ešte som sa aj slanej vody napila....no bol to teda prvý deň zážitok...:o ešte že sa mi podarilo okuliare zachrániť. Boli sme začiatkom septembra, čiže nie nejako veľmi po sezóne a veru zažili sme aj dva dažďové večery a jedno upršané popoludnie. Preto som veľmi zvažovala, či si vybrať na miesto svojho oddychu tento ostrov znova, ale riskla som to. Ideme síce na opačnú stranu stredisko Hani Kokini, ale dúfam, že tento rok ma Kréta nesklame. kto ste tam boli, môžete niečo o tomto stredisku napísať.
TOKY
11.03.07,13:33
No trochu sa zastanem bábiky .... My sme boli na Kréte - stredisko Agia Marina - pár rokov už je tomu..a keď sme pristáli na letisku, tak nás prekvapila zamračená obloha. Delegátka v autobuse nás utešila, že to je náhoda, ako mraky prídu , tak aj odídu....Hneď prvý deň sme išli k moru , fúkal vietor a boli také vlny, že tak skoro na ne nezabudnem.Jedna ma preliala, strhla mi z nosa okuliare, ešte som sa aj slanej vody napila....no bol to teda prvý deň zážitok...:o ešte že sa mi podarilo okuliare zachrániť. Boli sme začiatkom septembra, čiže nie nejako veľmi po sezóne a veru zažili sme aj dva dažďové večery a jedno upršané popoludnie. Preto som veľmi zvažovala, či si vybrať na miesto svojho oddychu tento ostrov znova, ale riskla som to. Ideme síce na opačnú stranu stredisko Hani Kokini, ale dúfam, že tento rok ma Kréta nesklame. kto ste tam boli, môžete niečo o tomto stredisku napísať.
Aj ja idem do strediska Kokkini Hani koncom augusta. Bolo by zaujimave vediet, kolko clenov Porady navstivi Kretu cez leto. Ktovie ci sa tam nestretneme. Mali by sme vymysliet poznavacie znamenie. Napr. draka :D
DanielaSL
11.03.07,13:46
Jáj..tak asi sa nestretneme , ja idem koncom júna....škoda. Ale aspoň poreferujem ako bolo.
TOKY
11.03.07,13:50
Vopred dakujem, aspon budem vediet co ma caka a naco sa mam pripravit:)
DanielaSL
11.03.07,13:52
Do akého hotela a s akou cestovkou ideš?
TOKY
11.03.07,13:56
CK SENECA, hotel THEMIS BEACH.
DanielaSL
11.03.07,14:01
:) Tak presne tam idem aj ja, ale s Koalou....;)
TOKY
11.03.07,14:04
No to je super, fakt budem mat vsetky informacie z prvej ruky:D
Jozef Mihál
11.03.07,15:07
A čas na storno pobytu.
GabiZ
11.03.07,17:05
Gabika, tak tam sme boli, myslim v Sarti a je tam nadherne, budes urcite spokojna, plaz je tam nadherna a dokonca ked sme chodili na veceru do restiky tak nas obsluhovali nasi krajania :)

Tak to ma teší, ja dúfam, že naozaj to výde. Ďalšia dobrá referencia, vyzerá to dobre:--- a snáď nebudem ľutovať. Len mám obavy z počasia, neviem aké bude, keď ideme od 27. 5 do 10. 6., či tam ešte nebude chladné more.
camelfly
11.03.07,18:30
Tak to ma teší, ja dúfam, že naozaj to výde. Ďalšia dobrá referencia, vyzerá to dobre:--- a snáď nebudem ľutovať. Len mám obavy z počasia, neviem aké bude, keď ideme od 27. 5 do 10. 6., či tam ešte nebude chladné more.


vsak daj vediet ci sa ti pacilo , Grecko je samo o sebe krasne nech je zakutie akekolvek

prikladam par foto ale nie su kvalitou moc dobre, aj tu cervenu krasavicu sa nam podarilo najst :)
jess
11.03.07,18:52
A určite si na Zakynthose aspoň na jeden deň požičajte auto. Bolo by škoda neurobiť si výlet na severozápadnú stranu ostrova - vidieť na vlastné oči útesy s ikonickou stroskotanou pašeráckou loďou na nádhernej pláži, to stojí za tých 30 Euro, čo dáte za požičanie auta.

Ja som svetoznámu pláž absolvovala loďou. Bol to celodenný výlet okolo ostrova Zakynthos a stál za to !!!! Mám krásne zážitky. Hodinku sme pobudli priamo na tej pláži, kúpali sem sa ..... super

Tiež som bola na výlete za korytnačkou Caretta caretta. Taká malá lodička pre cca 8 ľudí v zátoke Laganas. Prešli sme pár desiatok metrov od pláže a videli sme ju na vlastné oči, plávala vedľa našej loďky - nádhera.

