Jana G.
09.03.07,08:31
Prajem pekný deň, chcem urobiť dodatočné daňové priznanie r. 2005 opravujem aj výkazy? Chcem DP FPB na r. 40 upraviť základ dane o pohľadávky pri prerušení živnosti. Hlavne výkaz o majetku a záväzkoch. Ďakujem.
Johanka
09.03.07,07:38
Výkaz nemáš prečo opravovať.
Výkazy sú účtovná závierka ... ty upravuješ základ dane mimo účtovníctva, je to iba daňová "záležitosť".
Aj keď o pohľadávku upravíš základ dane, stále zostane pohľadávkou ;) .
Marína
09.03.07,07:41
Tým, že upravuješ základ dane o neuhradené PO a ZA, stav majetku a záväzkov k 31.12. sa Ti nemení. Neviem, či sa niečo zmenilo, ale dávnejšie som podávala DDP a správkyňa dane ma požiadala aj o nové prílohy k DDP, aj keď sa údaje na nich oproti riadnemu DP nezmenili. Veď ich vypísanie Ťa nebude stáť až toľko času, aj keby neboli potrebné.
Dodatok: To čo píše Johanka, má samozrejme logiku.
eskoes
09.03.07,07:42
Výkaz nemáš prečo opravovať.
Výkazy sú účtovná závierka ... ty upravuješ základ dane mimo účtovníctva, je to iba daňová "záležitosť".
Aj keď o pohľadávku upravíš základ dane, stále zostane pohľadávkou ;) .
a keď zistím, že som nezaúčtoval faktúru za 100 000 Sk do výnosov, ktorá mi nebola ešte uhradená, tak mi to okrem základu dane ovplyvňuje aj účet 311 a o túto sumu mám potom menej v súvahe, podľa mňa upraviť aj súvahu
evina
09.03.07,08:38
a keď zistím, že som nezaúčtoval faktúru za 100 000 Sk do výnosov, ktorá mi nebola ešte uhradená, tak mi to okrem základu dane ovplyvňuje aj účet 311 a o túto sumu mám potom menej v súvahe, podľa mňa upraviť aj súvahu

Výkaz o majetku a záväzkoch sa týka JÚ.

V PÚ úhrada alebo neúhrada faktúry neovplyvňuje účtovanie výnosov. Ak si tam nezaúčtoval faktúru na 311 je to iný problém...
Jana G.
09.03.07,08:41
Samozrejme, ak si PU nezaúčtoval faktúru do výnosov, podľa mňa ich nemáš ani na 311. Takže ja by som opravila aj výkaz v tvojom prípade.