Vikt
09.03.07,09:00
Manzel ma otvorenu zivnost. Predmet cinnosti ma v rozsahu volnych zivnosti ale momentalne vykonava len administrativne prace. Bola kontrola zo zivnost.uradu - fotili si dvere, lebo nema oznacenie prevadzky obchodnym nazvom.
Je potrebne oznacit obchod.nazvom miesto podnikania,kt. ma v dome /byte/ na adrese trvaleho bydliska? Miesto podnikania sa chape ako prevadzka?
Musi mat otvaracie hodiny? A co inspekcna kniha? Tu tiez musi mat? A aka byva pokuta za nesplnenie tychto povinnosti, lebo poznam aj takych, kt. len upozornili bez pokuty.
Dik za radu
katarina.j
09.03.07,08:16
Podľa mna ak si neuplatnuje ziadne vydavky co sa tyka najomneho - elektrina a pod. -ak nedava pomernu cast do nakladov tak to nie je prevadzka /ak to vykonava doma/, ine by bolo keby mal kancelariu, tam musi byt uvedene otvar.hodiny, zodpov.veduci,sef, musi byt aj inspek.kniha.Aj ja mam podnikatela ktory vykonava administrativu doma a neuplatnuje si ani pomernu cast vydavkov aby si to daval do uctovnictva, a mali uz aj kontrolu a nikto nic take netvrdil ohladom otvar.hodin a pod. tak neviem ci sa zmenili nejake predpisy alebo nie.
Zita5
09.03.07,08:19
Doporučujem dôkladne preštudovať Živnostenský zákon .

Prikladám link

http://www.porada.sk/t16919-ivnostensky-zakon.html

V uvedenom Zákone sa dočítate aj o povinnost označovania miesta podnikania - tabuľkou aj o pokutách .
j.s
09.03.07,09:02
Ja som si to prestudoval, ale povinnost oznacenia sa tyka iba prevadzky.
Citujem:,,1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne,
e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.

A nakoniec:(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy. 33)

Ja si myslim, ze nejde o prevadzkaren, ale ide len o priestor suvisiaci s prevadzkovanim zivnosti. Tam nie je povinnost zo zakona oznacit ju, ani mat inspekc. knihu.
To je len moj osobny nazor a je mozne, ze som nieco v zakone prehliadol.