Tento ostrov je nádherný, je tam málo turistov, čo mne veľmi vyhovuje. Bola som v meste Argassi so Saturom pred cca 5 rokmi.
aduliak
12.03.07,05:50
no krasna diskusia, len co je pravda....cez vikend som sa sem nedostala a hned mam citania na 10 minut...:)ked vidim tie obrazky, juj,hned by som sa zbalila a sla.....:)
elenka
12.03.07,05:53
Abslovovala som Thasos, Zakynthos a Samos. Veľmi dobrá dovolenka - bola som s CK Aeolus - dobre, a v rôznych termínoch a teplo vždy, či v júni alebo v auguste či v septembri. Tento rok ideme na južnú Krétu - ako som doteraz čítala nikto tam nebol ? Je to oblasť Makris Yalos. Ideme už v júni, ak má niekto odtiaľ referencie, budem rada.
Pekný deň.
Ivetta
12.03.07,08:58
Bola som na všetkých troch ostrovoch.Ale sama neviem, ktorý z nich je krajší alebo lepší,pretože každý ostrov má svoje čaro.Moje individuálne poradie je Zakynthos, Kréta, Thasos- ale treba si uvážiť,čo chcete na dovolenke zažiť a vidieť. Kréta-jednoznačne kultúrne pamiatky,prírodne je veľmi rozmanitá,pretože je to veľký ostrov.Bola som tam na 2 týždne a nestihla som ju celú spoznať. Zakynthos je nádherný zelený ostrov,pekné kúpanie,pláže, príroda.Thasos -naturálne prostredie.Pri návšteve ktoréhokoľvek ostrova by som odporučila zapožičať si auto a spoznať krajinu ,je to iné,ako keď poznáte iba hotel, prípadne stredisko alebo spoznávanie cez fakultatívne výlety.Dobrý výber a peknú dovolenku.
ludmilla
12.03.07,20:18
Tie fotky su samozrejme vlastne a je ich este viac nadhernych.
ludmilla
12.03.07,20:20
To su vlastne fotky?
prepac, odpisujem este raz, ano tie fotky su vlastne.
monnica
13.03.07,11:00
Prelom august september máme zaplatený zájazd na Thasos do Skala Potamia. Bol tam už niekto ako je na tomto ostrove a čo pláže?
VERONIKA6
13.03.07,11:49
Gabika, tak tam sme boli, myslim v Sarti a je tam nadherne, budes urcite spokojna, plaz je tam nadherna a dokonca ked sme chodili na veceru do restiky tak nas obsluhovali nasi krajania :)
V Sarti som bola aj ja pred 2 rokmi. Je tam nádherne. Ráno skoro, pokiaľ ešte nepálilo slnko, sme chodili okolo pobrežia, sú tam krásne skalnaté útesy. Ďalší rok som bola v POLICHRONE, bolo aj tam krásne no to pobrežie bolo krajšie v Sarti. Doporučujem.
Jozef Mihál
13.03.07,11:57
Prelom august september máme zaplatený zájazd na Thasos do Skala Potamia. Bol tam už niekto ako je na tomto ostrove a čo pláže?
Dobrá voľba.

Bol som presne tam asi 6 rokov dozadu, pokojnejšie malé stredisko to bolo, pláž piesková slušná v samotnom stredisku, vhodná pre deti, vedľa je Zlatá pláž, veľmi pekná, prázdna, pre romanticky založené typy.
Jozef Mihál
13.03.07,12:00
V Sarti som bola aj ja pred 2 rokmi. Je tam nádherne. Ráno skoro, pokiaľ ešte nepálilo slnko, sme chodili okolo pobrežia, sú tam krásne skalnaté útesy. Ďalší rok som bola v POLICHRONE, bolo aj tam krásne no to pobrežie bolo krajšie v Sarti. Doporučujem.
Aj ja som bol svojho času v Sarti, potvrdzujem že je tam nádherne. Len je tam veľa našich občanov a bratov Čechov, čo občas človeku môže vadiť. Preto tohto roku chcem ísť na Sithoniu, ale o kúsok vedľa Sarti...
Jozef Mihál
13.03.07,12:03
Záujemcovia o Chalkidiki ale i iné oblasti v Grécku pozrite si túto stránku, stojí zato venovať jej niekoľko hodín času:

http://www.pan-vigo.estranky.cz/
GabiZ
13.03.07,12:56
V Sarti som bola aj ja pred 2 rokmi. Je tam nádherne. Ráno skoro, pokiaľ ešte nepálilo slnko, sme chodili okolo pobrežia, sú tam krásne skalnaté útesy. Ďalší rok som bola v POLICHRONE, bolo aj tam krásne no to pobrežie bolo krajšie v Sarti. Doporučujem.


Ešte by ma zaujímalo more, hlavne čo sa detí týka. Aký je tam vstup do mora? Nie sú tam prudké prechody do hĺbky? Po týchto preferenciách by som tam už najradšej bola, tuším dostávam už aj cestovnú horúčku. Ďakujem za info.
JAJA11
13.03.07,13:09
Bol som na všetkých troch menovaných ostrovoch. Môj rebríček - so snahou byť objektívny a hodnotiť len a len ostrovy ako také, nie naše ubytovanie a služby, let tam a pod.:

1. Zakynthos
2. Kréta
3. Thassos

Rozdiely sú však minimálne, doporučiť možno všetky tri.

Ja som bola v Grécku len taz a to na Zakynthose. Bola som ním uchvátená. Aj ďalší čo tam boli a mali skúsenosti s ďalšími Gréckymi destináciami, hovorili, že je tam najkrajšie.
Ja osobne odporúčam Zakynthos, ale chcela by som ísť pozrieť aj ďalšie destinácie, jednoducho pohostinnosť Grécka je úžasná. :--- :) :rolleyes:
VERONIKA6
13.03.07,13:11
Ešte by ma zaujímalo more, hlavne čo sa detí týka. Aký je tam vstup do mora? Nie sú tam prudké prechody do hĺbky? Po týchto preferenciách by som tam už najradšej bola, tuším dostávam už aj cestovnú horúčku. Ďakujem za info.
Pre deti aj neplavcov ideálne.
JAJA11
13.03.07,13:37
Ešte by ma zaujímalo more, hlavne čo sa detí týka. Aký je tam vstup do mora? Nie sú tam prudké prechody do hĺbky? Po týchto preferenciách by som tam už najradšej bola, tuším dostávam už aj cestovnú horúčku. Ďakujem za info.

