ajacik
09.03.07,07:56
Dobrý den

Od dodávateľa príde v jeden den faktúra a k nej aj dobropis. Ich súčasťou je hneď aj "jednostranný zápočet pohľadávok". Ja by som to brala ako samostatnú faktúru a samostatný dobropis. (v účtovníctve si urobím zápočty)

Prebrala som účtovníctvo po inej "účtovníčke", ktorá robila iba evidenciu DPH. A urobila to "jednoducho" a základ DPH a DPH iba odpočítala (neuviedla DPH z dobropisu do r. 25.

Podľa mňa to nie je správne a mala by som urobiť dodatočné DP.

Aký je prosím Vás Váš názor?

Veľmi pekne dakujem.
Paula
09.03.07,07:00
Dobrý den

Od dodávateľa príde v jeden den faktúra a k nej aj dobropis. Ich súčasťou je hneď aj "jednostranný zápočet pohľadávok". Ja by som to brala ako samostatnú faktúru a samostatný dobropis. (v účtovníctve si urobím zápočty)


Takto je to správne.
Tweety
09.03.07,07:02
Dobrý den

Od dodávateľa príde v jeden den faktúra a k nej aj dobropis. Ich súčasťou je hneď aj "jednostranný zápočet pohľadávok". Ja by som to brala ako samostatnú faktúru a samostatný dobropis. (v účtovníctve si urobím zápočty)

Prebrala som účtovníctvo po inej "účtovníčke", ktorá robila iba evidenciu DPH. A urobila to "jednoducho" a základ DPH a DPH iba odpočítala (neuviedla DPH z dobropisu do r. 25.

Podľa mňa to nie je správne a mala by som urobiť dodatočné DP.

Aký je prosím Vás Váš názor?

Veľmi pekne dakujem.
Zrejme neúčtovala ani o fa, ani o dobropise. Správne je zaúčtovať pôvodnú fa, potom dobropis k nej, aj s evidenciou dph.
ajacik
09.03.07,07:03
dakujem ti :)

urobím dodatočné DP (4:eek:).

pekný den