Ja poznám Zakynthos, Laganas je moc hlučné stredisko, ale trebárs Kalamaki ideálne pre malé deti - piesok v mori ako zamat, more takmer 100 m od pobrežia po kolená - z toho vyplýva teplé ako bačorinka. Vrele odporúčam.:)
GabiZ
14.03.07,06:52
Pre deti aj neplavcov ideálne.

Tak podľa tohto sa už môžem tešiť na príjemnú dovolenku s deťmi, ktoré si to dúfam tiež dosýta užijú. Ďakujem.
sunborn
14.03.07,11:16
na Kretu staci OP. Nie je to z mojej vlastnej skusenosti ale v turnuse bolo viacero ludi ktori cestovali len na OP uz pred par rokmi.
JAJA11
14.03.07,11:24
na Kretu staci OP. Nie je to z mojej vlastnej skusenosti ale v turnuse bolo viacero ludi ktori cestovali len na OP uz pred par rokmi.

Na Zakynthose mali trochu problém s OP, ale prešli všetci, pochopili aj náš OP :)
TOKY
14.03.07,11:58
Občan SR môže od 1.5.2004 vstupovať a zotrvávať na území členských štátov EU bez zvláštnych obmedzení, a to len na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti. Ako cestovný doklad je možné používať občianske preukazy typu identifikačné karty vydané po roku 1993, tzn. od vzniku Slovenskej republiky.

Našla som to na stránke www.invia.sk v informáciach o Grécku
VERONIKA6
14.03.07,12:31
Tak podľa tohto sa už môžem tešiť na príjemnú dovolenku s deťmi, ktoré si to dúfam tiež dosýta užijú. Ďakujem.
GabiZ vidím, že si už rozhodnutá, tak Ti prajem príjemný pobyt a hlavne, nezabudni okoštovať grécku špecialitu GYROS a zatancovať si grécky tanec.
Ančika
20.03.07,11:35
Pripájam sa k všetkých tým chválam na Zakyntos a Grécko vôbec. Cestovka Aeolus (aj my sme tam s nimi boli - prešli sme celé Grécko) by mala dať poraďákom výraznú zľavu :--- za reklamu a propagáciu ich služieb. Tiež sme boli veľmi spokojní.
layla
24.03.07,13:07
ahojte!
ja so sestrou a s mojou 1,5rocnou neterkou sa chystame zaciatkom jula taktiez na Kretu. Konkrétne do strediska Hersonissos. Chcela by som sa spytat na Vas nazor ohladom pocasia (nakolko som sa docitala, ze Kreta je veterny ostrov:o) a hlavne ohladom plazi.

ps: ma niekto skusenosti s cestovanim s takymto malym babetkom? vopred dakujem za odpoved
kačenka
30.03.07,03:50
ahojte!
ja so sestrou a s mojou 1,5rocnou neterkou sa chystame zaciatkom jula taktiez na Kretu. Konkrétne do strediska Hersonissos. Chcela by som sa spytat na Vas nazor ohladom pocasia (nakolko som sa docitala, ze Kreta je veterny ostrov:o) a hlavne ohladom plazi.

ps: ma niekto skusenosti s cestovanim s takymto malym babetkom? vopred dakujem za odpoved

Počasie na Kréte je super, prší tam málo a ten vietor nie je až taký, ale v takej horúčave padne dobre aj vánok, a čo sa týka toho cestovania s malými deťmi, žiaden strach, za 2 hodiny si tam lietadlom. Ja som túto cestu absolvovala s 11 mesačným synom. Cestujeme s malými deťmi, a žiaden problém. Myslím že on to lietadlo znášal oveľa lepšie, ako vtedy môj 7 ročný syn. Ten nám na začiatku povedal, ak ideme lietadlom na dovolenku, tak zabudnite, že ja idem s Vami. S ním som mala v lietadlo najväčší problém. Pomaly nevedel tam dýchať, ale aj to sme prežili a všetko je OK.
Jozef Mihál
30.03.07,06:29
Cestovka Aeolus (aj my sme tam s nimi boli - prešli sme celé Grécko) by mala dať poraďákom výraznú zľavu :--- za reklamu a propagáciu ich služieb.
Však aj podaktorým Poraďákom výraznú zľavu dáva, kto zľavu ešte nemá, nech sa hlási tu.
uzivatel2
30.03.07,08:15
No trochu sa zastanem bábiky .... My sme boli na Kréte - stredisko Agia Marina - pár rokov už je tomu..a keď sme pristáli na letisku, tak nás prekvapila zamračená obloha. Delegátka v autobuse nás utešila, že to je náhoda, ako mraky prídu , tak aj odídu....Hneď prvý deň sme išli k moru , fúkal vietor a boli také vlny, že tak skoro na ne nezabudnem.Jedna ma preliala, strhla mi z nosa okuliare, ešte som sa aj slanej vody napila....no bol to teda prvý deň zážitok...:o ešte že sa mi podarilo okuliare zachrániť. Boli sme začiatkom septembra, čiže nie nejako veľmi po sezóne a veru zažili sme aj dva dažďové večery a jedno upršané popoludnie. Preto som veľmi zvažovala, či si vybrať na miesto svojho oddychu tento ostrov znova, ale riskla som to. Ideme síce na opačnú stranu stredisko Hani Kokini, ale dúfam, že tento rok ma Kréta nesklame. kto ste tam boli, môžete niečo o tomto stredisku napísať.
Boli sme v tom istom stredisku začiatkom augusta a bolo super, jemný vánok ktorý osviežoval v tých horúčavách.
DanielaSL
30.03.07,10:41
Boli sme v tom istom stredisku začiatkom augusta a bolo super, jemný vánok ktorý osviežoval v tých horúčavách.

Ktoré stredisko myslíš ...Hani Kokini?
eddy
30.03.07,14:13
Ked ti ja mozem poradit, tak KOS !

Boli sme tam v lete 2005, aj s manzelkou a malou dcerou a mozem povedat, ze keby to koala ponukala aj v 2006, tak by sme tam urcite isli! Konkrétne Tigaki beach hotel, majú aj stránku:
http://www.tigakibeach-kos.com/ , ale foto nieje aktualne, lebo ked sme tam boli, tak to nebolo okolo bazena tak zarastene, ako na foto.
Mali sme polpenziu, ale toho jedla! A v komplexe 4 bazeny, prazdne, nie bez vody, ale bez ludi. Vseliake vylety cez ck, alebo individualne. Odporucam skuter, alebo 4-kolku, prip. bycikel. A slovakov maju velmi radi, teda aspon nas mali, oproti tym vyzratym nemcom. Boli sme tam zaciatkom juna, bolo cca 33 stupnov, neskor je teplejsie a mili personal nam hovoril, ze cez hlavnu sezonu je tam vela talianov a ost., co tam robia bordel, takze najlepsie jun, alebo zac. sept.


Odporucam !!!

P.S.: A keby moja polovicka nemala termin v auguste, tak sme urcite tam, lebo som to niekde na nete nasiel v slov. cestovke.
sunborn
30.03.07,18:25
pre Layla
Z pocasia nemusis mat na Krete obavu a ani v Chersonissose nie. Neviem v ktorej casti mesta budete ubytovani ale ide o dost rusne mesto, zijuce pocas dna aj noci. Dost znamou je plaz pred hotelom Maris http://www.maris.gr/creta/ co je verejna plaz. More je tam idealne teple (samozrejme zavisle od obdobia).
Ak mas rada nocny zivot tak si zvolila spravne miesto. V blizkosti uvedenej plaze je pobrezna promenada vecer zijuca s mnozstvom korzujucich sa ludi, nadhanacov do taverien, ktorym slovencina a euro lahodia sluchu. Trochu nedostatkom je, ze je to letovisko tusim postpubertalnych Holandanov, ktori sa tu prehanaju v stovkach, vrcia na skutroch a rano okolo 4-tej alebo 5-tej radi davaju okoliu najavo svoj navrat domov.
Urcite vsak navstivte Heraklion (Iraklio) hlavne mesto, kde budete mat prilet. Na ceste medzi Heraklionom a Hersonissosom je v horach Water city (vodny park) jeden z najvacsich v EU (ide o celodnovy zajazd) a na tejto strane Krety je v blizkosti aj palac v Knososse ak tuzis po historii.
layla
31.03.07,20:49
Kačenka, dakujem za odpoved. mala je take sidlo, takze pochybujem, ze obsedi na jednom mieste;)

Sunborn, kebyze ideme bez malej tak by mi ta zabava celkom vyhovovala, ale takto asi tazko. ale ten vodny park si urcite nenechame ujst. uz teraz sa tesim:) dakujem za typ.
DanielaSL
25.06.07,18:21
Chcela by som sa opýtať tých, čo boli vlani na Kréte, neviete ako je to tam teraz s požičiavaním osušiek? V Turecku a Egypte som sa s touto službou stretla, tak aby som sa vedela pripraviť.
ata111
25.06.07,20:18
V Grécku sa moja kategória hotelov pohybuje okolo 3* max 4*, ale tu s osuškami na pláž som sa nestretla. V Egypte, Turecku, či Tunise je to samozrejmosť už pri 4*. Ale v Grécku je iná atmoška, taká uvoľnenejšia a srdečnejšia. Ale v podstate všade si každý môže nájsť to svoje krásne miestečko, kde sa nenechá nikým a ničím rušiť.
Som rada, že sa už na porade rozbiehajú aj takéto "relaxačné" témy. Takže kam pôjdeme t.r.?
DanielaSL
25.06.07,20:22
Takže pre istotu osušky zabaliť so sebou...ja sa chystám pozajtra na Krétu.
ata111
25.06.07,20:30
Takže pre istotu osušky zabaliť so sebou...ja sa chystám pozajtra na Krétu.

Šťastnú cestu a uži si čo sa len dá. Choď na výlety, alebo len tak nasadnite na autobus a ponavštevujte už spomínané krásne miesta. Do ktorej časti Kréty ideš? Vlani sme boli v Herssonissos hotel Glaros, nemalo to chybu. Desať rokov späť to bola Agia Marina a Gerani, detto. Pohodička. My sa radi túlame, vodičák sebou zo zásady nenosím, takže využívame miestne spoje a ponúkané výlety. Veľa šťastia, krásnu dovolenku.:) :) :)
DanielaSL
25.06.07,20:45
V Agia Marina som bola v r. 1999 , vtedy sme boli na dvoch výletoch. Teraz idem do hotela Themis Beach v stredisku Hani Kokini.
bepo
26.06.07,04:19
Na Sicílii hlásili 44°C, na Kréte to bude asi podobné takže to už nebude dovolenka ale skôr utrpenie
DanielaSL
26.06.07,05:46
Na Sicílii hlásili 44°C, na Kréte to bude asi podobné takže to už nebude dovolenka ale skôr utrpenie

Peti...nestraš ma...;)
Manual
26.06.07,05:49
V Agia Marina som bola v r. 1999 , vtedy sme boli na dvoch výletoch. Teraz idem do hotela Themis Beach v stredisku Hani Kokini.
V ktorej časti je to ? Pri Reitimno, alebo v CHánii ?
Voodoo
26.06.07,06:19
Zakythose je pekný. Prešli sme ho krížom krážom na motorke. Ak chceš rušný nočný život, vyber si destináciu Laganas. Hovoria tomu Las Vegas, je tam pekne a veľká pláž. Pekné pláže sú aj na Vasilikos, Tsilivi,Alikés. Ostatné názvy si veľmi nepamätám. Argasi je hneď pri Zakynthose hl. meste, ale tam klasické pláže nie sú. Je tam jeda maličká, taká schovaná. CK Aeolus bola dobrá. Ak tam pôjdeš, pekná je plavba okolo ostrova, a určite si požičajte motorku, alebo auto, oplatí sa.
kukučka
26.06.07,07:00
mimotemy zlezaradil malé úsmevné varovanie ;) :--- :D

www.youtube.com/watch?v=dYNo2DDqDvg (http://www.youtube.com/watch?v=dYNo2DDqDvg)
TOKY
26.06.07,08:01
Takže pre istotu osušky zabaliť so sebou...ja sa chystám pozajtra na Krétu.

Daniela prajem Ti krásnu dovolenku...ja som si asi vybrala zlý termín:mee: musím čakať až do konca augusta. Dúfam, že keď sa vrátiš, napíšeš svoje zážitky, aby som vedela načo sa mám pripraviť....
TOKY
DanielaSL
26.06.07,11:48
V ktorej časti je to ? Pri Reitimno, alebo v CHánii ?

Janko je to neďaleko Heraklionu...na východ asi 14 km.
DanielaSL
26.06.07,11:48
Daniela prajem Ti krásnu dovolenku...ja som si asi vybrala zlý termín:mee: musím čakať až do konca augusta. Dúfam, že keď sa vrátiš, napíšeš svoje zážitky, aby som vedela načo sa mám pripraviť....
TOKY

Ďakujem za prianie . Jasné, že napíšem hneď ako sa vrátim.....
DanielaSL
08.07.07,06:03
Daniela prajem Ti krásnu dovolenku...ja som si asi vybrala zlý termín:mee: musím čakať až do konca augusta. Dúfam, že keď sa vrátiš, napíšeš svoje zážitky, aby som vedela načo sa mám pripraviť....
TOKY

TOKY tak som doma..... a hneď za čerstva píšem svoje zážitky.
Stredisko je menšie , pôsobí trochu zanedbaným a zaprášeným dojmom. Je to vlastne jedna ulica a na nej je plno obchodíkov , kaviarničiek a reštaurácií, takže ak nechceš pozerať večerný program animátorov, tak sa tam môžeš potulovať. Ako pamätám opačnú časť ostrova , tak z tej mám krajší pocit.
Hotel je pekný a celkom dobrý, my sme mali izbu s výhľadom na more , síce malú , ale nič mi v nej neprekážalo, klíma nám fungovala až moc, voda všade odtekala, komáre nás nenavštevovali, voda bola teplá stále. Personál je príjemný a ochotný. Izby nám pravidelne upratovali, uteráky menili. Strava bola výborná....ešte som sa nevážila :rolleyes: , ale skutočne ja som si prišla na svoje, bolo tam veľa zeleniny, slušný výber ovocia - melóny červené žlté, nektarínky, hrušky, broskyne,jablká... dalo sa z čoho vybrať, ale našli sa slováci, ktorí nechápem prečo hundrali. Ale poväčšine to boli večne a so všetkým nespokojní turisti.
Čo ma sklamalo bola pláž, nebola len pre hotel, ale chodili tam aj cudzí ľudia. Bola to taká menšia zátoka, dobrý pieskový vstup do mora, vo vode pri brehu zvyčajne hlava na hlave. Ináč bola dosť zanedbaná, špinavá, lehátka polámané a ufúľané.... ale zvykli sme si. More bolo krásne , čisté a teplé. Hneď na začiatku a potom aj na konci pobytu sme mali aj blbé počasie, ktoré sa prejavilo veľmi silným vetrom.Trvalo to asi dva dni. Na pláži sa vtedy moc ležať nedalo, bolo dosť chladno , boli veľké vlny a plavčík vyháňal ľudí z mora. Lehátka sa pri mori dali nájsť voľné ráno, poobede to už bývalo horšie. Pri bazéne ich obsadzovali už skoro ráno. Na pláži bola aj sprcha , ale na WC si musela ísť až ku hotelu. Plážový bar je len za peniaze, all inclusive fungoval až pri bazéne, čo ale nebolo ďaleko, len za plážou z cesty schodíkmi hore. Animátorka tam bola aj zo Slovenska, ale nerobila sama animácie, spolupracovala so zahraničnými, ale zase bolo fajn, že prekladala, takže sa dalo rozumieť.
Ak si chceš na dovolenke oddýchnuť, tak v tomto hoteli ti to moc nehrozí. Hluk od skorého rána do večera a všade. Je tam gro klientely talianov a potom dosť juhoslovanov a slovákov. Asi nemusím viac písať..... Ináč bol to hotel, kde bolo strašne veľa rodín s malými deťmi...takže pri nervóznych rodičoch a uvrieskaných deťoch som mala niekedy dosť. Skutočne nechápem prečo sa ťahajú k moru rodiny s bábätkami, ktoré si potom nevedia zvyknúť na zmenu miesta , zmenu stravy a v kuse revú a znepríjemňujú pobyt nielen rodičom , ale aj iným návštevníkom. A už vonkoncom som nechápala, že miesto večerného spánku sa s takýmito bábätkami rodičia ešte motali aj pred polnocou po bare v hoteli.Ináč v bare púšťali muziku veľmi hlasno a tak isto na pláži od rána vyhrávala hudba. Na svoje si tu prídu športovo založení ľudia. V hoteli je aj internet, ale býval často obsadený , je aj v jednej kaviarničke na ulici, tam je vraj podstatne lacnejší.Animátori sú taliani, dvaja chalani a jedna dievčina. Ale animácie som videla aj oveľa lepšie.....
Na výlete sme neboli, lebo ja som už na Kréte bola a absolvovala som vtedy dva výlety. Chcela som ísť na jeden , ale bol v deň pred naším odchodom a to sme už teda nešli. Na záver sa nám stalo, že sme mali o 12 hodín neskorší let, bolo to nepríjemné, my sme aspoň časť z toho strávili v hoteli , ale boli klienti , ktorí si to odsedeli celé na letisku. Tak to asi je všetko, ak budeš chcieť niečo vedieť viac, napíš. Ináč ja som sa tam mala celkom dobre... a nebyť toho hluku tak tam strávim celkom dobrú dovolenku.
DanielaSL
08.07.07,06:44
TOKY a dopĺňam.....ponad hotel lietajú pristávajúce lietadlá, niekedy za 15 minút preletia aj štyri. Mne to osobne až tak nevadilo, ale poniektorým áno.
Jozef Mihál
08.07.07,07:42
Danielka, podobné skúsenosti s bývaním v hoteli som mal aj ja vlani na Zakynthose - a môžem len odporúčať hľadať si ubytko radšej v súkromných apartmánoch, tam je to pokojnejšie a je jedno, či ide o Krétu, Zakynthos alebo destináciu v iných prímorských letoviskách.
bepo
08.07.07,09:16
...takže pri nervóznych rodičoch a uvrieskaných deťoch som mala niekedy dosť. Skutočne nechápem prečo sa ťahajú k moru rodiny s bábätkami, ktoré si potom nevedia zvyknúť na zmenu miesta , zmenu stravy a v kuse revú a znepríjemňujú pobyt nielen rodičom , ale aj iným návštevníkom. A už vonkoncom som nechápala, že miesto večerného spánku sa s takýmito bábätkami rodičia ešte motali aj pred polnocou po bare v hoteli.
Ja si myslím že tam chodia preto aby potom všade mohli rozprávať a písať ako je v prímorských krajinách super a ako si tam perfektne oddýchli lebo tam panuje iný štýl života prispôsobený na nočný život malých detí :)
TOKY
09.07.07,14:37
Ďakujem Ti Daniela, že si na mňa nezabudla. No čo Ti mám povedať, mám zmiešané pocity.... Teraz vidím, že čo je napísané v katalógu nemusí byť vždy pravda...citujem katalóg: "Za svoju nádheru a čistotu bola piesočná pláž v tejto oblasti ocenená modrou vlajkou EÚ..... a letovisko je pokojným dovolenkovým rajom"... Keďže ideme koncom augusta, snáď tam už nebude veľa rodín s deťmi...Manžel je športovo založený, takže dúfam, že príde na svoje a nebude frflať nad tým, aký hotel som vybrala:D. Pre synátora je dôležité dobrá strava a čisté more....pre mňa, aby som nevidela žiadne výkazy, príkazy, prehľady atď... A bude nám všetkým fajn:D
aspoň dúfam
DanielaSL
09.07.07,15:48
TOKY určite bude, ja som si napriek všetkému oddýchla..... a ešte ti chcem odporučiť od hotela keď pôjdeš po ulici smerom k Heraklionu, je tam zmrzlina...výborná, chodili sme tam skoro každý večer. My sme tam stretli aj našich rodákov z SĹ, mali tiež športovo založených chlapov....tak tí si prišli na svoje už od rána hrali tenis, futbal, volejbal, takže manžel sa nudiť nebude.
layla
09.07.07,17:26
nemate prosim vas niekto skusenosti s hotelom Mitsis Serita Beach na Krete??? nechysta sa tam nahodou niekto? dakujem
socrates
10.07.07,05:31
ak do grecka tak jedine s aeolusom bol som 2x na zakyntose a je to super:)
TOKY
10.07.07,09:35
TOKY určite bude, ja som si napriek všetkému oddýchla..... a ešte ti chcem odporučiť od hotela keď pôjdeš po ulici smerom k Heraklionu, je tam zmrzlina...výborná, chodili sme tam skoro každý večer. My sme tam stretli aj našich rodákov z SĹ, mali tiež športovo založených chlapov....tak tí si prišli na svoje už od rána hrali tenis, futbal, volejbal, takže manžel sa nudiť nebude.

Ďakujem, určite vyskúšame
aduliak
10.07.07,10:12
Ahojte, ked som zakladala tuto temu, myslela som ,ze pojdeme na Zakynthos, Ktretu alebo Thassos, nakoniec sme sa rozhodli opat na Rhodos, do ineho strediska.Odlietame buduci piatok a ani neviete,ako straaasne sa tesim!!!nebol niekto vo Faliraki?:)
DanielaSL
10.07.07,10:23
Ahojte, ked som zakladala tuto temu, myslela som ,ze pojdeme na Zakynthos, Ktretu alebo Thassos, nakoniec sme sa rozhodli opat na Rhodos, do ineho strediska.Odlietame buduci piatok a ani neviete,ako straaasne sa tesim!!!nebol niekto vo Faliraki?:)

Tak ti prajem peknú dovolenku , veľa oddychu v príjemnom morskom prostredí.
aduliak
10.07.07,10:28
Dakujem!je to sice este 10 dni, ale uz mam cestovnu horucku...:)))
bv_alexandra
14.07.07,17:11
Nedá mi nezareagovať v tejto téme a podeliť sa s mojim zážitkom. My sme tento rok absolvovali Krétu - oblasť Aghia Pelagia. Bolo tam nádherne. Boli sme ubytovaní v hoteli Sea Side. Je to síce trošku tichšia lokalita, no to nám vyhovovalo. Pre zábavu bolo treba ísť do mesta. Hotel bol tiež v poriadku, strava bola v podstate dobrá. Každý deň obmieňali. Odporučila by som na Kréte výlet na ostrov Spinalonga, bol to úžasný celodenný výlet, ale zanechal vo mne neskutočné zážitky. Výlet bol kombi autobus a loď. Bola to skutočne nádhera. Určite sa na Krétu ešte vrátim. A pláž bola priamo pri hoteli štrková ale s plynulým prístupom do mora. Kúsok ďalej bola aj piesočnatá. Počasie sme vychytali od 31 do 35. stupnov celziových. Po našom návrate sa tam šplhali veru teploty do poriadnych výškok. Prikladám aj pár fotiek:
DanielaSL
14.07.07,18:36
Nika to je foto toho ostrova? Ten výlet som chcela absolvovať , ale termín nám nevyhovoval...
bv_alexandra
15.07.07,19:26
Nika to je foto toho ostrova? Ten výlet som chcela absolvovať , ale termín nám nevyhovoval...
Ano Dani, tá stredná fotka je odtial. Bol to naozaj krásny zážitok. Hlavné gro bolo, že sme mali suprovú sprievodkynu, ktorá nám všetko tak neskutočne rozprávala, že som ešte celou cestou ako sme išli na hotel rozmyšlala nad tým, a nad osudom tých ľudí, ktorých tam násilim odvliekli, ako tam prežívali. Bolo to naozaj super. Priložím ešte pár fotiek aby si aspoň kukla, ked si už nemohla ísť osobne;)
DanielaSL
16.07.07,06:25
Ano Dani, tá stredná fotka je odtial. Bol to naozaj krásny zážitok. Hlavné gro bolo, že sme mali suprovú sprievodkynu, ktorá nám všetko tak neskutočne rozprávala, že som ešte celou cestou ako sme išli na hotel rozmyšlala nad tým, a nad osudom tých ľudí, ktorých tam násilim odvliekli, ako tam prežívali. Bolo to naozaj super. Priložím ešte pár fotiek aby si aspoň kukla, ked si už nemohla ísť osobne;)

Ďakujem Nika za foto... ten výlet ma zaujímal aj preto, že tam mala ísť grécka sprievodkyňa hovoriaca slovensky, čo je najsamlepšia kombinácia, lebo taká určite vie o týchto miestach najviac.... no snáď sa mi to podarí niekedy inokedy.:) ;)
alaya1
25.06.08,07:29
Ahooj, bol uz niekto tohto roku na zakyntose? Chcela by som info o cenach a pod.
JozefKE
01.06.09,07:12
Zdravím, chceli by sme ísť v lete na dovolenku a zaujalo nas Grécko konkrétne ostrov Zakynthos alebo aj iny ostrov. Vedel by mi niekto poradiť nejaky dobrý odskúšany hotel alebo aj dobru cestovku?
Jozef Mihál
01.06.09,07:16
Zakynthos je menší ostrov ale v každom jeho kúte to vyzerá inak. Odporúčam hľadať ubytovanie na poloostrove Vasilikos - najkrajšia príroda a pláže.
ludmilla
01.06.09,13:27
My sme trávili dovolenku v Zakhyntose na pláži Laganas v hoteli Anastasia Beach, boli sme veľmi spokojní s ubytovaním, plážou aj stravou. Hodnotila by som ho ako hotel pre menej náročných, ale bol naozaj skvelý. Zakhyntos je malý ostrov. Treba vypožičať auto a navštíviť aj iné pláže a opustené zátoky.
Napr. Gerakas - ideálna pre rodiny s deťmi, nádherná rozprávková pláž Dafni, pláž Banana s jemnučkým pieskom vhodná na prechádzky, vodné športy, netreba vynechať ani Keri pláž, Argasi, Kalamaki, ďalej krásna Ag.Nicolaos Beach úplne stvorená pre vodné športy. Mne učarovala aj zátoka Roxa, ale tá už veľmi pre deti nie je.
ludmilla
01.06.09,13:35
... no a tu pridávam tie čarovné miestečká, ktoré stoja za pozeranie:)
JozefKE
02.06.09,07:03
Určite by som chcel isť na Zakynthos tak dúfam že sa podari najsť niečo dobre na last minute. S ktorou cestovkov si tam bola a ako je to tam s cenami keby som si chcel požičať auto?
jess
02.06.09,07:14
... no a tu pridávam tie čarovné miestečká, ktoré stoja za pozeranie:)

.... a ja len s nostalgiou spomínam na krásnu dovolenku v roku 2002...:mee::mee::mee:

ODPORÚČAM !!!! :):):):):):)
JozefKE
02.06.09,08:42
.... a ja len s nostalgiou spomínam na krásnu dovolenku v roku 2002...:mee::mee::mee:

ODPORÚČAM !!!! :):):):):):)


A od 2002 si tam nebola?
ludmilla
02.06.09,10:04
Určite by som chcel isť na Zakynthos tak dúfam že sa podari najsť niečo dobre na last minute. S ktorou cestovkov si tam bola a ako je to tam s cenami keby som si chcel požičať auto?

Keďže sme tam boli v roku 2006 a cestovky meníme nepamätám si . Ale mohlo to byť Kartago, Satur alebo Tatratour. Ceny za zapožičanie auta sa vtedy pohybovali okolo 30 eur.
...ale skús pozrieť :
http://www.easyterra.de/?step=0&session_id=35305333d7d3ff24c30840a5c14f62a6

teraz sa môžu pohybovať okolo 50-60 eur

Mali sme malé autíčko Hyundai a nakoniec sme ho veľmi ocenili, pretože niektoré cesty ako napr. cesta do zátoky Roxa boli veľmi úzke.
jess
02.06.09,10:14
Od roku 2002 som tam veru nebola a ani nezvyknem chodiť 2x na jedno miesto. My sme mali požičaný skúter na 3 dni ...paráda.....každý deň na inej pláži....odporúčam fakultatívny výlet loďou okolo ostrova :)
JozefKE
02.06.09,12:13
Ďakujem za radu. Určite si chcem požičať auto a prejsť cely ostrov a chcel by som isť aj na vylet loďou okolo ostrova tak uvidim čo bude v ponuke.
nedielka
24.02.11,09:33
Ahojte, vsetci dovolenkari:-)
Prosim Vas o nejake skusenosti ,ktore mate z dovolenky na Zakynthose, prave tam mame vytipovanych zopar apartmanov, a mozno by sme skusili aj bez stravy.Neviete nahodou aka je tam draha strava?Ci sa to vobec oplati? A co vravite na apartman Montreal alebo George and Sofia?Alebo Commodore?
Dakujem pekne za odpovede.
jess
24.02.11,09:43
Daj si do vyhľadávača tu na porade Zakynthos. Alebo hľadaj v sekcii Cestovanie. Už sa to tu riešilo. Je super.
Macka
24.02.11,10:57
bola som na Zakyntose v r. 2005. Spomínam veľmi rada. Je to krásny ostrov. Odporúčam požičať auto, a prejsť si pláže a plážičky Gerekas, Porto Zoro, Dafné.....My sme boli s CK Aeolus v mestečku Tsilivi. Bola tam pekná pláž, aj možnosť večerných prechádzok. Hneď by som sa vrátila....
pripájam odkaz, možno pomôže v rozhodovaní:
http://www.recko.name/diskuze.php?idd=7
Oproti Zakyntosu je vraj tiež nádherný ostrov Kefalónia a trošku vyššie Lefkada. Sú to krásne ostrovy, ktoré v minulosti ponúkali hlavne české cestovky, ale myslím, že už ich majú v ponuke aj tie naše. Osobne som na nich nebola, ale teda ospevované sú, hlavne čo sa týka prírody a pláží.Dúfam, že sa tam raz vyberiem.
pasuliatko
24.02.11,13:47
Ahoj my sme boli minulý rok na Zakynthose 12 dní v All inclusive hoteli v mestečku Argassi v hoteli Admiral.. strava nič moc ale gréci boli úžasný, ústretový perfiš!!!! každý večer sme mali program, cez deň bol k dispozícií snack bar (no coment) :) , strava bola stále tá istá tak nám to už liezlo na nervy, ale poblíž bol Snack Academy, tam boli super milý a hľavne mali internet :).... Ja osobne odporúčam ZAKYNTHOS... a spoznávať jeho krásy :)
pasuliatko
24.02.11,13:51
Ahojte, vsetci dovolenkari:-)
Prosim Vas o nejake skusenosti ,ktore mate z dovolenky na Zakynthose, prave tam mame vytipovanych zopar apartmanov, a mozno by sme skusili aj bez stravy.Neviete nahodou aka je tam draha strava?Ci sa to vobec oplati? A co vravite na apartman Montreal alebo George and Sofia?Alebo Commodore?
Dakujem pekne za odpovede.

strava je tam o niečo málo drahšia ako u nás...
monnica
25.05.11,06:39
V auguste ideme na Thassos vlastným autom
mskbb
18.07.11,06:38
Ahojte.

My sme boli minulý rok na Zakynthose - Tsilivi, bez stravy.. úžasná dovolenka. 13 dní nám bolo málo na preskúmanie všetkých krás toho ostrova...
Ak nie ste dáky super veľkí jedáci tak sa tam prestravujete úplne v pohode a lacno. Len s čerstvou zeleninou sme mali trošku problém, nedala sa ľahko zohnať. Pečivo majú úžasné a ceny v supermarketoch sú o niečo vyššie ako u nás - samozrejme platí čím ďalej od pláže a čím väčší market tým lepšie ceny :) . A myslím si, že keď sa trochu poprechádzate po mestečku tak určite natrafíte na dáky "akciový" večer kde dostanete kopu jedla za málo peňazí :)
nedielka
18.07.11,06:44
Dakujem pekne, uz sa nam ta dovolenka blizi, strasne sa tesime!!!